Egyértelmű kecskeméti győzelem

Dénes révén triplával nyitott a Hírös Város csapata, a soproniak támadásban erőlködtek, rossz ritmusban indították az összecsapást, nem igazán volt türelmük tiszta helyzetekig játszani, ráadásul Molnár nem egészen 2 perc alatt 2 személyinél járt. 5-0 után több, mint 2 perc elteltével Gombás látványos zsákolása jelentette az első vendég pontokat, majd Egemonye is kedvet kapott a "húzáshoz" - mindkét látványos vendég találat előtt Jermaine Thomas volt a "feladó". Magára talált a Sopron, s a már a meccs elején sokat cserélő hazaiakkal szemben Egemonye újabb kosarával fordított. A hazai csapat kezdeti lendület megtört, Rubin is betalált, majd a vendégcsapat 8-0-s futását Kelley állította meg. A negyed közepén a magas játékosok "tüzeltek" távolról, de Gombás, majd Bencze is célt tévesztett, majd ez utóbbi is megkapta a második hibáját. Kicsit "túlpörgött" a Sopron, s ezt Vukadinov révén azonnal büntette, s fordított a Kecskemét, amelynek centerei szépen gyűjtögették a személyiket Egemonyén, a nigériai center azonban elég rosszul célzott a vonalról. Nem úgy Wittmann, aki 3 jó büntetőjével nagyot tolt csapata szekerén. Ugyanakkor a soproniaknál Rubin vállalkozott bátran, de nem érezte a Messzi István csarnok gyűrűjét. A Wittmann, Bencze duó vezetésével a negyed hajrájában elhúzott a Kecskemét, a vendégek játékán nem lendítettek a cserék. A szakasz utolsó 4 percében eredménytelen, jó pár labdát eladó soproniak jelentős hátrányba kerültek.

A második szakasz igen alacsony színvonalú játékkal indult, Egemonye több, mint 5 perces soproni kosárcsendet tört meg. Utána elkezdtek potyogni a triplák, Radonjics, az első pontjait szerző Molnár majd Dénes révén. A Sopron azzal, hogy irányítója, Thomas gyakran vitte csínybe, s adta el a labdát, nem tudott felzárkózni, mivel a hazaiak a megszerzett labdákból könnyű kosarakat szereztek. Horváth Imre tőle szokatlanul emelt hangon próbálta rendezni csapata meglehetősen kusza sorait, ám Egemonye megkapta 3. hibáját. Szétesett a Sopron játéka, ráadásul jórészt ki nem kényszerített hibákból veszítették el a labdákat a vendégek, a 17. perc közepén Csorvási kosár plusz büntetős akciója után kerek 20 pontra nőtt a hazaiak előnye, amikor Gombás révén hármassal faragott a hátrányán a Sopron. Ez azonban csak egy kis fellángolás volt a hitehagyottan játszó vendégektől, s bár a félidő Molnár hármasával zárult, szünetben már több, mint 20 volt a hazai együttes előnye.

Szünet után a továbbra is erőlködő Rubint bő egy perc elteltével lekapta a pályáról Horváth Imre, majd a két center, Bencze és Egemonye váltott kosarakat. A 23. percben a soproni center egy támadóhiba formájában megkapta a 4. személyijét. Kiment letámadni a Sopron, ám támadásban továbbra sem volt ritmusa a vendégcsapat játékának, így gond nélkül tartotta amúgy is tetemes előnyét a Kecskemét. A szakasz közepén kis hullámvölgybe kerültek a hazaiak, ami annyit jelentett, hogy két cserejátékosa, Keresztes és Vesztergom révén a 27. perc végén 20 pontra jött föl a Sopron. A szakasz végén színmagyar ötös volt fent a vendégeknél, amelynek tagjai, akik újfent eladtak pár labdát, így a befejező szakasz előtt 26-ra nőtt a hazai előny.

A záró szakasz egy olyan meccs tipikus befejező negyede volt, amely már eldőlt, a Kecskemét úgy is biztosan nyert, hogy semmi extrát nem mutatott, elsősorban annak köszönhetően, hogy a Sopron két légiós mezőnyembere, Thomas és Rubin igen-igen gyenge napot fogott ki.

Kecskeméti KSE – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 80-59 (23-10, 18-10, 22-17, 14-19)

Kecskemét, 600 néző. Vezette: Benczur, Farkas G., Fodor A.

Kecskemét: Kelley (4), Wittmann (13), Radonjics (6/6), Dénes (11/9), Bencze (10). Csere: Csorvási (10), Vukadinov (14/3), Hegedűs (12). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics

Sopron: Thomas (2), Rubin (4), Molnár A. (10/6), Gombás (13/9), Egemonye (16). Csere: Vesztergom (4/3), Boldizsár (-), Lakatos (2), Keresztes (8). Vezetőedző: Horváth Imre