Regionális kiemelt: "Kilőtt" a kezdésnél a Kőbánya és a Kiss Lenke KA

Vereség után a MAFC-Martos bravúros legyőzésével indította szereplését a Cziffra Mihály regionális kiemelt Budapest-bajnokságban az "üstökösként" felfelé törő, azaz évről évre egyre magasabb és magasabb osztályban játszó Budai Kardinális együttese. Legyőzője a Kőbánya Old Boys, valamint a Kiss Lenke KA gárdája remek rajtot vett, mindkét csapat 2-2 győzelemmel indított.

Kőbánya Old Boys - Budai Kardinális 93-80

Szünetre Szemán G. (25), Angyal T. (19), Püspök B. (15), valamint Sulák P. és Makay D. (11/3-11/3) vezérletével 10 pont fölötti előnyre tettek szert a hazaiak, ám a 3. negyedben az előbb a B, majd az A-csoportban is bajnokságot nyerő Kardinális remek 3. negyedére, továbbá nagyrészt Sárosi M. (28/18), Tuba Z. (19) és Kovács P. (14) ponterős játékára építve ledolgozta hátrányát. Ezzel azonban a jelek szerint el is lőtte puskaporát, a záró etap egyértelműen a hazaiaké volt, akik e szakaszt 26-13-ra nyerve "húzták be" a színvonalas összecsapást.

A mérkőzés adatai:

Józsefvárosi KC - Kiss Lenke KA 69-77

A 26-15-re megnyert első negyedre, valamint a mezőny elsősorban legeredményesebb játékosának bizonyuló, s csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Reich D.  (26/9) találataira támaszkodva győzte le a KLKA a Takács I. (19/3) és Bozó D. (16) révén talán kissé későn hajrázó Józsefvárost.

QPAC - Toldy Vízivárosi Hódok 84-53

Az első 3 negyedben a Kovács B. (18/3), Kiss M. (13), Bódy Gy. (12) és Hyross L. (11) kosaraira alapozó hazaiak kézben tartva a játék irányítását, helyenként nagy fölényben játszva biztosan verték a Toldy gárdáját. A vendégektől egyedül Réger T. (17/3) jutott 10 pont fölé.

Kiss Lenke KA - HSE Major 71-44

A páros negyedekben nagy fölényben játszva verte Reich D. (27/12) és Kocsis G. (11) vezérletével a KLKA a HSE Major csapatát. A vendégektől egyedül Fazekas L. (13) jutott 10 pont fölé.

Budai Kardinális - MAFC Martos 61-54

Küzdelmes, fordulatos találkozó első negyede után 3 ponttal a hazaiak, félidőben viszont 5-tel az elsősorban Antal D. (12/6) és Kárpáti A. (9/9) eredményességére építő vendég Martos vezetett. A záró szakaszra döntetlen állással fordultak a felek, a befejező 10 percet a Tuba Z. (13)-Schwarczinger Cs. (12)-Sárosi M. (10) trió vezette Kardinális bírta jobban, és 7 ponttal győzött.

Kiss Lenke KA - Toldy Vízivárosi Hódok 66-56

Az első negyedet még 6 ponttal "elvitte" az elsősorban Tóth Sz. (16/9), Réger T. (13/3) és Veréb L. (9/3) pontjaiban bízó vendég Toldy, ám a 24-7-re megnyert 2. negyednek, valamint Kocsis G. (23/9), továbbá Petry Sz. és Reich M. (9/3-9/3) kosarainak köszönhetően a KLKA a maga javára fordította és végül 10 ponttal megnyerte a találkozót.

Kőbánya Old Boys - Zuglói Sasok 128-56

Végig nagy fölényben játszva győzte le Makay D. (30/6), Tápai Zs. (24/18), Püspök B. és Szemán G. (18-18), valamint Angyal T. (13/3) vezérletével simán a Kőbánya a főként Babik B. (13/9) és Balázs B. (10/3) pontjaiban bízó zuglóiakat.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!