Az utolsó negyedig jól állt az Olaj

A Szolnok ma este 20:30-tól megkezdte szereplését az EuroChallenge sorozat középdöntő-körében, méghozzá a francia élvonal listavezetőjének otthonában. Az Elan Chalon gárdája tavaly megnyerte a francia kupát, idén pedig nagyon szépen menetel mind a nemzeti bajnokságban, mind pedig a kontinens harmadik számú kupasorozatban. Nem volt tehát egyszerű a feladat, ráadásul a sérült Brandon Gay nélkül kellett kiállnia a magyar bajnoknak, továbbá Báder Márton is most próbálkozott meg a visszatéréssel, hála istennek ezt végül abszolút sikeresen tette.

Az első negyedben Julien Mills adta meg az alaphangot egy gyönyörű triplával, aztán Horváth is betalált a franciák első kosara után, ám Blake Schilb vezetésével 8 - 5-re már a gallok mentek, onnantól pedig még jobban igyekeztek elszakadni a hazaiak, 19 - 11-nél már jelentős volt a különbség, de Nikolov, Trotter és az ekkor beálló Báder visszahozták a mieinket 2 pontra, végül 4-es hátránnyal zárta az első etapot Pót Péter legénysége.

A második 10 percben már sokkal inkább az érvényesült, amit a szolnokiak szerettek volna, Shilb újabb találata után 25 - 19-ről kapaszkodott az Olaj, de pár kosárváltás után a csereként érkező Soós, majd Nikolov is hármast szórt, 27 - 28-nál újra a mieinknél volt az előny! 37 - 35-ig jobban álltak a vendéglátók, de a félidő zárása briliánsan sikerült, Trotter triplázott, aztán a fantasztikusan játszó Nikolov egy büntetőt, Horváth pedig egy ziccert váltott pontokra, igen kellemes meglepetésként 37 - 41-et mutatott az eredményjelző a nagyszünetben, a Szolnok igen szépen meg tudta valósítani azokat az alap dolgokat, melyekkel kordában lehetett tartani egy ilyen nívós ellenfelet.

A fordulás után sajnos nagyot változott a helyzet, sok hiba érkezett a mieinktől, majd a kintről jól dobó Evtimov hárompontos kísérletébe faultolt bele Trotter, 44 - 41-nél már három pont volt oda, de Nikolov és Mills révén még tudta tartani magát az Olaj ezekben a percekben, végül a honosított amerikai irányító két büntetőjével és egy duplájával egy egységnyi volt a hátrány az utolsó etapra fordulván, de a 17 - 8-as részeredmény, ami a harmadik játékrészre vonatkozott, éreztette, hogy támadásban vannak gondok a magyar bajnoknál.

A záró felvonás sajnos rémálom szerűre sikeredett, hiszen egy 31 - 11-es rohanással lett vége a találkozónak. A franciák mestere, Gregor Beugnot nagyon nagyot húzott azzal, hogy az addig sem rossz Aminu mellé beküldte a másik centert, Lauvergne-t is a palánk alá, ezzel pedig semmit sem tudtak kezdeni sajnos Pór Péter fiai. Sorra kaptuk az alley-oop kosarakat, támadásban pedig nem sok energia maradt már, végül több, mint 20 pontos vereséget szenvedett a Szolnok, ami az első három negyed alapján semmilyen szinten sem volt benne a mérkőzésben, de az utolsó 10 percet alapul véve sajnos meg kellett barátkozni a jelentős mértékű vereség gondolatával.

A mieinknek van miből erőt merítenie, Brandon Gay hiányzásával a 4-es, 5-ös poszt rotációja érezhetően szűk volt, ezt a végén szépen ki is használta a Chalon, mely két centere remeklésével egy nagyon egyértelmű utolsó negyeddel húzta be ezt a találkozót. A lepattanó arány (47 - 23) elképesztő hazai fölényt mutatott, itt az utolsó negyedben történt szerkezeti váltás a franciáknál még jobban felnagyította ezt a problémát. Legközelebb jövőhét kedden 19:00-kor játszik a piros-fekete együttes, méghozzá a ma győzelemmel bemutatkozó, belga Okapi Aalstar együttesét fogadják Fodor Mártonék a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Elan Chalon (francia) - Szolnoki Olaj KK (magyar) 85 - 64 (23-19, 14-22, 17-8, 31-11)

Chalon-sur-Saone

Chalon: Tchicamboud 10, Delaney 2, Schilb 20/6, Evtimov 11/6, Aminu 18. Csere: Lang 9/3, Jean-Baptiste 2, Smith -, Lauvergne 13/3, Abodou -,

Szolnok: Trotter 18/6, Horváth 8/3, Mills 7/6, Nikolov 16/9, Trepák 3. Csere: Báder 9, Soós 3/3, Fodor -, Grebenár -,

A J-csoport másik mai mérkőzésén: Okapi Aalstar (belga) - Telekom Bonn (német) 98 - 86