Regionális kiemelt Budapest-bajnokság: Botlott a két éllovas

A közelmúltban mindkét élen álló együttes kikapott egyszer-egyszer a Cziffra Mihály regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A Ludovika az "előretörő" Budai Kardinálistól szenvedett minimális különbségű vereséget, a Kőbánya pedig félidei vezetése után simán kikapott Csepelen a rangadón. Ez azt jelenti, hogy még szorosabb, kiélezettebb lett a mezőnytől ellépő első 4 csapat - Kőbánya, Ludovika, Csepel-Bontó, Közgáz Öregfiúk - küzdelme a bajnoki címért.

MAFC Martos - HSC Major 77-61

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Novák B. (19/6) és Hensch N. (11) jóvoltából a Martos a főként Schneider M. (12/3) és Heisz A. (10) pontjaiban bízó HSC együttesét.

A mérkőzés adatai:

Közgáz Öregfiúk - Zuglói Sasok 83-62

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, jobb játékára, továbbá jórészt Virág B. (23), Matskási I. (17), Földes D. (15/9),  Tóth Sz. (10/3) és Mihaletzky B. (10) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Közgáz Öregfiúk együttese  Kocsis A. (19)-Móczár B. - Babik B. (12/6-12/6) trió vezette zuglói legénységet.

Budai Kardinális - Józsefvárosi KC 67-62

A hullámzó játékot hozó első félidő után 7 ponttal még Nitsch G. (19), Lontai L. (15) és A. Gajaschi (13) vezérletével még a vendég JKC állt jobban, ám a 23-11-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Sárosi M. (17/6), Tuba Z. (17/3) és Schwarczinger Cs. (11/3) eredményességének köszönhetően végül a Kardinális diadalmaskodott.

Kőbánya Old Boys - Toldy Vízivárosi Hódok 102-58

Minden negyedet megnyerve győzte le Vasas M. (28/18), Sulák P. (17/9), Makay D. (17), Püspök B. (13) és Szemán G. (12), no meg a remek (22/26, 84,6%) büntetőzés révén simán a Kőbánya a főleg Lente D. (16), Réger T. (13/3) és Veréb L. (11/6) találataira támaszkodó Toldy együttesét.

Józsefvárosi KC - HSE Major 58-71

Az alsóházi rangadón a 3. negyed után 2 ponttal még a Nitsch G. (26/3)-Vartik Gy. (14)-Nagy S. (10) trió vezette vendéglátó JKC állt jobban, de a 26-11-re megnyert 4. negyedre, továbbá Siklós B. (27/18) és Holp N. (15/3) ponterős játékával végül fordított a HSE Major csapata.

Kiss Lenke KA - Csepel Bontó KK 45-84

Minden negyedet megnyerve győzte le Erős D. (20), Lesti B. (15/3), Bányai B. (12/6), valamint Bartha K. és Somogyi G. (10-10) vezérletével biztosan a csepeli csapat a KLKA csapatát. A hazai gárda két legjobb dobója Kocsis G. (9/3) és Kiss A. (9) volt.

Zuglói Sasok - MAFC Martos 79-101

Szünetben 6 ponttal még az elsősorban Kocsis A. (21), Fehér T. (14/12) és  Steier J. (13/6) eredményességére építő hazai csapat vezetett, de szünet után Hensch N. (24), Solti D. (17/6), Antal D. (14/6), Nyitrai Á. (13/3) és Sávolt Á. (10/6) révén nagy fölénybe került és végül simán nyert a Martos.

Toldy Vízivárosi Hódok - Budai Kardinális 54-77

Minden negyedet megnyerve győzött Sárosi M. (26/3), Schwarczinger Cs. (14), Nagy A. (12/9) és Kovács P. (11) vezérletével a vendég együttes a Veréb L. (16/6)-F. Fasciano (12)-Fodor A. (10) trió vezette Toldy otthonában.

