Regionális kiemelt Budapest-bajnokság: káprázatos kőbányai kezdés

Bár még csak néhány forduló zajlott le a regionális kiemelt Budapest bajnokságból, de már csupán két együttes, a címvédő Budafok, valamint az utóbbi mérkőzésein rendre fölényes győzelmeket arató Kőbánya Old Boys mérlege makulátlan.

Kőbánya Old Boys - Józsefvárosi KC 121-69

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva úgy verte több, mint 50 ponttal a Szőke F. (17/9) és Petrucsik B. (15/9) ponterősségére építő Józsefvárost a Kőbánya, hogy a hazai gárdából nem kevesebb, mint 6 játékos - Makay D. (28), Szemán G. (22), Vasas M. (17/3), Sulák P. (15/9), Angyal T. (13/3) és Tápai Zs. (11/3) - jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

Ludovika SE - Toldy Vízivárosi Hódok 73-48

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint nagyrészt Jánosi A. (26/15), Simon K. (14/9) és T., Mattens (13/3) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Ludovika az elsősorban Réger T (18/3) és Tóth Sz. (14/3) találataira támaszkodó Toldy együttesét.

TFSE U20 - Kiss Lenke KA 56-79

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint Reich D. (14/3), Kocsis G. (12/3), Beczássy M. (12), Borsodi M. és Komlós L. (11-11) és Mészáros K. (11) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a KLKA a főleg Wehner Zs. (14/6) és Biber Á. (11/9) pontjaiban bízó TF-fiatalok otthonában.

DMTK - Józsefváros KC 60-63

Az ellentétes félidőket hozó találkozón szünetben 9 ponttal még a Márkus D. (22/9), Bege M. (10/3) és Piller B. (10) eredményességére építő hazai gárda állt jobban, de szünet után átvette az irányítást és a Szőke F. (19/6)-Takács I. (12)-Fagyas Sz. (10) trió vezetésével fordított a Józsefváros.

Ludovika SE - Kőbánya Old Boys 49-90

A hazaiak - akiktől egyedül Jánosi A. (19/12) jutott 10 pont fölé - csak a második negyedben nőttek fel a feladathoz és voltak egyenrangú ellenfelei a Kőbányának. A vendégek Makay D. (23/6), Tápai Zs. (15/15), Vasas M. (13/3), Hoffmann Á. és Angyal T. (10-10) vezérletével biztosan nyertek.

SzPA HSE - Budafok 49-88

Minden negyedet megnyerve aratott V. Popa (15/3), Busai L. (13/3), Zombori V. (11/9) és Szenteleki L. (10/6) eredményességére építve fölényes győzelmet a címvédő Budafok az elsősorban Pátkai J. (11/9) és Oláh K. (11/3) találataira támaszkodó SzPA otthonában.

QPAC - HSE Major 69-75

A 22-15-re megnyert 1. negyedre, valamint Buru D. (29), Fazekas I. (13), valamint Siklós B. és Bátora T. (12/6-12/6) kosaraira alapozva tudott nyerni a HSE a Kovács B. (17/3)-Nagy G. (12)-Kiss D. (10) trió vezette QPAC otthonában.

Kiss Lenke KA - MAFC Martos 55-62

A két középső negyedben mutatott jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább Solti D. (22/6) és Szántó A. (12) eredményességének köszönhetően győzte le a Martos a KLKA csapatát. A hazaiaktól egyedül Kocsis G. (13/9) jutott 10 pont fölé.

DMTK - Kőbánya Old Boys 54-92

A hazaiak Kőber B. (13/3) és Márkus D. (12/6) vezérletével csak a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a kőbányai gárdának, így a vendégek a remek dobóformát kifogó Sulák P. (27/21), Makay D. (26/15), Tápai Zs. (14/6) és Szemán G. (13) vezérletével fölényes, közel 40 pontos győzelmet arattak.

Józsefvárosi KC - QPAC 52-79

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Vámosi F. (17/3), Urbán I. (16) és Kovács B. (10) eredményességére építve a QPAC a nagyrészt Takács I. (18/12) és Fagyas Sz. (13/3) találataira támaszkodó Józsefvárost.

TFSE U20 - Csepel-Bontó/Reg 50-95

A hazaiak jórészt Wehner Zs. (18/3) és Gombkötő D. (11/6) révén csak a 2. negyedben tudtak felnőni a feladathoz és ellenfeléhez, így a csepeli legénység, amelyből 5 játékos is - Kakucska K. (21/3), Chandler O. (20/15), Illés B. (16/6), Vörös A. (14/3) és Somogyi G. (11/3) - 10 pont fölé jutott, fölényes győzelmet aratott.

Zuglói Sasok - Kiss Lenke KA 41-73

A szünetig az egyedül 10 pont fölé jutó Reich D. (19/6) vezetésével szerzett közel 30 pontos előnyére, építve úgy győzte le simán a KLKA a Darvas K. (11/3)-Takács M. (10/3) kettős vezette zuglói gárdát, hogy a vendégek mind a 11 játékosa eredményes volt, s szerzett legalább 3 pontot.