Elmaradt zalai győzelem

A csütörtöki nyitónap egyik csapat számára sem alakult jól: a Güssing 29 ponttal kapott ki a Falcótól, míg a zalaiak tíz pontos vereséget szenvedtek a bosnyák Zenicától.

A ZTE sanyarú helyzetét nehezítette, hogy a szűkös keretből természetesen továbbra is hiányzott a csuklósérülése miatt egy hónapig harcképtelen Vertetics Ádám. Az első negyedben  A 17. percben fordított a ZTE: Baki és Tóth Gergely is triplát szórt, Kinter pedig egy támadólepattanó után volt eredményes (29-28).

A harmadik negyedben meglépett a ZTE-től az osztrák csapat, ám a záró szakaszban sem adta fel a meccset a házigazda. Négy perccel a vége előtt Gáspár leindításból vágott be egy hármast, amivel 52-51-nél újra átvette a vezetést a Zalaegerszeg. Baki révén már az ötödik hármasát dobta a ZTE, a negyedben és 17-0-ás rohamot produkáltak Gáspárék. Úgy tűnt a bravúros záró szakasz győzelmet érhet számunkra, ám 62-61-nél kipontozódott Kinter és végül az osztrákok szerezték meg a győzelmet.

A ZTE szombaton a 7. helyért játszhat a 42. Göcsej Kupán.

Zalakerámia-ZTE KK - Güssing 61-66