Ludovika SE - Kiss Lenke KA 64-36

A két középső negyedben nyújtott szervezett védekezésének és jó játékának, továbbá leginkább T. Mattens (12/3), Kiss B. (10/3) és Simon K. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Ludovika a KLKA együttesét. A vendégektől egyedül Mészáros N. (12/3) jutott 10 pont fölé.

MAFC Martos - Józsefvárosi KC 103-49

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Hensch N. és Bihari M. (18-18), Novák B. (14/9). Sávolt Á. (11/9) és Antal D. (11/3) eredményességére építve simán a Martos a nagyrészt A. Gajaschi (32/6) és Nitsch G. (10/3) találataira támaszkodó JKC együttesét.

Közgáz Öregfiúk - QPAC 78-76

Végig kiélezett, szoros meccset nyert meg jobb hajrájára, továbbá elsősorban Esőssy Mátyás (27/18), Kadocsa M. (12/6), O. Alfarag (11) és Mihaletzky B. (10) eredményességére építve a Közgáz Öregfiúk csapata a jórészt Kovács B. (26/6), valamint Bódy Gy. és Urbán I. (11/3-11/3) pontjaiban bízó QPAC együttesét. Döntő volt, hogy míg a hazaiak egészen kiválóan (9/10, 90%), addig a vendégek mondhatni átlagosan (10/23, 43,5%) büntetőztek.

HSE Major - Toldy Vízivárosi Hódok 56-85

Minden negyedet megnyerve győzte le Réger T. (26/9), Lente D. (20) és Veréb L. (17/9)  ponterős játékával simán a Toldy az alsóházi rangadón a leginkább Holp N. (13). Fazekas I. (11/3) és Dános G. (10/3) találataira támaszkodó HSE csapatát.

Budai Kardinális - Ludovika SE 56-55

A küzdelmes összecsapás szünetében 5 ponttal "ment" a Ribánszky M. (13)-Simon Ko. (9/9) kettős vezette esélyes Ludovika, de a hazaiak Tuba Z. (21/3) és Sárosi M. (16/3) vezérletével a 3. negyedben fordítottak, és a végig kiélezett, szoros 4. negyed végén 1 jó büntetővel meg is nyerte a találkozót.

Csepel-Bontó KK - Kőbánya Old Boys 92-61

A dobogós helyezésekért küzdő csapatok csatájának szünetében Püspök B. (15), valamint Szemán G. és Sulák P. (12-12) jóvoltából 3 ponttal még a vendég kőbányaiak vezettek, de szünet után az egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább Pásztor G. (22/12), Kakucska K. (14/12). Illés B. (14), Lesti B. (13), Bányai B. (12/3) és Erős D. (10) kosaraira alapozva fokozatosan kerültek egyre nagyobb fölénybe, és végül simán nyertek a csepeliek.

Kiss Lenke KA - Közgáz Öregfiúk 60-71

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Mihaletzky B. (26/18)-Virág B. (12/6)-Földes D. (12/3) trió vezette vendég együttes, de az ő eredményességük, valamint a 24-8-ra "behúzott" nyitó negyed elég volt a Közgáz Öregfiúk együttesének a magabiztos győzelemhez a nagyrészt Reich D. (20/6) és Petri Sz. (14/3) pontjaiban bízó KLKA otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - Zuglói Sasok 87-72

Három negyedet megnyerve, egyet pedig x-re játszva győzte le nagyrészt Réger T. (24/6), Lente D. (19), F. Fasciano (15) és Bóna M. (12) eredményességére építve a Toldy a Sinkovics M. (18), Steier J. (17/6) és Kocsis A. (12) találataira támaszkodó zuglói gárdát.

QPAC - Zuglói Sasok 79-62

Az első 3 negyedben elsősorban Kovács B. (21) és Hyross L. (16) jóvoltából kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a QPAC csapata az elsősorban Kocsis A. (14/3) és Kőszegi A. (11/9) eredményességére építő zuglóiakat.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: Kőbányai Darazsak facebook