14-0-ra is vezettünk, mégis kikaptunk

Izrael láthatóan a túlélésért küzdött, hiszen az első negyed kivételével nagyon ment neki a magyarok ellen a fiú U18-as Eb-csoportmeccsen szombaton. Hihetetlen, de a mieink 14-0-ra mentek már az első negyedben, de a második és harmadik játékrészben minket állva hagyó izraeliek végül simán felülmúltak minket. Javítani kell Anglia ellen vasárnap, akkor meglehet a legjobb 8 közé kerülés.

Az izraeli gárda két legjobbja, Koulechov Volgográdban, míg Sealine Floridában látta meg a napvilágot, vagyis jelen földrajzi ismereteink szerint nem Izraelben, ám ez nyilván csak adalék, ha honosítanak 12 kosarast, akkor azokkal kellene felvenni a versenyt. Mindenesetre érdekes.

Fiú U18-as B divíziós Európa-bajnokság, 3. kör

2012. augusztus 11. Sarajevo, Ramiz Salcin Mojmilo

Izrael U18 – Magyarország U18
78-58 (16-20, 21-12, 19-8, 22-18)

Izrael U18: Sharon 7/3, Sealine 17/9, Koulechov 23/3 , Ohanon 10, Ben Aliza. Csere: Segev 13, Ariel 4, Menco, Kikus 4/3, Geffen. Vezetőedző:  Ariel Beit Halahmy.

Magyarország U18: Simon K. 2, Perl 18/6, Velkey 10/6, Váradi 9/6, Bognár 8. Csere: Tóth B. 3, Kovács B. 1, Varga M. 3, Golomán, Molnár M. 4, Jakab P. Vezetőedző: Zsoldos András.

Kipontozódott: Golomán, Bognár

RÉSZLETES STATISZTIKA IDE KATTINTVA!

A csoportunkban ma már lejátszották az Anglia – Románia meccset, amelyen majdnem hatalmas meglepetés született, hiszen a favorit britek csak 5 ponttal tudták legyőzni a magyarok által kevés híján harminccal vert románokat (60-55). Ez, mindenesetre bizakodásra adhat okot a holnapi magyar – angol előtt, egyszersmind hitet kell adjon, hogy le lehet gyűrni az eddig veretlen angolokat. A belorusz – skót meccs ma este kezdődik, de minket az talán annyira nem érint már. FRISSÍTÉS: a fehérorosz válogatott 26 ponttal volt jobb végül a skótoknál. Három meccs utáni tabella a jobb oldali képre kattintva, a harmadik kör eredményeivel!

A mai eredmények fényében (de az esti meccs végeredményét még nem tudva) az biztos, hogy Anglia áll az élen 3 győzelemmel, mögötte Izrael a második ezzel a mai sikerével (2 győzelem, 1 vereség), a harmadik Magyarország (2 győzelem, 1 vereség), de az egymás elleni eredményünk ugyebár nem nekünk kedvez.

Következik: MAGYARORSZÁG – ANGLIA vasárnap, 15:00