X-Debrecen siker a csúcs-, Kölcsey-diadal az alsóházi rangadón

A listavezető X-Debrecen megnyerte a Keresztúr elleni csúcsrangadót a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Kiegyenlített első félidő után a listavezető X-Debrecen beerősített, s megnyerte a Keresztúr elleni csúcsrangadót a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. Alsóházi rangadón jutott egyről a kettőre a győzelmek számát tekintve a Kölcsey Hősei együttese, amely a SzPA HSE Talents csapatát fektette két vállra.

Honvéd Zrínyi SE B - Kölcsey Hősei 70-54
Az első negyedben alaposan meglepte a Zala Bence (24/9) és Banna Marcell (16/6) ponterős játékára építő Kölcsey a hazaiakat, ám a katonacsapat a páros negyedekben fölényben játszva Bereczki Zoltán (31) és Láncos Gergely (16) vezérletével ellenfele fölé kerekedett.

Kölcsey Hősei - Budai Old Boys 43-102
Két nappal előző mérkőzésük után a "hősök" nem tudták megismételni remek kezdésüket, Banna M. (24/9) és Losonczi Andár (10) eredményessége révén csak a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz, s a Bodnár Dániel (34)-Rigó Zoltán (32/6)-Bori István (19/15)-Kovács Gábor (17/9) kvartett vezérletével végül 100 pont fölé jutva fölényes győzelmet arató vendégcsapathoz.

Szentendrei KSE - Keresztúri SE 58-92
A nyitó és a befejező 10 percben nagy fölényben játszva a Bandur Ádám (38)-Polgári Bence (25/9)-Gebauer Bence (11/6) trió vezérletével a Keresztúr biztosan győzött a Török Boldizsár (23), Könczöl Dávid (15/12) és Nádai Domonkos (11) találataira alapozó szentendrei fiatalok otthonában.

A Superheroes - Nagytétényi KSE mérkőzést 0-20-szal jegyzőkönyvezték

2. NFB SE - Honvéd Zrínyi SE B 43-64
Az első félidőben kerek 20 pontos előnyt szerzett az elsősorban Bereczki Z. (19), valamint Barna Márton (8) eredményességére építve a katonacsapat. Bár a hazaiak szünet után Sipos Nándor (15) és Pap Gábor (9/3) vezérletével kiegyenlítetté tették a játékot, a vendégcsapat biztos győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

X Debrecen - Treff 07 SE 68-61
Ellentétes félidők mérkőzésén a Papp Mátyás (21)-Kondé Benedek (12/6)-Baranyi Kristóf (12/3) trió vezette debreceniek a félidei 12 pontos előnyükből hetet megtartva őrizték meg veretlenségüket a jól küzdő, leginkább Veres Ádám (24/15) és Takács Levente (13/3) eredményességére építő Treff ellen.

SzPA HSE Talents - Ziccer KS 52-93
Hiába bizonyult a hazaiak játékosa, Mlinárcsik Izsák (22/15) a mezőny legeredményesebb kosarasának, csapatából egyedül ő jutott 10 pont fölé, így a vendégek Pilbauer Gergő (20), Farkas Péter (17), Megyesi Marcell (14), Budinszki Gábor (13) és Ádám Szabolcs (10) vezérletével minden negyedet megnyerve simán nyertek.

Honvéd Zrínyi SE B - X Debrecen 28-88
Az első félidőben 20 pont alatt, a másodikban pedig 10-en tartva a Bereczki Z. (9/3)-Láncos G. (9) kettős vezette hazaiakat, a debreceniek jórészt Baranyi K. (29), Papp M. (20/3) és Svéda Tamás (14/3) ponterős játékára építve kerek 60 pont különbséggel győztek.

Budai Old Boys - Szentendrei KSE U23 69-56
A két középső negyedben pontosabban játszva, csapatként jobban működve győzte le Schwarcz Balázs (19/9), valamint Bodnár D. és Rigó Z. (17-17) vezérletével a Budai Old Boys az időnként eléggé "egyemberes" alakulatnak tűnő, a csapata pontjainak több, mint felét szerző Mogyorósi Hunor (33) vezette szentendrei fiatalokat.

