Egy félidőt játszott, de nyert a Körmend!

Rashad Bell szerezte meg a találkozó első pontjait, de ezt követően a Pécs ragadta magához a kezdeményezést. Az alacsony szerkezettel felálló hazai gárda a 3. perc elején két ponttal vezetett. Még ugyan abban a minutumban Kovács Péter hintett be egy triplát, így 4 perc után öt pontos fórban voltak a fehér – feketék. Hamar jött Sabáli Balázs időkérése, nem akarta hagyni, hogy ideje korán nagyobb hátrányba kerüljön csapata. Doyne két sikeres büntetőjére Powell válaszolt egy ziccerrel, a plusz büntető kimaradt. Mladenovics hozta némileg közelebb a vendégeket, de a Kovács Péter egy támadóidő végén eldobott triplával újra növelte a különbséget. Az ellentámadásból Bell szerzett triplát, ez volt az első sikeres távoli a vendégek részéről. A negyed végén is maradt a jó dobóforma pécsi oldalon, Vasojevics gyorsan berámolt 5 pontot, Bell és Ferencz részéről érkezett rájuk válasz. Eilingsfeld 2+1-es akciót harcolt ki és értékesített is Dávidon, újra 7 ponttal vezettek a vendéglátók. A csereként beálló Ferencz előbb csak egy büntetőt, de Ruják labdaszerzése után már triplát értékesített. Három pontra zárkózott fel a piros – fekete csapat, Csirke Ferenctől is kikérte első idejét. Lepsényié volt a zárszó az első tíz perc végén, ziccerével lett 5 pontos a kezdő különbség.

A második negyedet a frissen beálló Cseh nyitotta meg, hideg kézzel hintett be egy duplát. Fodor Gergely robogott végig egy szerzett labdával és szerezte meg első pontjait. Hiába zárkózott fel 1 pontra a Körmend, nem sikerült megfordítani az állást. Sőt, hosszú percek után Tóth Norbert törte meg a pécsi kosárcsendet. Azonban Csabay beütötte 3. személyijét, ezzel padra kényszerült. Doyne és Cseh kosárváltása után Mladenovics dobott falttal együtt ziccert, de a plusz egy kimaradt. Ismét elmaradt az egyenlítést, amit még Kovács Péter megfejelt egy újabb triplával, ami már a harmadik volt nála. Doyne is távolival vétette észre magát, újra 7 ponttal ment el a Pécs. Nagy meglepetésre Townes csak a negyed derekán Powell passzából szerezte meg első pontjait. Doynenak volt rá válasza, bravúros középtávolit juttatott a gyűrűbe. Látva Doyne játékba lendülését, Németh István úgy gondolta, hogy elő kell lépnie. Előbb egy középtávolit, majd két hármast süllyesztett el a hazai gyűrűben. Bő egy perccel a félidő előtt ismét egy pontra zárkózott fel a Körmend, Csirke Ferenc időt kért. Doyne elhibázott kísérlete után Powell ismét 2+1-es játékot harcolt ki, de a ráadás büntető ismét kimaradt. Nem játszott jól a Körmend, sem támadásban, sem védekezésben, mégis náluk volt az előny a nagyszünetben.

Javult a vendégek védekezése a második félidő elejére, bizonyára használt Sabáli Balázs fejmosása az öltözőben. Három és fél perc alatt 8:1-es rohanást produkáltak a piros – feketék, mutatta is Csirke Ferenc a 1 perces szünetet kérő „T” betűt. Németh harmadik triplája nem maradt válasz nélkül, Doyne térült – fordult, ziccert, hármast dobott, kellettek Townes pontjai, hogy maradjon a Körmend vezetése. Egyik oldalon Tóth, másik oldalon Bell szállította a pontokat, de sokszor nagyon finom akart lenni a körmendi légiós, ennek pedig kihagyott ziccerek voltak a következményei. Nagyot fordult a vasiak játéka a 3. negyedben, így magabiztosan játszottak már, kézben tartották a találkozót.

A záró játékrész pécsi triplával kezdődött, majd mindkét csapat részéről hosszú gólcsenddel folytatódott. A 3. perc végén Mladenovics talált be triplából, amire rögtön jött is válasz Doynetól, de Németh Istváné volt a rekontra, gyönyörű középtávolit dobott be. Elfogyni látszottak a hazaiak, különösen támadásban. Eilingsfeld faragta a már bőven 10 pont fölé nyúló hátrányt, 11 egységnyire. Sabáli Balázs időkérése következett. Ferencz második hármasával újra nagyobbat lépett az MTE, 70 pont fölé jutottak, Tóth Norbert büntetői jók voltak, de Rashad Bell is betalált kintről, nagy meccse volt a vasi légiósnak. Kasib Powell harmadik kiharcolt 2+1-es játékát már hibátlanul értékesítette, övé volt az utolsó vendég kosár is, ezzel alakította ki a 20 pontos különbséget.

Nem kezdte jól a Körmend a találkozót, de a mérkőzés második felében összeszedettebb, pontosabb volt a vendég gárda, így a végén már magabiztos különbséggel múlták felül a felkészült, de a meccs végére elfáradó Pécset.

Pécsi VSK-PANNONPOWER 60 – 80 Fortress Lami-Véd Körmend (24:19; 14:20; 11:23; 11:18)

Lauber Dezső Sportcsarnok 1200 néző     Vezette: Földházi T., Jakab L., Szabó G.

Pécs: Csabay 4 ; Doyne 20/6 ; Kovács P. 9/9 ; Tóth N. 11/3 ; Eilingsfeld 9

Cserék: Vasojevics 5/3 ; Deák 0 ; Lepsényi 2

Körmend: Mladenovics 9/3 ; Németh 15/9 ; Powell 11 ; Bell 20/6 ; Townes 8

Cserék: Ruják 2 ; Ferencz 9/6 ; Dávid 0 ; Fodor G. 2 ; Cseh 4 ; Sonyák 0

Csirke Ferenc: "A negyedik negyedben felőrölt minket a Körmend. A dobóhelyzeteink megvoltak, de rendre elhibáztuk őket.

Sabáli Balázs: "Az első félidőben fásultan játszottunk, a szünet után azonban javítottunk a védekezésünkön és könnyű kosarakat szerezve megérdemelten nyertük meg a találkozót."