Senior bajnokság: "bekezdő" BKG, Bontó

Ugyan elkezdődött a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokság, le is ment néhány találkozó a bajnokságból, de a csapatok a mérkőzések többségét 2021-ben fogják lejátszani. A BKG Príma és a Bontó együttese mindenesetre szépen "bekezdett", mindkét gárda 2-2 győzelemmel indította a szezont - az igazán nagy rangadók azonban még csak most várhatók.

BEAC Öregfiúk - Bontó 51-76

A hazaiak Judik Béla (13/3), Felházi Barna ('10) és Gombkötő Nimród (9/3) jóvoltából a páros negyedekben ugyan egyenrangú ellenfelei voltak a Bontó csapatának, a vendégek azonban a páratlan szakaszokban sokkal higgadtabban, pontosabban játszva Nagyfi László (25/6), Mogyorósi Gergely (17/6), Török Béla (16/6) és Cziffra Csaba (12/3) vezérletével biztosan nyerték a szezonnyitó találkozót.

BKG Príma Senior - Chemol 69-56

Szünetig megnyugtató, 14 pontos előnyt szerzett Szatmári Ákos (14), Tasnádi Dávid (10/3), valamint Dukay Gergely és Varga Árpád (10-10) vezérletével a hazai együttes. A lleginkább Varga Botond (12) és Jász Levente (11/3) eredményességére építő Chemol a 4. negyed elején 4 pontra feljött, de a felzárkózás sokat kivett a vendégekből, a hazaiak egy 8-0-lal újra "elléptek", s megnyerték a találkozót.

Bontó KK - Chemol 72-62

A két középső negyedben valamivel jobban, pontosabban játszva győzte le a Mogyorósi G. (21/3)-Cziffra Cs. (10/6)-Erős Csaba (9/3) trió vezette Bontó a jól küzdő, s jórészt Mokos Dániel (20), Varga Botond (14) és Jász Levente (13/6) ponterősségére alapozó Chemol együttesét.

Kisbojtár - Powear TNT 43-64

Az első félidőben Ludányi Balázs (14/6) és Mészáros Nándor (10/6) révén még tartotta a lépést a Kisbojtár a vendégekkel, de szünet után Reizer Ferenc (11/3), Krasznai Tibor (9/3), valamint Domián Zsolt és Zsömle Balázs (8-8) vezérletével fokozatosan elhúzott, s végül 21 ponttal győzött a Powear.

BKG Príma Senior - Unitef Céh 82-56

A páratlan negyedekben nyújtott pontos, eredményes játékának, azon belül pedig főként Szatmári Á. (22), Kiss László,  Varga Á. (13-13) és Nagy Gábor (11) találatainak köszönhetően verte biztosan a BKG a dr. Torma Péter (17/3), Gyurácz Németh Iván (14) és Katona Sándor (11/6) kosaraira építő Untef gárdáját.

Chemol - Külker SC 61-96

Spáh Csaba (29), Kecskés Péter (18), Zilahy Zoltán (15) és Buzás Sándor (11) vezérletével a szünetig közel 30 pontos előnyt szerző Külker 20 perc alatt eldöntötte a maga javára a találkozót. Szünet után ugyan Jász Levente (26/12) és Mokos Dániel (20) ponterős játéka révén a hazaiak kiegyenlítetté tették a játékot, de a vendégcsapat magabiztos sikerét nem tudták kétségessé tenni.