106 szegedi pont, két vállon a JKSE!

A hazaiak szempontjából nagyon jól kezdődött a találkozó. Hiába szerzett vezetést Horti duplájával a vendég JKSE, Drahos 2+1-es játéka után már a vendéglátóknál volt az előny. A vendégek nagyon hamar összeszedték az 5 csapatfaltot, a 3. perc végén Johnson faltja után Kiss Zsolt már automatikusan mehetett a büntetővonalra, két sikeres dobással távozott onnan. (9-4) Horti hamar beszedte a 2. személyi hibáját, ennek kapcsán megítélt büntetőket Ivosev behintette. Johnson kihagyott középtávolija után támadott a Szeged és Drahos gólpasszából Dukics ziccerezett, közte tíz. (15-5) Horti Bálint 3. faltját kapta meg az 5. perc végén, mestere padra ültette, helyére Fülöp állt be. Szinte másodpercek alatt a felzárkózás útjára léptek a vendégek. Jones kettese után Johnson emelt be egy triplát, ezt még Hodges toldotta meg két büntetővel. Öt pontra feljött a Jászberény. (17-12) Amilyen hamar felzárkóztak, olyan hamar vissza is zuhantak Hodges-ék. Annak ellenére, hogy nem jöttek a hazai hármasok újra tíz pontra hízott a különbség köszönhetően a visszatérő Ivosev - Levy duónak. Fülöp egy megítélt falt után rögtön kapott egy technikait is, ezzel 3 falttal állt ő is, 4 perc játék után, Borszéki váltotta. Az első játékrészben a bedobott büntetőkből szinte egálra tudta volna hozni a Szeged a meccset. 18 megítélt szabaddobásból egyet hagytak csak ki. Csak egyetlen triplát dobtak, azt azonban a legjobbkor juttatta célba Kiss Zsolt, a negyed végén, tegyük hozzá, hogy a saját térfeléről tette mindezt. A 13 faltot beütő JKSE 16 pontos hátrányban volt egy negyed után. (36-20) A második tíz perc elején Horváth Balázs is kapott egy technikait, Kiss Zsolt most sem hibázott. Johnson negyedik eladott labdája után jött a Szeged és Drahos berámolt egy hármast. (41-20) Jöttek azonban Medve Máté pillanatai. Három egymást követő támadást Ő fejezett be kosárral, jött is Fodor Péter időkérése a 3. perc végén. (41-26) Az időkérés után Ivosev először volt eredményes távolról, de Medve újabb ziccerével még megtartotta a JKSE lendületét. De csak azért, hogy azt Ivosev maga törhesse meg. Egy ziccer, egy Kiss hármas és egy újabb ziccer a légióstól és máris az addigi legnagyobb különbség volt a táblán, sőt Horti beszedte a 4. hibáját, vendég időkérés. (51-28) Az időkérés mindkét csapat játékában törést hozott, jöttek a pontatlanságok, eladott labdák. Ki más írt volna fel a táblára újabb két pontot, mint Ivosev. Fülöp is már 4. faltjánál járt, és még volt hátra több mint három perc a félidőből. Amikor már majdnem hatvan pontnál járnak a hazaiak, akkor szerzi Sormaz a 30. JKSE egységet. Drahos a második negyed végéhez közeledve még nem hibázott dobást, második triplája is a helyén. Jones és Hodges faragtak még a vendég hátrányból a lefújásig, de így is tetemes 26 pontos mínuszban volt csapatuk. (62-36)

Dukics nagyon hamar padra kényszerült a harmadik játékrész elejét, miután ráfújták 4. személyi hibáját. Mindkét együttes számolatlanul szórta el a labdákat, úgy, hogy nem a gyűrűre céloztak. Érett az időkérés itt is, ott is. Fodor Péter elégelte meg előbb a pontatlan játékot, a 4. perc végén a kispadhoz hívta fiait. (66-42)  Drahos és Medve váltottak triplát egymás között, majd Levy gondolta úgy, hogy már ideje felzárkózni Ivosev mögé. A légiós középtávolijával újra 30 pont fölé kúszott a különbség. A negyed végéig innen már csak Antal Szabolcs volt eredményes vendég részről, de csak a szegedi magyarok kétszer annyit dobtak, mint ő egymaga ebben a pár percben. A harmadik tíz percben további nyolc pontot tett hozzá addigi előnyéhez a hazai gárda, végérvényesen eldőlt a találkozó sorsa. A záró negyedben három perc után született meg az első kosár, Horti ziccerezett. Ezt követően Kiss és Molnár hintettek három triplát, 1-2-es elosztásban. Hiába szólt közbe egy-egy ziccerrel Jones és Horti, erejükből annyira futotta, hogy a hátrányt tartsák, némileg faragják. Könnyedén elérte a 100 pontos lélektani határt a hazai együttes. A végjátékban már mindkét oldalon a cserék játszották a főszerepet. Végig kézben tartotta a hazai csapat a találkozót és megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot!

Naturtex - SZTE - Szedeák 106 : 74 Jászberényi KSE (36:20; 26:16; 23:15; 21:24)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok 600 néző, Vezette: Pálla Z., Gorka Sz., Boros T.

Szeged: Drahos 21/9; Levy 15; Kiss Zs. 15/9; Ivosev 30/3 ; Dukics 3

Cserék: Vida 2; Molnár M. 9/9; Csorvási L. 8; Wirth 3/3

Jászberény: Johnson 11/3 ; Hodges 8; Medve 14/3; Horti 8; Jones 16

Cserék: Sormaz 7/3; Borszéki 0; Helmeczi 0; Antal 6, Wehner 4, Fülöp 0