Regionális kiemelt Budapest-bajnokság: hárman veretlenek, hárman nyeretlenek

Bár még nem telt el sok idő, s nem ment le túl sok mérkőzés a regionális kiemelt Budapest-bajnokságból, de már csak 3 együttes, a címvédő Budafok, a MAFC Martos, valamint az eddig mindössze egyetlen mérkőzést játszó Kőbánya veretlen, és azon csapatok száma is ugyanennyi, amelyek eddig még nem nyertek mérkőzést, de elfogulatlan szemlélőkként őket itt, most nem emeljük ki, bízva abban, hogy hamarosan megszakad rossz sorozatuk.

Toldy Vízivárosi Hódok - TFSE U20 92-46

A vendégek Biber Á. (17/3) és Fábián B. (9/9) vezérletével csupán a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Tóth Sz. (24/12)-Lente D. (24/6)-Réger T. (12/6)-Bóna M. (12) kvartett vezette Toldy csapatának, így a hazaiak éppen kétszer annyi pontot szerezve, mint ellenfelük, fölényes győzelmet arattak.

A mérkőzés adatai:

Zugló Sasok - SzPA HSE 85-66

Az első 3 negyedben az egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább Fehér T. (15/3), Steier J. (12/6), Babik B. (12/3), Takács M. (11/3), valamint Kocsis A. és Darvas K. (10-10) kosaraira alapozva kézben tartva a játék irányítását verte biztosan a Zuglói Sasok a mezőny két legeredményesebb játékosának - Pátkai J. (24/12) és Oláh K. (19/15) - ponterősségében bízó SzPA gárdáját.

MAFC-Martos - Toldy Vízivárosi Hódok 93-68

A 3. negyed végére Vitályos A. (21/15), Harsányi A. (18) és Bartus G. (17/6) eredményességére építve közel 30 pontos előnyt szerezve győzte le biztosan a Martos a nagyrészt Tóth Sz. (21/6), Réger T. (18/3) és Bóna M. (10) találataira támaszkodó Toldyt.

Budafok - Józsefvárosi KC 79-61

A vendégek a jó dobóformát kifogó Petrucsik B. (32/18), valamint Bozó D. (14) vezérletével a 3. negyed végéig tartották a lépést a Verbányi K. (22/3)-Szijj N. (14/3) duó vezette címvédővel. A budafokiak jobban bírták a hajrát, s végül úgy nyertek csaknem 20 ponttal, hogy mind a 10 pályára lépő játékosuk eredményes volt.

Csepel-Bontó Reg - Ludovika SE 76-78

Az első 3 negyedet, ha szűken is, de "elvitte" a Jánosi A. (18/12), Simon K. (15/6), T, Mattens (15/3) és Szabadi Sz. (12) kosaraira alapozó vendég Ludovika, amely a záró etap előtt 7, annak közepén pedig már 9 ponttal "ment". Ekkor azonban támadásban nagyon "megtört a vendégek lendülete, a hajrában nem szereztek pontot, ugyanakkor az Illés B (19), Kakucska K. (17/3), Gesztesi M. (10/6) és Lesti B. (10)  találataira támaszkodó hazaiak egy 7-0-lal 2 pontra feljöttek, izgalmassá tették a végjátékot, de fordítani nem tudtak.

HSE Major - DMTK 51-50

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett meccset nyert meg Schneider M. (19/3), Fazekas I. (11/3) és Buru D. (11) vezetésével a hazai együttes a leginkább Márkus D. (20/9) és Bege M. (13/6) pontjaiban bízó DMTK ellen.

Kőbánya Oldboys - QPAC 73-49

A 21-6-tal "behúzott" nyitó etappal, no meg Vasas D. (13/3). Makay D. és Angyal T. (12-12), valamint Szemán G. (11) találataival alapozta meg biztos győzelmét a kőbányai együttes a Tóth M. (13/3)-Kovács B. (13) kettős vezette QPAC együttese ellen.

SzPA HSE - TFSE U20 43-55

A rendkívül hullámzó első félidő után még döntetlenre álltak a felek. A második félidőt jobban bírva Gombkötő D. (22/6) és Fábián B. (12) vezérletével a TF-fiatalok a leginkább Solymosi D. (19/9) és Kalmár A. (10) találataira támaszkodó, elég tartalékos SzPA csapata fölé kerekedtek.