A Falco cseresora ellen egyenlített az SKC

Szédületes hangulatban kezdődött az összecsapás, egyik tábor sem fukarkodott a decibelekkel kezdésre csaknem zsúfolásig telt az MKB Aréna, sőt a széksorok mögött is rengetegen álltak.

Kálmán László nem kezdett a vendégeknél. Az első 5 akciót elrontották a felek, közel 2 perc elteltével Molnár a hazaiaknak szerzett vezetést betörés után. Az első személyit közel 3 perc után Will ellen ítéltek a játékvezetők. Rubin büntetői után közel 3 és fél perc elteltével Szabó szép tempóból megszerezte az első szombathelyi pontokat. Kitűnően védekeztek, s ezzel együtt gyengén dobtak a csapatok. A 6. perc végén Pantelics cserét kért a vendégeknél gyúrójuk a bokáját vette kezelésbe majd a center, miután bekötötték a sérül testrészt, feltette egy székre. Rubin vezérletével pár ponttal a Sopron járt előrébb, a Falco Szabó és Simon révén jobbára büntetőkkel tartotta a lépést a hazaiakkal.

A második szakaszt 6-0-lal kezdte a Sopron, Will távoli duplája három és fél perc elteltével volt az első vendég kosár a második negyedben. Tapadt a Falco a gyengén dobó Sopronra, amelyen Takács első playoff kosara lendített, ráadásul a találat 3 pontot ért a hazaiaknak. Egemonyéval szemben sportszerűtlenül szabálytalankodott Jarosevits s a soproni center egy jó büntető után akcióból is betalált s 10 pontra nőtt az SKC előnye. Takács három pontja után három személyit gyorsan összeszedett. A félidő hajrájában hatalmas csatában, kevés kosár mellett tartotta 8-10 pontos előnyét a hazai együttes,  ám Jancsikin hármasa majd Will indítás utáni zsákolása 4 pontra hozta fel a tartalékosan is mindenre elszánt vendégeket. A "húzást" követő pármásodperc még elég volt Jermaine Thomasnak egy triplára, amellyel kialakította a félidő 32-25-ös végeredményét.

Szünetben a vendégek remekül védekező kisemberét, Szanati Mátyást allergiás rohamok miatt kórházba kellett vinni,tovább fogyatkozott tehát a vendégcsapat.

Thomas betörés utáni kosarára Szabó felelt, majd a nagyot játszó Simon labdaszerzés utáni szólójából 5 pontra hozta föl a vendégeket. Thomas szerzett újabb hármast, majd Jarosevits kapta meg a 4. hibáját. A Falco Szabóval megerősített cseresora óriásit küzdött, a görcsösen kosarazó hazaiakat Vesztergom betörés utáni kosara,majd távoli kettese lenditette előre, kosaraival ismét 10 pontra nőtt a hazai előny, Bencze pedig időt kért. Mindkét fél remekül szorította ki a másikat palánk alól távoli dobásokra kényszerítve a riválist. Sok rossz kisérlet után Jancsikin hármasa beesett,majd újra jött egy labdalopás és egy ziccer Simontól s megint ott lihegett a Sopron nyakán a Falco. Meszlényi kért időt, s ezt egy Keresztes zsákolás majd két Rubin dupla formájában egy 6-0-s hazai roham követte. Jarosevits kosara után ez a szakasz is hazai hármassal zárult, ezúttal Rubin révén, s a záró negyed előtt 12 pontos hazai vezetést mutatott a tábla.

A záró szakaszban közel két és fél percig nem esett kosár, Vesztergom hármasával a Sopron lépett túl a holtponton. Will kosara után a soproni bedobó ismét beemelt egy triplát. Bencze Tamás persze nem akarta, hogy tartalékos alakulata könnyen megadja magát,i dőt kért. A szakasz közepén közel 20 pontra nőtt a hazai előny a szünet után gyakorlatilag csere nélkül játszó vendégekkel szemben az SKC előnye.  Az utolsó bő két percben hazai részről színmagyar ötös játszott s Takács tempójával 20 ölé nőtt a különbség.
Összességében mindkét tábor elégedett volt kedvenceivel, a hazaiak a győzelemnek, a vendégek pedig a cseresoruk küzdeni tudásának örültek

Kis Rába-menti Takarék SKC - Fakco SZOVA KC Szombathely 69-47 (12-10, 20-15, 18-13, 19-9)
Sopron  1700   néző. V: Kapitány, Márton, Söjtöry

Sopron:
Thomas 10/6, RUBIN 20/3, Molnár 7, Gombás, Egemonye 9. Cs: VESZTERGOM 12/6, Boldizsár, Keresztes 4, TAKÁCS 7/3,

Falco: SIMON L. 13, Szanati, Will 8, Szabó 6, Pantelics, Cs: Jarosevits 8, JANCSIKIN 12/6, Nárai, Simon B,

Meszlényi Róbert: - Örülök a győzelemnek. Nem játszottunk jól, égig görcsösek voltunk. A Falco számomra most bizonyitotte be, miért nyerte meg az alapszakaszt, a cseresora is meg tudta neheziteni a dolgunkat.Készülünk péntekre.

Bencze Tamás: - Ma is minden játékosunk büszkén viselhette a Falco mezt, mert spártaiakként küzdöttek A nehézségeinkről nem beszélnék, de biztos vagyok benne, hogy mi nyerjük a párharcot, és hogy pénteken mi győzünk az száz százalék.