Keresztúri SE - 2. NFB SE 90-49
A Polgári B. (41/12)-Bandur Á. (31) kettős lehengerlő játékával minden negyedet megnyerve verte simán a Keresztúr a Szentpéteri Károly (26/12) és Acsai Béla (11/3) találataira alapozó NFB csapatát.

Budai Mind1 - X Debrecen 55-93
A Kováts Máté (15/3), Kovács Miklós (13)-Tatai Ádám (11) trió vezette hazaiak csupán a második negyedben voltak egyenrangú partnerei a listavezetőnek, amely főként Hegedűs Gergő (21), Papp M. (19) és Vámosi Márton (13) eredményessége révén magabiztos győzelmet aratott.

Kölcsey Hősei - Superheroes 44-52
A "hősies harcban" Kardos Márk (24/6) és Pálóczi Péter (17/9) ponterős játékára építve a vendégek a szünetig szerzett 10 pontos előnyükből nyolcat megtartva győzték le a csapata pontjainak éppen a felét jegyző Barna M. (22/6) vezette Kölcseyt.

Nagytétényi SE - SzPA HSE Talents 67-27
30 pont alatt tartva a leginkább Uhlik Bálint (11/6) pontjaira támaszkodó vendégeket a Nagytétény a Mogyorósi Gergely (23)-Halász László (21)-Villányi Gábor (13) trió vezérletével aratott fölényes, kerek 40 pont különbségű győzelmet.

Ziccer KS - Budai Mind1 90-61
Egységes csapatjátékkal, a páratlan negyedekben fölényben játszva győzte le Budinszki G. és Blahó Tamás (18/3-18/3), Ádám Sz. (14), Tóth Bálint (12/6) és Pilbauer G. (10) vezérletével a Ziccer a Horváth Ádám (16/9)-Kováts M. (16/3)-Kovács M. (11/3) trió vezette budai alakulatot.

Superheroes - Budai Old Boys 52-49
Jobban kezdett, s egy negyed után 8 ponttal vezetett a Schwarcz B. (17/12)-Rigó Z. (16/6) kettős ponterejére alapozó vendég együttes. A hazaiak Herjeczki Tamás (16), Kardos M. (11), Medgyesi B. (10/3) és Bata Boldizsár (10) jóvoltából fokozatosan találtak magukra, s közelítették meg ellenfelüket, majd a záró etap elején egy 6-0-lal átvették a vezetést, s végül meg is nyerték a küzdelmes, izgalmas találkozót.

Treff 07 SE - Ziccer KS 28-77
Az első három negyedben nyomasztó fölényben játszva Ádám Sz. (15/3), Blahó T. (15), Megyesi M. (13), valamint Pilbauer G. és Budonszki G. (11-11) vezérletével a vendégek fölényes győzelmet arattak. Hazai részről Isépy Botond bizonyult a legeredményesebbnek 8 ponttal.

2. NFB SE - Szentendrei Kinizsi U23 57-73
Elsősorban a 22-9-re megnyert 3. negyednek, továbbá Mogyorósi H. (38/12), Erdődi Péter (13/3) és Könczöl D. (12/9) eredményességének köszönhetően győztek a szentendrei fiatalok a Szentpéteri K. (24/6), Pap G. (15/3) duó vezette NFB otthonában.

X Debrecen - Keresztúri SE 74-60
A rendkívül színvonalas játékot hozó bajnoki csúcsrangadó első 20 perce után döntetlenre álltak a felek. Szünet után a debreceni legénység akarata érvényesült, amely Hegedűs G. (21), valamint Papp M. és Baranyi K. (16-16) vezérletével fokozatosan elhúzva győzte le a Bandúr Á. (22)-Polgári B. (13)-Braun Dániel (10) trió tagjainak találataira építő Ziccer együttesét.

Kölcsey Hősei - SzPA HSE Talents 65-55
A szünetre megszerzett 6 pontos előnyét a 3. etapban megduplázva nyerte meg Banna M. (29/6) és Zala B. (19) vezérletével az alsóházi rangadót a Kölcsey Hősei az SzPA a Mlinárcsik I. (27/15)-Uhlik B. (10) kettős vezette tehetségei ellen.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!