Trónfosztás a senioroknál

Az utóbbi két évad bajnoka, a Bontó csak bronzérmes lett a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban, melyet végül a Powear TNT nyert.

Az utóbbi két évad bajnoka, a Bontó csak bronzérmes lett a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. A Külker rendíthetetlenül tartja pozícióját a dobogón, ezúttal a 2. helyre futott be, s a bajnokságot pedig a Powear TNT csapata nyerte.

Rájátszás az 1-5. helyért:

Unitef Céh - Külker SC 65-77
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött a a Spáth Csaba (35)- Sebestyén Tibor (22/18) kettős vezette Külker az elsősorban Gyurácz Németh Iván (25) és Torma Péter (18) találataira építő Unitef otthonában.

Külker SC - BKG DSE Senior 68-60
A 20-8-ra megnyert első negyednek, továbbá Spáth Cs. (20), Tóth Sándor (16/6) és Buzás Sándor (14/3) ponterős játéka révén múlta fölül a Külker a Gedei Tibor (23/9)-Dukay Gergely (10/9)-Gaál Imre (10/6) trió vezette BKG csapatát.

Powear TNT - Bontó 84-45
A két középső negyedben nyomasztó fölényben játszva "ütötte ki" elsősorban  Tuza Zsigmond (18),. Reizer Ferenc (16/6), Domján Zsolt (12) és Saáry Csaba (10/6) jóvoltából a bajnokaspiráns bontó a Mogyorósi Gergely (15/3)-Kovács Attila (11) kettős vezette címvédő Bontót.

Unitef Céh - BKG DSE Senior 82-75
Az első félidőben egyértelműen a Torma P. (20), Gyurácz Németh I. (16), Katona Sándor (15/3), Nemes Bertalan (15)és Csuka Attila (10/6) pontjaira építő hazai gárda akarata érvényesült. A 3. negyedben Dukay G. (20/6), Gedei T. (15/9), Gaál I. (11/9) és Szatmári Ákos (10/3) vezérletével 5 pontra feljött a BKG, de a záró etap közepén egy 10-0-lal eldöntötte a meccset a maga javára az Unitef.

Külker SC - Bontó 51-54
Végig kiélezett, küzdelmes, szoros mérkőzésen aratott a bajnokság végkimenetele szempontjából is igen fontos győzelmet a záró etap közepén bemutatott 7-0-lal Mogyorósi G. (20/3), Erős Csaba (16) és Cziffra Csaba (12/6) találataira építve a címvédő Bontó a Tóth S. (11/3)-Ocskovszky Ákos (10/3)-Buzás S. (10) trió vezette Külker otthonában. Ennek az eredménynek a Powear csapatánál örültek igazán, ugyanis ezzel gyakorlatilag biztossá vált, hogy a gárda megnyeri a bajnokságot.

Unitef Céh - Powear TNT 30-69
Az első félidőben írd és mondd 4 ponton tartva a Nemes B. - Ujvári Zsolt (10-10) vezette, erősen tartalékos Unitef csapatát aratott magabiztos győzelmet a Balogh Ádám (24/6), Saáry Cs. (11/3), Balogh Levente és Nagy Tamás (10-10) eredményességére alapozó Powear.

BKG DSE Senior - Bontó 60-69
Az első negyedet még 5 ponttal megnyerte a Gedei T. (23/12)-Szatmári Á. (15/3) kettős vezette BKG, ám a folytatásban átvette az irányítást a Bontó, amely Erős Cs. (22), Cziffra Cs. (20/9) és Mogyorósi G. (14/3) vezérletével végül ellenfele fölé kerekedett.

Bontó - Unitef Céh 65-61
Az első három negyedben a hazai együttes akarata érvényesült, amely Mogyorósi G.(17/3), Bus László (14) és Kovács A. (12) vezérletével fokozatosan ellépve 10 pont fölötti előnyt épített föl magának. A záró etap közepén egy 12-2-vel szorossá tette a meccset a Torma P. (19/3)-Gyurácz Németh I. (18)-Csuka A. (10/6) trió vezette Unitef, de fordítani nem tudott.

Powear TNT - Külker 76-56
A rájátszás előtt döntőnek tűnő, de a Külkernek a Bontótól elszenvedett veresége miatt tét nélkülivé váló találkozó első félidejében még Tóth S. (17/6) és Gáll Csaba (11) révén még tartotta a lépést a hazai csapattal a Külker,ám szünet után már egyértelműen a Tuza Zs. (22)-Domján Zs. (18) duó vezette hazai gárda akarata érvényesült, amely végül biztosan győzött.

BKG DSE Senior - Powear TNT 51-84
Minden negyedet megnyerve, különösen a 3, etapban bajnokhoz méltó játékot nyújtva zárta fölényes győzelemmel az ezúttal is a Tuza Zs. (22)-Domján Zs. (15)-Reizer F. (10) trió vezette Powear a bajnokságot a Szatmári Á. (14/6), Tasnádi Dávid (13) és Varga Árpád (11/3) kosaraira építő BKG otthonában.

Rájátszás a 6-9. helyért:

BEAC Öregfúk - BLSE 50-76
A remek napot kifogó Igaz Bálint (38/6) és Pörös Oszkár (12) vezérletével a BLSE minden negyedet megnyerve aratott biztos győzelmet a Fischer Tamás (12/9)-Feierstahler Zoltán (12) kettős vezette BEAC Öregfiúk otthonában.

Kisbojtár - Chemol 60-46
A 25-12-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Sebesi Csaba (16/3), Mészáros Nándor (13/6) és Szabó Gábor (11) eredményességére építve győzte le a Kisbojtár a Chemol csapatát, amelyből egyedül Vámosi Albert (10) érte el a 10 pontot, Barta Sándor 8/3, Varga Botond pedig 8 pontig jutott.

BLSE - Kisbojtár 55-84
Minden negyedet megnyerve a két középső etapban nagy fölényben játszva aratott Szabó G. (20), Kamondi Szilárd (17/6), Kárpári Tamás (15) és Mészáros N. (12/6) vezérletével közel 30 pontos győzelmet a Kisbojtár az elsősorban Szántó Péter (24) és Horváth Árpád (10) találataira építő BLSE otthonában.

BEAC Öregfiúk - Chemol 38-59
A záró etapot 21-4-re nyerve aratott 21 pontos győzelmet a Csizmadia Attila (16)-Barta S. (12/6)-Varga B. (10) trió vezette Chemol az erősen tartalékos, főként Felházi Lóránd (11/3) és Fischer T. (10/6) pontjaira építő BEAC Öregfiúk ellen.

Kisbojtár - BEAC Öregfiúk 63-69
A parádés második, 25-9-re megnyert negyedének, továbbá a Németh Árpád (21/9)-Fischer T. (14/9)-Zilahy Zoltán (14/3)-Felházi L. (12) kvartett tagjainak ponterős játékának köszönhetően aratott az alsóházi rájátszás korábbi eredményei tükrében meglepő győzelmet a BEAC Öregfiúk csapata a Szentirmai András (15/6), Szabó G. (15), Dobó József (13/3) és Mészáros N. (11/3) kosaraira építő Kisbojtár ellen.

Chemol - BLSE 47-40
Küzdelmes mérkőzéssel zárult az alsóházi rájátszás. A fordulatos találkozót Varga B. (20) és Barta S. (10/6) vezérletével a Chemol nyerte, a BLSE-ben egyedül Igaz B. (19/3) jutott 10 pont fölé.

A bajnokság végeredményét, valamint a különböző egyéni ranglistákat ezen a linken találjuk meg.