A Debrecen túlórában verte a JKSE-t

Nem kis tétje volt a 21. forduló utolsó találkozójának, hiszen az idei, illetve a tavalyi újonc azért küzd, hogy elkerülje a 14 csapatos mezőny utolsó két helyét az alapszakasz végére és ezáltal megússza az osztályozót, egyúttal a kiesés veszélyét. A táblázaton hasonló helyen álló kiscsapatok első idei találkáját ráadásul megnyerte a most hazai pályán játszó, akkor viszont értelemszerűen vendégként küzdő Debrecen, így a jászberényieken talán még nagyobb volt a nyomás, mint a hajdúságiakon.

Mindenki felépült a JKSE-nél, pedig többen küszködtek kisebb sérülésekkel az utóbbi napokban, hetekben, de ott lehetett az összes rotációember a fedélzeten. A vendégek sokkal összeszedettebb játékkal kezdtek, ez az eredményben is megmutatkozott, 13 - 5-ös futással nyitott Horváth Balázs legénysége. Ingram viszont beindult a negyed végén, onnantól érezhetően jött fel a Factum. A második etapban már az amerikai kisember és Szabó Miklós még többet tudott lendíteni a debrecenieken, s a nagyszünetre egállal térhettek pihenni a felek.

A fordulás után elkezdtek betalálni kintről is a vendéglátók, akik az első 20 percben mind a 9 távoli kísérletüket elpuskázták, de kitartóan tüzeltek továbbra is, ez pedig meg is hozta a gyümölcsét. A jászberényieket sem kellett viszont félteni, ők 30(!) alkalommal próbálkoztak a hármasvonalon túlról, de csupán 8-szor értek el kosarakat ezekből a helyzetekből, ezzel - mint a végére kiderült - túl sok esélyt hagytak Szögiék. Az összesen 43 pontot szóró Ingram és társai viszont elszakadni nem igazán tudtak, amire a végjátékban rá is fáztak, a mostanában egyre több jó meccset hozó Medve Máté találatával 7 perccel a rendes játékidő vége előtt 70 - 64-re jött fel a JKSE, majd Dramicsanin triplájával 76 - 76-nál már egált mutatott az eredményjelző!

Onnantól hatalmas kötélzúzásba ment át a találkozó, Schachtner és Horti révén már egy-egy nagyember ekkora ki is szállt a mérkőzésből, utóbbi a találkozó közben egy apróbb sérülést is elszenvedett, majd a játékban töltött utolsó momentumai is kissé "dacosra" sikeredtek. Dramicsanin egyébként nagyon rosszul kezdte a derbit, viszont a hajrában már nagyon élesen tüzelt, ő szerezte meg a vezetést ként jó büntetővel az utolsó percben, de Ingramnek volt még egy válasza középtávolról. Miután két távoli lehetőséget is elhibázott a Jászberény, jöhetett a hosszabbítás!

A ráadásban az Ingram-show után Medve Máté lendítette át a holtponton a vendégeket, viszont az ex-kaposvári ifjonc megsérült és az utolsó percekben már nem segíthetett övéin. A kulcs talán Boros Gábor triplája volt éppen a játékrész közepén, az NCAA-t is megjáró játékos a vonalról is higgadtan termelt, a végén pedig stílszerűen Ingram vette el a vendégek utolsó esélyét is, bár Hodges még 3 büntetővel szépített a végeredményen. A nagyon fontos győzelmet tehát a debreceniek szerezték meg, ezzel nagy lépést téve a biztos bennmaradás felé, bár láttunk már kisebb-nagyobb meglepetéseket mindkét gárdától idén, úgyhogy keveredhetnek még a kártyák az esetleges play-outig

Factum Sport Debrecen - Jászberényi KSE 96 - 94 (15-21, 24-18, 23-19, 19-23, 15-13)

Debrecen, Vezette: Földházi T. Király L. Fodor A. (Bernáth)

Debrecen: Ingram 43/9, Moore 13, Boros 5/3, Schachtner 15, Szabó M. 15. Csere: Papp T. 2, Kovács I. 3/3, Pék -, Tóth G. -, Vas -.

JKSE: Hodges 27/9, Medve 16/3, Austin 12, Dramicsanin 13/9, Horti 9. Csere: Fülöp 4, Szögi 10, Sormaz -, Borszéki 3/3.

Kipontozódott: Schachtner (35. perc), Kovács I. (42. perc), Boros (45. perc), illetve Horti (33. perc), Dramicsanin (45. perc), Szögi (45. perc)

Rajul Jimenez, a Debrecen vezetőedzője a lefújás után: "Ez volt a második "döntőnk" a Szeged elleni után, amit meg tudtunk nyerni. Egész héten mondtam a játékosoknak a Falco meccs után, hogy készen állunk erre a meccsre, illetve a győzelemre, bebizonyosodott, hogy ez így is volt. Az egész heti munka volt a kulcsa a sikernek. Ingram kiemelkedő volt újra, de a rengeteg pontja ellenére nem csak őt kell dicsérni, az egész csapat megérdemli azt. Miután idegenben a fiaim egyszer már megverték a Jászberényt, ezért most duplán örülhetünk, hiszen az egymás elleni összevetésben ez nagyon kedvez nekünk. Mostantól el is kell kezdenünk a felkészülést a Kaposvár ellen. "

Horváth Balázs, a Jászberény vezetőedzője a lefújás után: "Az ember próbálja magát függetleníteni a játékvezetéstől, de nem értjük, hogyan dobhatott 41 büntetőt az ellenfél. Nem volt olyan játékelem, amiben lényegesen alulmaradtunk volna, csak mi nem állhattunk oda 41-szer a büntetővonalra. Természetesen mi is hibáztunk, mondjuk a 30 külső dobásunkból illet volna 8-nál többet értékesíteni."

Fotó: civishir.hu