Csapatjátékával simán győzött az Olaj

A kettős terhelés és a sérülések miatt hullámzóan teljesítő Olaj otthon fogadta a nyeretlen, de már három légióssal rendelkező Zalaegerszeget - az előzmények és a közös történelem miatt mindenre lehetett számítani, csak könnyed játszadozásra nem.

A hazai csapatban továbbra is maródi Báder Márton és Soós Gábor, ők ketten át sem öltöztek. A túloldalon Baki Gergely szereplése volt kérdéses, a fiatal bedobó hét közben már edzett, és leülhetett a padra. Némi meglepetésre a feldobáskor nem Perine, hanem Vertetics Ádám futott ki a ZTE irányítójaként. Idegesen kezdtek a csapatok, leghamarabb Horváth Ákos nyugodott meg, és sikeres büntetőkből szerezte meg a meccs első pontjait, amire Tóth rögtön válaszolt - a rossz megoldások azonban sorozatban követték egymást. A bakiparádé végén Trepák a legjobbkor vágott be egykori csapatának egy triplát, majd Horváth Ákos szép 2+1-es akciójával pillanatok alatt meglépett az Olaj. A hazaiak centere nagyon gyorsan összeszedett két faultot, így Grebenár érkezett a helyére, aki rögtön egy duplával köszönt be. Zalaegerszegi oldalon egyedül Tóth igyekezett, ez azonban kevés volt: Gay is betalált a triplán túlról, így már az 5. percben kialakult a 10 pontos különbség (15-5). Ebben a periódusban feltűnő volt Horváth jó játéka, a válogatott bedobó 3 gólpasszt is kiosztott társainak. A helyére cserélt Mills-szel sem nagyon tudtak mit kezdeni az enerváltnak tűnő zalaiak, a villámember rögtön értékesített két büntetőt. 17-5-nél majdnem elúszott az a bizonyos hajó a vendégeknek, ám előbb az ifjú Kinter fújt riadót egy zsákolással, majd Baki triplájával és Kinter újabb duplájával átvette a kezdeményezést a ZTE. Sőt, Whitworth első pontjaival a negyed végére megfelezték a pár perccel korábbi, 12 pontos hátrányt.

A második játékrészben újra Kinter csipkedte magát támadásban, de Fodor a legjobbkor kapott elő tripla-plusz egy büntető kombinációt, majd Trepák is hármast dobott, amivel kissé lelohasztotta a vendégek lelkesedését. A fiatal center, Bödör Bence igyekezett tartani a különbséget, ami dicséretes, ám nem az ő feladata lett volna - a vendégek légióstriója 3 pontnál járt ekkor, és védekezésben sem jeleskedtek. A pihenőről visszatérő Horváth Ákos köszönte is szépen a neki hagyott helyet, újabb hárompontossal kedveskedett az egerszegieknek. Bár a negyed második felében Hines és főként Whitworth elkezdett éledezni, az Olaj remekül rotálva tartotta a 15 pontos különbséget. A hazaiak kiegyensúlyozottságára jellemző, hogy öten értek el legalább 7 pontot - nem volt köztük Trotter és Nikolov, akik közül utóbbi érezhetően alacsonyabb fordulatszámon pörgött a megszokottnál. A vendégeknek legalább az okozhatott némi örömöt, hogy megnyerték a lepattanócsatát, illetve Kinter és Bödör után egy másik fiatal, Kertész is betalált. Külön dicséretet érdemel az utóbbi időben sokat kritizált Mills - a szolnokiak kisembere 7 pontja mellett 7 lepattanót is kibrusztolt az első félidőben.

Az edzői dorgálás rögtön hatott a 3. negyed elején, Hines és Whitworth igencsak keményen dolgozott azon, hogy csökkentsék a különbséget. A Trepák-Gay kettős azonban nem hagyta, hogy komolyabb lendületet vegyen a ZTE, duplákkal és büntetőkkel tartották a különbséget -  majd Nikolov is feliratkozott gyorsan szerzett 5 pontjával a dobólistára, a vendégek pedig hirtelen 20 pontos hátrányban találták magukat. Időt is kellett kérnie Kis Attila vezetőedzőnek, csodát azonban ő sem tudott tenni. Noha Whitworth-nél leszállt a lila köd és alig tudott hibázni, és Tóth is igyekezett felnőni mellé, ezzel nagyjából egy félidőt késtek a zalaiak - a szolnokiak a Trotter-Nikolov páros vezetésével könnyedén tartották a kiharcolt, 18-20 pont körüli különbséget. A negyed végén a friss Fodor és Mills vette át a stafétát szolnoki oldalon, a fáradó vendégeknek a különbség tartása is nagy nehézségek árán sikerült.

Az utolsó etapban folytatódott a Whitworth-parádé, a kiscsatár igazán szép dolgokat mutatott be, majd Perine is beköszönt egy szép 2+1-es akcióval (első pontjait szerezte...). Ez azonban átmeneti feltámadás volt, Mills újabb pontjaival hamar visszaállt a különbség - jött is az időkérés zalai oldalon. A játék képe azonban nem változott, az Olaj okosan játszva nem engedte lőtávolba a vendégeket, Pór Péter remekül rotálta a csapatot, míg a túloldalon erre nem volt lehetősége Kis Attilának, így szinte törvényszerű volt a Zalaegerszeg újabb veresége. A végén még Trottert és Horváthot dobatták meg csapattársaik, a fiatal Gaál-Szögi-Nagy trió is lehetőséget kapott a Szolnokban, míg a túloldalon a fiatalok között Perine igyekezett kicsit kozmetikázni statisztikáin. Az utolsó percekre már csak egy lényeges kérdés maradt, az Olaj eléri-e a 100 pontot. Ez végül nem jött össze, de emiatt nem bánkódtak a szurkolók. A ZTE becsülettel küzdött, és egy percig sem adta fel, ugyanakkor a másik oldalon nem akadt gyenge pontja a Szolnoknak: a három fiatalon kívül minden játékosuk elérte a 9 pontot, öten pedig kétszámjegyű dobóteljesítményt nyújtottak. A korábban megdicsért Mills a második félidőben is rászolgált erre, 14 pontjával és kisembertől dicséretes 11 lepattanójával eddigi legjobb Olaj-meccsét játszotta.

Edzői nyilatkozatok:

Pór Péter: Jól kezdtünk, és már az első félidőben megnyugtató előnyre tettünk szert, de a Zalaegerszeg nem adta fel a második félidőben sem. Jól küzdöttek, mi azonban sokat tudtunk cserélni, és pihenni a jövő heti EuroChallenge-összecsapásra.

Kis Attila: Úgy érzem, jól helytálltunk, de az egyértelmű, hogy erősebb csapat a Szolnok. Gratulálunk ellenfelünknek és sok sikert kívánunk a jövő heti EuroChallenge mérkőzéshez.

Szolnoki Olaj KK - ZTE-Zalakerámia: 96-79 (20-14, 27-17, 28-23, 21-25)

Szolnok, Városi Sportcsarnok. Vezette: Cziffra, Farkas Gy., Tőzsér.

Szolnok: Trotter (14/6), Horváth (14/3), Nikolov (12/6), Gay (9/3), Trepák (15/6). Cserék: Mills (14/3), Grebenár (9), Fodor (9/3), Gaál (-), Nagy B. (-), Szögi (-).

ZTE: Vertetics (-), Gáspár (2), Whitworth (24/6), Hines (12), Tóth G. (14/6). Cserék: Perine (9/3), Kinter (8), Baki (3/3), Bödör (2), Kertész (2), Kerkai (3/3).