Vasas-vereség, Budafok KO

Múlt hét végén elkezdődött a férfi NBI/B küzdelemsorozata. Az eddigi területi alapú, de mostantól erősorrend alapján átszervezett bajnokság erősebb - piros - csoportjában a Vasas kikapott a Békés otthonában. A zöld csoportban a Budafok több mint 60 pontos verést mért a Falco fiataljaira, a budai derbin a MAFC a legjobbkor, a meccs végén vezetett először Óbudán, a Tehetséges Fiatalok pedig magabiztos győzelmet aratott Nagykőrösön

Piros csoport

Calle PubFood Békés - Vasas Budapest 81-72 (17-18, 18-12, 28-25, 19-17)

Parádésan, 8-0-lal kezdett a Vasas Békéscsabán, ahol a békésiek ellen indította a szezont Katona Róbert (17/15 pont) és Andrássy Géza (15/3 pont, 8 lepattanó) egy-egy triplájára építve Saeed Armaghani együttese. Aztán amilyen gyorsan jött, hamar el is fogyott a gyorsan szerzett előny, a 4. percben 10-10 volt az állás. Újra a fővárosiak pillanatai következtek, egy 8-1-gyel megint megugrott a Vasas, ám a negyed végén 1 pontra feljöttek a hazaiak. A második szakasz elején triplával fordított, s először a meccs során vezetett a Békés, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A félidő utolsó 5 perce egyértelműen a hazai gárdáé volt, amely egy 12-4-gyel már 7 ponttal is vezetett. A félidő Katona triplájával, s 4 pontos Békés vezetéssel zárult.

Szünet után tartotta 5 pont körüli előnyét a hazai gárda, majd újra Katona lépett elő vezérré a Vasasnál, 1 pontra felhozta övéit. 44-43 után azonban a 3. negyed közepén a Békés egy 13-2-vel jelentős előnyt szerzett. Volt azonban tartásuk a fővárosiaknak, akik a befejező etap közepén szívós munkával, Völgyi Marcell (14 pont, 6 lepattanó) vezérletével 1 pontra feljöttek, ám a hajrában egy 12-4-gyel bebiztosította gőzelmét a Békés.

Zöld csoport

Ford Ivanics-Budafok - Falco KC Szombathely U23 114-52 (31-11, 27-16, 28-16, 28-9)

A jelentősen megerősödő Budafok fölényes rajt-cél győzelemmel kezdett. Az új kosarasok, Horváth Márton (23 pont, 9 lepattanó), Tursics Krisztián (15/3 pont, 7 gólpassz), Varga Dániel (12 pont, 6 lepattanó), Wehner Zoltán (10 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) jó játékkal debütáltak. A régebbi budafoki játékosok, Fehér Csaba (14/6 pont,4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Lados Erik (13 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) is kivették részüket a fölényes diadalból.

Óbudai Kaszások-MAFC II 91-93 (22-20, 30-25, 19-17, 20-31)

Roppant izgalmas volt az Óbuda-Újbuda derbi, azaz az Óbudai Kaszások-MAFC II. találkozó. A meccs elején a hazaiak a Kollár Zsombor (17/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda, 9 gólpassz), Kutrovich Bence (17/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Varga István (11 pont, 7 lepattanó) trió jóvoltából gyakorlatilag állva hagyták (14-0) a tompán kezdő MAFC-fiatalokat. A nyitó etap második felére magára talált az U23-as gárda, s egy a Bordács Soma-Siklós Olivér (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) kettős vezette 16-5-ös rohammal szorossá tette a meccset. Ettől kezdve a MAFC fiataljai részben Fehér Ákos (15 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) hatékony játéka jóvoltából sokáig üldözték a hazaiakat, de többek között Reiter Bence (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően állandósult egy 5 pont körüli óbudai vezetés.

Ez szünetben 7, a 3. negyed hajrájában, Vámos László (gólpassz) triplájával 9 pontra nőtt. A záró etapot Nagy Gergő (16 pont, 12 lepattanó) vezetésével 6-0-lal indította a MAFC, majd 80-80-nál utolérte riválisát. Hihetetlenül izgalmasan alakult a végjáték, amelyben újítottak a hazaiak, de a szédületes dupla-duplát elérő Bordács Somát (34/3 pont 22 lepattanó) nem tudták tartani, A MAFC csupán egyetlen alkalommal vezetett a meccsen, amikor a legjobban kellett - a legvégén. A vendégek sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy 55-33-ra megnyerték a lepattanóharcot.

Nagykőrösi Sólymok KE - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 69-79 (17-22, 18-20, 14-17, 20-20)

6-0-lal kezdett az előző évad meglepetéscsapatának, a Nagykőrösnek az otthonában a Tehetséges Fiatalok együttese, amely Beák Gábor és Kerkai Ákos ponterőssége révén végig vezetett az első negyedben. A második elején aztán "lefagyott", a Nagykőrös egy 10-1-gyel nemcsak fordított, meg is ugrott. A félidő hajrája újabb óriási fordulatot hozott, Beák, valamint Szobi Dániel és Csabák Balázs vezérletével egy 13-0-t "repesztett" a fővárosi alakulat, amely 8 pontos előnnyel fordulhatott. Szünet után többször is volt 14 pontos is a vendég előny, a Tehetséges Fiatalok együttesének sikerét egy pillanatnyi veszély sem fenyegette.