Az utolsó pillanatokban nyert a Falco

Mindkét oldalon bizakodva várták a 4. forduló nyitómérkőzését. A veretlenül álló Albacompnál először jelentkezett játékra Supola Zoltán, de a két győzelemmel és egy vereséggel kezdő Falco is teljes kerettel készülhetett, hiszen Braniszlav Jancsikin is bevethető volt már.

altNagyon beragadt az Albacomp a kezdéskor. Timberlake triplája után sikeres szombathelyi büntetőkkel 6-0-ával kezdett a Falco. A kezdőcsapatban helyet kapó Wayne Chism ráadásul már a 3. percben begyűjtötte második hibáját. Aztán szép lassan magához tért az Alba, a Chism helyére érkező Hendlein hármasával 8-7-re zárkóztak. Fehérvári szempontból fájóan korán jött össze az ötödik csapathiba – ráadásul a másik center Keller is kettőnél járt.

Először lépett pályára a bajnokságban Braniszlav Jancsikin, aki azonnal egy hármassal mutatkozott be. A látványra is adtak a Falcónál: Pantelics kétszer is betakarta a betörő Simon Balázst. Az addig keveset mutató Hollis gyors 5 pontjával 16-15-nál átvette a vezetést az Albacomp. Madár hármasára Pantelics válaszolt egy 2+1-es akcióval, ráadásul Chism már harmadik hibáját ütötte be.

A második negyed 24-20-as Alba előnnyel indult. A 13. percben Timberlake dobását Keller blokkolta, amit előbb megadtak a játékvezetők, majd visszavonták. Egyenlítés helyett így Hendlein közelijével maradt a vendégek négy pontos vezetése. Úgy tűnt Bencze Tamás időkérése sem tudta megzavarni a vendégeket: Juhos hármasa után 11 pontra nőtt az Albacomp előnye. A 17. percben viszont már Dzunicsnak kellett időt kérni, hiszen 37-33-ra zárkózott a Falco. Hendlein és Keller is három hibánál járt a 19. percben, ugyanakkor Bencze Tamás kapott reklamálásért technikai hibát. Mindez négy pontjába került a Falcónak, így a félidőre 45-37-re nőtt a fehérvári vezetés.

A nagyszünet után két magasember is hármassal kezdett: Pantelics távolijára Juhos válaszolt. Chism ugyanott folytatta, ahol abbahagyta: mindössze másfél perc után negyedik faultját is beütötte – nem volt túlságosan megelégedve a teljesítményével Dzunics edző. Timberlake 2+1-e után Hollis alley-up zsákolása volt szemet gyönyörködtető. Pantelics és Keller sem akart lemaradni a szép megoldásokkal, nagyon látványos volt ekkor a találkozó. 50-52-nél Dzunics kért időt, de továbbra is kosárra kosár volt a válasz. Közben a négy hibás Keller helyett jött a szintén ugyanennyi faultos Juhos. A negyed végére összeszedte magát az Albacomp, Madár triplájára két Timberlake zsákolás érkezett válaszként, de a vendégek így is megőriztek hét pontot előnyükből.

Az utolsó negyed elején a pontgyáros Mo El-Amin is megszerezte első (!) pontjait. Rengeteg volt a hiba a játékrész elején. A kapkodásból a Falco jött ki jól, Kálmán tempójával 71-68-ra zárkóztak. Hollis viszont ismét jókor rázta meg magát, az amerikai 2+1-es megmozdulása után Bódi is higgadt maradt a büntetővonalnál. Kilenc pontról is volt azonban visszatérés: Timberlake fault plusz kosár akciója után Dzunics kért időt. Csupán kettő pont volt ekkor a felek között. Két perccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatott a Falco, de Timberlake hibázott, Bódi viszont két büntetőt is elrontott a túloldalon. Nem úgy Szanati, aki mindkét dobását célba juttatta: 79-79-nél egyenlített a Falco! Szabó közelije pedig már az előnyt jelentette a hazaiaknak. Dzunics időkérése után Hollis és El-Amin is hibázott, Bódi viszont a harmadik Alba-kísérletből hármast szórt.

A drámát csak fokozta, hogy mindössze néhány másodperccel a vége előtt az addig is bravúros játékot nyújtó Pantelics a triplavonalon túlról talált be, amivel megnyert a meccset a Falco számára.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Albacomp Fehérvár 84-82 (20-24, 17-21, 23-22, 24-15)
Szombathely, Arena Savaria, 2400 néző. V.: Kapitány, Farkas G., Szabó G.