Chism az Albában - sima fehérvári siker

A felkészülési mérkőzések alatt először szerepelt egyszerre három légiós a fehérvári csapatnál. A hazai drukkerek először azt hitték, hogy White útlevélproblémái oldottak meg, az új center azonban a Sopronból eltanácsolt Wayne Chism volt, aki a királyok városában igyekezett meggyőzni a szakvezetést nélkülözhetetlenségéről.

Az Albacomp a mérkőzés kezdetén magához ragadta a kezdeményezést és hamar biztos előnyt épített. A játék hevében Keller Ákos szája felrepedt, de rövid ápolás után tudta folytatni a játékot a kékek hatosa. Az Alba magabiztos 21 pontos előnyt épített a félidőig. A harmadik negyed elején Chism is bemutatkozhatott a hazai publikumnak.

Az amerikai bő öt percet kapott és harcosan játszva pontokkal és lepattanókkal ragadtatta tapsra a hazai drukkereket. A fehérvári előny inkább nőtt, mint apadt. Stefan Fekete nem volt képes ezt elviselni és a bírókkal folytatott diskurzusa után a kiállítás sorsára jutott az idegesen játszó irányító.

A záró etapban a három amerikai egyszerre volt fent a pályán, ekkor már szép dolgokat is láthatott a mintegy 400 fős publikum. A fehérváriak végül magabiztos győzelmet arattak a még "félkész" állapotban lévő Nyíregyháziakkal szemben.

Albacomp Fehérvár - Marso-Vagép Nyíregyháza KK 92-65 (24-11, 18-10, 23-26, 27-18)

Albacomp: Simon 4, Madár 3/3, Bódi 17/9, Hendlein 11/9, Keller Á. 11, cserék: El-Amin 14, Juhos 3, Hollis 15, Chism 8, Somogyfoki 5, Dankó 1, Keller V., Gorzsás

Marso NYKK: Fekete 4/3, Siska 10/6, Mohácsi 5/3, Djogo 15/9, Miskovics 21, cserék: Pavlovics 3/3, Polyák 5/3, Varga 2, Jakab