Az Alba nyerte a szezon meccsét

A 13. fordulóból elhalasztott meccsen igazi parázs, az első négy sorrendjét döntően befolyásoló csatát várt mindenki. Nem véletlenül előzte meg felfokozott várakozás a találkozót, hiszen a Szolnok remek formába lendült az elmúlt hetek-hónapok során, míg az Albacomp szintén felfelé ívelő pályát jár be mostanában a gyengébb újévi produkció után. Komolyabb sérült egyik oldalon sem volt, és teljes kerettel feszülhettek egymásnak a felek. Lássuk hát, hogyan alakult a mérkőzés!

Parádésan indították az összecsapást a felek, Hollis 3 másodperccel a feldobás után már meg is szerezte a vezetést az Albacomp számára, azonban Gay triplája és Nikolov duplája szintén célt ért, így rögtön fordított is a házigazda. Potyogtak a kosarak mindkét oldalon, az Olaj játékosok kicsit magasabb fordulatszámának köszönhetően mégis a Szolnok szerzett minimális előnyt. Keller Ákos rázta meg magát ekkor, és négy pontjának köszönhetően utolérte, majd Hendlein duplájának köszönhetően le is hagyta ellenfelét a kék-fehér csapat. Parádésan játszottak ebben az időszakban a vendégek, hamar öt pontos előnyre tettek szert, és úgy tűnt, ezt őrizni is tudják. Sőt, Chism két centerezése után már nyolc volt közte, így nem volt meglepő, hogy Pór Péter időkéréshez folyamodott. Lényegi változást nem hozott a meccs képében a pauza, azonban Trepák hármasa ezúttal utat talált a gyűrűbe, megakadályozván, hogy még jobban leszakadjanak. Félelmetesen könnyedén játszotta át a Fehérvár a szolnoki védelmet, erre a csapatra egyáltalán nem jellemző, hogy harminc pont fölött kapjon egy negyedben. Pedig ez most megtörtént, de hogy ne essen teljes letargiába a hazai drukkerhad, arról Trepák gondoskodott egy újabb triplával.

Nikolov és Keller kosaraival indult az első negyed, nem úgy tűnt, hogy sokat szigorodna a védekezés egyik oldalon sem. Óriási volt az iram, nem kímélték egymást a játékosok. Nikolov nem egyszer élő tekegolyóként vágódott a fehérvári bábuk közé, de a túloldalon sem kímélték az ellenfelet. Az említett Nikolovot a Falco elleni meccs után is sokat dicsértük, ezúttal azonban még agresszívebben és jobban játszott, szinte egymaga tartotta meccsben a Szolnokot, ugyanis a többiek vastagon tudásuk alatt teljesítettek ebben az időszakban. A túloldalon El-Amin kapcsolt feljebb egy sebességi fokozattal, egymás után szórta felváltva hol a triplákat, hol a duplákat. A hangulat paprikás volt, ennek meg is lett következménye, ugyanis Hollis technikaival sújtották a játékvezetők egy Báderrel történt kakaskodás után. Az esetből a Szolnok jött ki jobban, a büntetőknek és egy Trotter triplának köszönhetően egy pontra zárkóztak, így nem is következhetett más, mint fehérvári időkérés. A fehérvári parádé már a múlté volt ekkor, kínkeservesen meg kellett szenvedniük minden egyes pontért, de igyekeztek tartani magukat. Chism ismét pályára került, Dzunics mester megkockáztatta, hogy három faulttal is beveti a félidő utolsó két percére. Több alkalommal is labdát veszített az Albacomp, az addig semmit nem mutató Mills pedig ezekből megszerezte első négy pontját. Ekkor ismét felizzott a csarnok, Braniszlav Dzunics ugyanis magából kikelve pályán vitatta a pillanatokkal korábban esett Olaj kosár jogosságát, amely előtt a labda a palánktartó vasról esett vissza a pályára. A reklamációja jogos volt, ám ez nem segített csapatán, amelyet negyed végén eső Nikolov tripla még nehezebb helyzetbe hozott. A bolgár egyszerűen szenzációsan játszott, a félidőben 20 pontnál és 8 lepattanónál járt, egyértelműen főszerepet vállalva csapat 4 pontos vezetéséből.

