Egy negyednyi kiütés - Alba módra

Csirke Ferenc győztes bemutatkozás után további lehetőséget kapott a pécsi vezetőségtől és a legjobb négybe várt ASE felett aratott diadal után önbizalommal telve érkezett csapatával a tavalyi döntős otthonába. Keller Ákos triplája nyitotta a találkozót, de az előző fordulóban a Legértékesebb Játékos címét megszerző Andrija Csirics azonnal válaszolt, majd Tóth Norbert is hármast szerzett, kíméletlen triplaesővel köszöntötték tehát a csapatok a derbi nézőit. A pécsiek csapatkapitánya újra betalált távolról, majd a dél-szláv bedobó is eredményes volt a vendégeknél, 5 – 11-nél 3 perc után időt is kellett kérnie Braniszlav Dzunicsnak. Hatott az ukáz, hiszen Doyne is elkezdte a meccset, gyorsan átvette a vezetést az Alba 16 – 15-nél. Az egykoron Fehérváron pattogtató Doyne nagyon belejött a pontgyártásba, igen hamar eljutott 9 egységig. Vele ezekben a pillanatokban leginkább Supola Zoltán tartotta a lépést, a hazaiak fiatal kisembere bátran és agilisan játszott, de az első 10 perc végén még eggyel ment a PVSK.

A második játékrészben remekül startoltak El-Aminék, de mikor túlzottan elmentek volna, Csirics egy távolival jelezte, a vendégek sem szeretnének kiszállni a győzelemért folytatott harcból... A fiatal Juhos amint beállt, triplát szórt, de a most is fantasztikus dobóformában lévő Csirics hamarosan megszerezte a harmadik hármasát, ami viszont rossz hír volt a pécsi szurkolóknak, a harmadik faultját is idejekorán beütötte, így kénytelen volt leültetni őt Csirke Ferenc. Egészpályás letámadással próbálkozott az Alba és ennek meg is lett az eredménye, szétesetté vált támadásban a legjobbját személyi hibák miatt (egy időre) elvesztő PVSK, 5 ponttal lógott meg a vendég együttes. Ám Csiricset muszáj volt visszahozni, hiszen nélküle gondban volt a baranyai alakulat, ám a legnagyobb szerencsétlenségére egy viszonylag ártatlan szituációban beütötte a 4. faultját is, így hosszú időre jegelnie kellett őt Csirke mesternek. Doyne elhibázta egyik lehetőségét a vonalról, Hollis újabb kettesével már 6 volt a hazaiak előnye. Tóth Norbert fel tudott nőni két remeklő légiós-csapattársa mellé, már a harmadik tripláját értékesítette a félidő utolsó percében. Keller egy időkérés után még közelről válaszolt, 5 pontos hazai előnnyel vonulhattak el a nagyszünetre a felek.

A fordulás után picit álmosan kezdett a PVSK, Hollis kosarával már 10 volt a differencia, majd Chism főszereplésével még inkább el tudott lépni a vendéglátó, 56 – 40-nél kezdett elmenni a hajó a pécsiek számára. Muszáj volt újra bevetni az ekkor már 4 faulttal rendelkező Csiricset, de nem változott semmi, még Keller is bevágott egy távolit, 14 – 0-s futásban volt ekkor az Albacomp a harmadik negyedben. 63 - 40 után, a második félidő 6. percében sikerült megszereznie első pontjait ebben a periódusban Csiricséknek, de azonnal jött a válasz és tovább robogott az Alba. Doyne még a büntetőket is kihagyta, borzasztóan dekoncentráltan támadott és védekezett a Pécs, mintha egy teljesen más csapat jött volna ki a nagyszünet után, mint amelyik az első félidőben abszolút partiban volt a fehérváriakkal. Supola és Juhos, a hazaiak két fiatal csereembere is növelte kosarai számát, 25 egységnyire hízott a vendéglátók fórja. A harmadik 10 percben összesen 6 pontra képes baranyaiak 28-as hátránnyal kezdhettek neki a negyedik etapnak Tóthék.

Az utolsó felvonás elején semmi sem változott, igen hamar 32 pontos lett a különbség a felek közt. Wayne Chism egyre gyakrabban szedi elő a jobbik énjét, most is hasznosan és ponterősen kosarazott. Onnantól kezdve viszont nagyot küzdött a becsületéért a Pécs, ami meg is hozta gyümölcsét, hiszen megnyerte a hátralévő perceket Csirke Ferenc legénysége. Ám ez csak lélektani vigasz, a fehérváriak gyakorlatilag egy negyednyi rohammal eldöntötték a találkozót és újabb győzelmükkel továbbra is vezetik a magyar bajnokságot - holtversenyben a Körmenddel.

Albacomp Székesfehérvár – Pécsi VSK PannonPower 92 - 68  (22-23, 23-17, 29-6,18-22)

Székesfehérvár, Vezette: Valovics I., dr. Gorka Sz., Söjtöry T., (Bodrogváry)

Albacomp: Simon 2, El-Amin 2, Hollis 18/6, Chism 23, Keller 14/6. Csere: Supola 10/3, Hendlein 4, Bódi 3, Juhos 13/9, Madár 3/3.

Pécs: Kovács -, Doyne 20/9, Csirics 22/12, Tóth 17/12, Eilingsfeld -. Csere: Vaszojevics 3/3, Lepsényi 6, Deák -, Csabay -.

Fotó: fmh.hu

Fotó(slide): albakosar.hu