Egy ponttal kaptak ki Hangáék

Sorozatban harmadik meccsén szenvedett vereséget Hanga Ádám csapata, az Assignia Manresa, miután ma kora délután a szintén a rájátszásért küzdő Zaragoza otthonában kapott ki mindössze egy ponttal. Honfitársunk csereként lépett pályára a találkozón, s leginkább a harmadik negyedben szerepelve összesen bő 15 perc játékidő alatt 5 pontig jutott, amit 1-1 gólpasszal és szerzett labdával egészített ki, 5 VAL-al zárt.

A Carlos Cabezas irányította hazaiak nem igazán tudtak dominálni a mérkőzés folyamán, hol az egyik, hol a másik fél vezetett pár ponttal, így érezhető volt, hogy a végjátékban dől majd el a legfőbb kérdés. Így is lett, a negyedik negyedben Ádám sajnos csak az utolsó pillanatokban kapott lehetőséget, akkor viszont kis híján sikerült megmentenie csapatát, ám nem jött össze a dobásblokkolás az egykori spanyol válogatott kisember ellen, a Zaragoza behúzta meccset ezzel a győztes kosárral, mivel Doellman távoli kísérlete a túloldalon hamvába holt.

Egy kis érdekességként megjegyezhető, hogy azzal nyert a vendéglátó, amivel kikapott nem olyan rég másik honfitársunk, Lóránt Péter csapata ellen - az utolsó fél percben nem végig védekezni akart a Zaragoza, hanem inkább faultolt Javi Rodriguez ellen egy egységnyi előnyben, majd a rutinos játékmester sikeres büntetői után indította Cabezas azt az egy-egyet, amivel végül nyert a hazai alakulat.

A pár hete már teljes kerettel felálló Manresa nagyon küzdött és sokkal jobb játékot mutatott be, mint az utóbbi két hétben, de ez most nem volt elég. Hanga Ádám kettőből egy büntetőt értékesített a második félidőben, a harmadik negyedben pedig két szép egyéni akcióból dobott két kettest, egyetlen triplakísérlete nem esett be a gyűrűbe, mezőnyből 4-ből 2-es mutatóval fejezte be az ütközetet.

A Manresa legközelebb hazai pályán fogadja a Lagun Arót, azaz Lóránt Péter csapata ellen vívják Hangáék a magyar - magyar rangadót jövőhét vasárnap 12:30-tól.