A második félidő El-Amin kosarával indult, majd egy jó Albacomp védekezéssel, ám az ezt következő támadásnál már nem talált a gyűrűbe El-Amin, így az egyenlítés elmaradt. Azonban nem sokáig kellett várni rá, ugyanis az Olaj ismét hibázott támadásban, és ezt már megtorolta Hollis. Kicsit lassult a kosárszerzés irama, de hát az első félidőt megismételni ebben a tekintetben szinte lehetetlen lett volna, ráadásul az edzők minden bizonnyal a védekezés fontosságát emelték ki elsősorban a szünetben. Ez fehérvári részről össze is jött, nem úgy a szolnoki oldalon. Keller és Hollis tovább pörögtek, és nekik köszönhetően hat ponttal már újra az Albacomp tartott előrébb, mikor Pór Péter az időkérés mellett döntött. Báder és Trotter révén be is talált ezek után a hazai csapat, apró szépséghiba mindössze, hogy közben El-Amin és Hollis is eredményes tudott lenni, így semmivel nem kerültek közelebb. Obie Trotter egyre inkább kezdet belejönni a játékba, a triplája után 2+1-el jelentkezett, öt pontra csökkentve a differenciát. Sőt, nem sokkal később Nikolov is bemutatott egy hasonló akciót, majd Mills fejezett be egy labdaszerzés utáni támadást, és máris egál volt az állás! Mondani sem kell, a menetrendszerű időkérés ezúttal sem maradt el, és kíváncsian várta mindenki, hogy ezúttal milyen hatással lesz ez a mérkőzésre. Ha meccsre nem is, de Kellerre komoly hatással volt, előbb ugyanis egy gyönyörű akció révén duplát, majd két triplát is beszórt. Extázisban játszott a fehérvári magasember, de a túloldalon Nikolov is tartotta vele a lépést. A negyed végén még Simonnak jutott egy sportszerűtlen hiba, ám az egyenlítés nem jött össze a hazai csapatnak, így 3 pontos Albacomp vezetéssel zárult a harmadik negyed.

A Szolnok kezdhette a zárófelvonást, és nem is tétlenkedtek sokáig, Trepák gól jó plusz büntető akciójával kiegyenlítettek. Ezt követően Simont félpályás(!) triplakísérlet közben faultolták, ám csak a harmadikat tudta bedobni, ami nagy luxus egy ilyen meccsen. Hollis vette kézbe a dolgokat, előbb egy szép palánkos dobást értékesített, majd egy betörést akar, ám ebből labdavesztés, majd fault lett. A negyedik volt neki, és ugyanígy állt Chism is, de Keller és Simon 3-3 hibája sem lehetett túl megnyugtató a fehérvári hívek számára. Vezetett a vendégcsapat, de a fáradtság jelei már kezdtek megmutatkozni a szűkebb rotációval dolgozó csapaton. Ennek ellenére még bírták lábon a védekezést, ennek a legjobb bizonyítéka a lejáró szolnoki támadóidő volt. Hat ponttal vezetett ekkor az Albacomp, és fél perccel később is, igaz közte volt egy Gay-Simon triplaváltás is. Trotter lépett elő ekkor, előbb lesodorta a gyűrűről Keller kísérletét, majd egy gyönyörű betörés után eredményes is tudott lenni. A csarnok tombolt, és várta az egyenlítést, ám ekkor jött El-Amin, és lehűtötte a kedélyeket egy triplával, majd egy szép duplával. Héttel ment ekkor az Alba, ezt Báder nem sokkal később ötre csökkentette büntetőből. Az idő fogyott, és a szolnoki hátrány nem nagyon csökkent, ami egyre idegesebbé tette a hazai csapatot. Egy perccel a vége előtt, hat pontos hátránynál Pór Péter időt kért, amolyan utolsó lehetőségként. A csapata nekilátott a faultolgatásnak, ám pechjükre El-Amin biztos kézzel értékesítette a megítélt büntetőket. Nem úgy a túloldalon Mills, aki csak egyet dobott be a háromból, amit Hollis személyi hibája - és kipontozódása - után dobhatott. A századik Albacomp pontot Supola szerezte, a vendégtábor pedig a nyolc pontos előny birtokában már győztesként ünnepelte a csapatát. Nem érdemtelenül, ezen az estén ugyanis minden dicséretet megérdemelnek.

Szolnoki Olaj - Albacomp Fehérvár 92-101 (26-32,29-19,22-29,15-21)