Az utolsó negyedben kaptak ki Lóránték

Nehéz mérkőzésre utazott Valenciába Lóránt Péter együttese, a Lagun Aro. Mindkét csapat jó formában készülhetett, hiszen a vendégek legutóbbi 9 meccsükből 8-at behúztak (!), míg a Valencia az Európa-kupa mellett a bajnokságban is összekapta magát. Előbbiben a legjobb 16 között található csapatok közül elsőként jutott be a legjobb 8 közé, kedden az igen erős Nymburkot legyőzve.

Nagy örömünkre Lóránt Péter a kezdőcsapatban kapott helyet a vendégeknél. A házigazda kezdte jobban a meccset, ami igen pontszegényen indult. A 4. percben 5-0 után Salgado törte meg egy hármassal a baszk gólcsendet. A Valencia a francia kiválóság, Nando De Colo révén tartott előrébb, de a negyed végén Panko pontjaival fordítottak a vendégek.

A folytatásban is maradt lendületben a Lagun Aro, Doblas és Panko pontjaival a 17. percben 30-24-re vezettek. A hazaiak rendre pontatlanul céloztak a triplavonalon túlról, és ha nem eredményes a palánk közelében Faverani, akkor a vendégek – akik szintén elég sokat hibáztak ebben a játékrészben – nagyobb előnyre is szert tehettek volna. A center azonban szinte egymaga hozta vissza a Valenciát: így igen halovány második negyed után 28-30 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után Rafa Martinez hármasa és De Colo újabb duplája után már a vezetést is átvette a hazai gárda. A csapatok ekkor ezért bizonyították, hogy a második negyedbeli rossz játék volt inkább a kisiklás a részükről. Panko 14. pontjával egyenlített a Lagun Aro, majd Betts is betalált (38-40). Hazai szempontból a legjobbkor érkezett Rafa Martinez vajkeze, aki újabb hármast hintett. Ezt követően azonban egy 7-0-ás rohamot produkált a Lagun Aro, így Baron hármasa után 47-41-re vezettek.

A záró negyedre 48-48-as döntetlennel érkeztek a felek, korántsem dőlt el tehát semmi a meccsen. Vidal hármasa újfent előnyhöz juttatta a vendégeket, de ekkor váltott vezetést láthattak a nézők. A 34. percben 54-52-nél Lóránt Péter is újfent a pályára került másfél perc erejéig. A hazaiak De Colo majd Markovics révén egy-egy triplával 62-56-ra léptek meg. Három perccel a lefújás előtt időt is kért Sito Alonso. Vidal és Neto is hibázott, így az utolsó percbe fordulva nem tudta hátrányát csökkenteni a Lagun Aro. A hazaiak így hiába dobtak be 6-ból csak 3 büntetőjüket a végjátékban, így is behúzták a roppant fontos derbit. Mindkét csapat 10-10-es mérleggel áll a fordulót követően.

Lóránt Péter kezdőként az első negyedben közel 7 percet volt a parkettán, összesen pedig 8 perc 40 másodpercet. Ezalatt volt 1 lepattanója és 1 személyi hibája.

Valencia Basket – Lagun Aro GBC 69-60 (20-21, 8-9, 20-18, 21-12)

Valencia: San Miguel (5), De Colo (18/3), Claver (3) Caner-Medley (7), Faverani (11). Csere: R. Martinez (8/6), Oglivy (-), F. Pietrus (5), Newley (2), Markovics (10/3).

Lagun Aro: Salgado (6/6), Baron (3/3), Vidal (13/3), Lóránt (-), Betts (13). Csere: Panko (14), Papamakarios (-), Neto (5), Doblas (6), Ogide (-).