Az első félidőben eldöntötte az Olaj

Az Olaj remek formában várta az összecsapást, hiszen simán továbbjutottak a kupában és Nyíregyházán is nagy különbségű győzelmet arattak. A Sopron utolsó két meccsét megnyerte a Debrecen és a Szeged ellen, viszont elvesztette egyik kulcsemberét, az egykoron Szolnokon is szép időszakot eltöltő Molnár Andrást.

Villámrajtot vett a hazai gárda, Mills, Báder és Trotter pontjaival 7-0-val kezdett az Olaj - a vendégeknél Egemonye kezdte a pontgyártást, és a negyed közepére fel is zárkózott a Sopron. Trotter érezte a bajt, gyorsan berámolt 5 pontot, az ekkor felépített 6-7 pontos előnyt végig tartani tudta a Szolnok az első negyedben. Trotter mellett a másik kisember, Mills dicsérhető, a túloldalon elsősorban Rubin találgatott be. Feltűnő volt, hogy alig-alig faultoltak a csapatok.

A második negyedben a rutinos Boldizsár triplájával ijesztgetett a Sopron, majd Thomas pontjaival 24-23 zárkózott a vendégcsapat. Ekkor azonban aktivizálták magukat az Olaj nagyemberei: Gay büntetőket harcolt ki, majd  Báder Márton több szép akciót is kosárral fejezett be - a 13-2-es Olaj-futást a soproni időkérés sem tudta lelassítani. A vesszőfutást Egemonye büntetője zárta le - ám ekkor újabb hazai húzóember, Fodor Márton köszönt be egy hárompontossal, amivel 14 pontosra hízott az előny. A negyed második felében egyedül Egemonye volt képes betalálni soproni oldalon, így a fórt könnyedén tartani tudta a jól rotáló Szolnok.

Nyögvenyelősen indult a második félidő, de gyorsan megtalálták a dobóformát a felek: Takács, Trotter és Gombás is hárompontost dobott. A vendégrohamnak Mills vetett véget, stílszerűen ő is triplával. A negyed közepén Horváth Ákos kosaraival 20 pontra növelte előnyét a bajnokcsapat - bár Keresztes Rafael révén a negyed második felében kicsit közelebb jött a Sopron, így is megnyugtató előnnyel készült az utolsó játékrészre az Olaj.

Bedeszkázták a gyűrűt az utolsó játékrész első perceiben, sokáig csak két Rubin-büntetőt jegyezhettünk fel. A több, mint 3 perces (mezőny)gólcsendet Horváth Ákos triplája törte meg, amit Fodoré követett, míg a túloldalon csak Rubin tudott hébe-hóba betalálni. Végül Lakatos rázta meg magát és szerzett két kosarat, de mindez csak arra volt elég, hogy vállalható vereséget szenvedjen a Sopron, az Olaj győzelmét egy percig sem fenyegette veszély. A címvédő első félidei jó játékára alapozva, simán győzött.

Szolnoki Olaj KK - Kis Rába menti Takarék Soproni KC:  82-69 (22-15, 26-17, 21-23, 13-14)

Szolnok, Városi Sportcsarnok. Vezette: Kapitány, Király, Söjtöry.

Szolnok: Trotter (15/9), Mills (16/12), Nikolov (-), Horváth (13/3), Báder (13). Cserék: Fodor (14/12), Trepák (4), Gay (4), Soós (2), Grebenár (1).

Sopron: Thomas (13/9), Rubin (19), Takács (3/3), Gombás (8/6), Egemonye (11). Cserék: Lakatos (5/3), Keresztes (7), Vesztergom (-), Boldizsár (3/3).

Fotó: szolnokiolaj.hu