Regionális kiemelt: TF U20, Budafok: gyenge kezdés, nagy fordítás

Folytatódtak a küzdelmek a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A Kőbánya küzdelmes találkozón őrizte meg veretlenségét a Ludovika ellen, a TF U20 a 4. negyednek 6 pontos hátránnyal nekivágva fordított a budafoki fiatalok ellen, a "nagy" Budafok pedig 12 ponttal bukva az első negyedet tudott nyerni a PSK Csepel otthonában.

PSK Csepel - Budavári Sport Egyesület 103-71

Minden negyedet megnyerve győzte le Kakucska Kristóf (37/15), Illés Bence (22), Somogyi Gábor (14/9) és Mazúr Károly (13/6) ponterős játékával egy kosarakban gazdag találkozón a csepeli együttes a Szőke Ferenc (18), Bozó Dániel (11) és Tóth Márton (10) eredményességére építő budavári gárdát.

A mérkőzés adatai:

Toldy Vízivárosi Hódok - PSK Csepel 63-91

A 30-8-ra megnyert 2. negyedre, valamint Illés B. (20), Kakucska K. (19/6), László Zsolt és Szabó Róbert (13/3-13/3) és Somogyi G. (12/3) kosaraira alapozva aratott fölényes győzelmet a PSK Csepel a Tóth Szabolcs (19/3), Réger Tamás (17/3) és Bóna Miklós (11) pontjaiban bízó Toldy otthonában.

QPAC - Ludovika SE 66-72

Az első negyedet még 1 ponttal a Kovács Balázs (24)-Vámosi Filip (13) kettős vezette hazai gárda nyerte, de a folytatásban, kiélezett, szoros csatában Simon Kristóf (26/15), Ribánszky Miklós (13) és Szabadi Szilveszter (11) vezérletével a Ludovika együttese a vendéglátók fölé tudott kerekedni.

Budafok U20- TFSE U20 64-76

Az U20-as csapatok ütközetének 3 negyede után 6 ponttal még a Dormán Miklós (21) és Schinogl Márton (18/3) ponterős játékára építő hazai csapat állt jobban, de a záró szakaszban valósággal "hengereltek" az egységes csapatmunkára, azon belül pedig nagyrészt Réti Gergely (15/9), Pozsik Zsombor (15/6), Deák Bárdos Richárd (15/3), Tombor Gergely (14/3) és Ormai Botond (11) eredményességére építő TF-fiatalok, és végül 12 ponttal nyertek.

PSK Csepel - Budafok 68-74

A nyitó etapot 12 ponttal nyerte a Kakucska K. (18/9)-Szabó R. (16/9)-Illés B. (15/3)-Mazúr K. (10) kvartett vezette csepeli csapat, amelynek még a szünetben is 9 pontos előnye volt. Fordulás után azonban elsősorban Vízi Balázs (21/9), Marossy Gergely (15/3), Takács Péter (12/3) és Volf Barna (10) révén átvették az irányítást a budafokiak, és a maguk javára fordították a találkozót.

Kőbánya Oldboys - Ludovika SE 68-57

Küzdelmes találkozón őrizte meg jórészt Makay Dániel (32/3) és Tápai Zsolt (16/12) jóvoltából veretlenségét az előnyét csak a mérkőzés végén 10 pont fölé növelő kőbányai gárda a Vígh Barnabás (15/6) és Fülöp Levente (10) vezetésével szívósan küzdő ludovikások ellen.

Dunaharaszti MTK - Toldy Vízivárosi Hódok 53-50

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón győzte le Márkus Dániel (17/9) és Pázmándi Marcell (10/3) vezérletével a Dunaharaszti a főként Réger T. (15/6) és Veréb László (13/3) találataira támaszkodó Toldy együttesét.

Budavári SE - SzPA HSE Legends 72-65

A 25-14-re megnyert 2. negyednek, továbbá nagyrészt Szőke F. (25/6), Bozó D. (12) és dr. Lőrinczy Mátyás (10/3) kosarainak köszönhetően győzte le a Budavár a Köves Gedeon (22)-Lehoczky Simon (12/3)-Korompay Márk (11/3) trió vezette "legendákat".