Senior-bajnokság: Hárman egy-egy vereséggel

Ha lassan is, de "csordogál", és kifejezetten érdekesen alakul a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokság, amelytől korábban sajnos több csapat is visszalépett. Jelenleg 3 együttes, a két nagy riválisát legyőző Bontó, valamint a Powear és a Külker áll 1-1 vereséggel a tabella első 3 helyén.

Bontó KK - Külker SC 72-66

Jobban kezdte a rangadót és az 1. negyed után 9 ponttal vezetett a Buzás Sándor (21/9), Kecskés Péter (20/3), Spáth Csaba (10) és Zilahy Zoltán (9) kosaraira alapozó Külker, amelynek még a félidőben is volt 6 pont előnye. Szünet után átvették az irányítást a hazaiak, akik Mogyorósi Gergely (16/3), Nagyfi László, Erős Csaba (14/3-14/3) és Kovács Attila (11/3) vezérletével, talán valamivel  "hosszabb" kispadjuknak köszönhetően a maguk javára fordították a találkozót.

Chemol - Kisbojtár 52-55

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 11 ponttal "ment" a Rósa László (15)-Ludányi Balázs (11/3)-dr. Kamondi Szilárd (10) trió vezette vendég Kisbojtár. Szünet után magára talált a vendéglátó Chemol, amely Jász Levente (18/12), valamint Tóth Sándor (8/6), Varga Botond és Borbás Péter (8-8) pontjaival felzárkózott, szorossá tette a találkozót, de végül a vendégek örülhettek.

Bontó KK - Powear TNT 61-41

A parádés, 22-6-ra megnyert 2. negyednek, valamint leginkább Cziffra Csaba (19/6), Török Béla (12/3) és Mogyorósi G. (12/6) eredményességének köszönhetően vette el a Bontó az elsősorban Saáry Csaba (11/6) és Domián Zsolt kosaraira építő Powear veretlenségét.

Kisbojtár - Chemol 60-57

A különbség és a forgatókönyv is azonos volt, mint a két csapat egy héttel korábbi összecsapásán. Az első félidő ismét az ezúttal is a Ludányi B. (22/15)-dr. Kamondi Sz. (13/3)-Rósa L. (11/3) trió vezette Kisbojtár együtteséé volt, amely szünetig közel 20 pontos vezetésre tett szert. A második félidőben nagyot javult a Chemol játéka, amely Mokos Dániel (15), Jász L. (14/6) és Csizmadia Attila (10) találataira támaszkodva felzárkózott, izgalmassá tette a hajrát, dé végül megint 3 ponttal, megint a Kisbojtár győzött.

Powear TNT - Chemol 79-42

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva verte Krasznai Tibor (39/3), Nagy Tamás (18) és Márton Antal (14) vezérletével biztosan a Powear az elsősorban Mokos Dániel (10) és Borbás Péter (9) kosaraira alapozó Chemol csapatát.

Bontó KK - BKG Príma Senior 70-57

Félidőben 3 ponttal még a Szatmári Ákos (15/3)-Nagy Gábor (14)-Varsányi Gábor (12/6) trió vezette vendég BKG állt jobban, ám a második félidő egyértelműen a Bontó csapatáé volt, amely Nagyfi László (20/3), Minár László (11), Mogyorósi Gergely (10/3) és Cziffra Csaba (10) eredményességére építve fordított, s végül 13 ponttal nyert.