Falco parádé a PVSK otthonában

Mindkét csapat sikeresen zárta a 2011-es esztendőt, a pécsiek nagy csatában nyertek a Sopron ellen, míg a Falco Kaposvárról távozott győztesen. A két együttes őszi mérkőzésén a Falco hazai környezetben 77-64-re győzött, így a visszavágás is fűthette a PVSK-t.
Nehezítette Bencze Tamás dolgát, hogy bokasérülés miatt Chad Timberlake és Braniszlav Jancsikin is hiányzott csapatából.

altAz ex-szombathelyi Doyne kihagyott büntetőivel indult a találkozó, majd az a Simon szórt hármast, aki nyerőembernek bizonyult december végén Kaposváron. Akadozott a pécsiek támadójátéka, így 5 perc elteltével Csirke Ferenc magához hívta játékosait (5-9). Doyne csodálatos lőtt passzát Csirics váltotta kosárra, előbbi azonban igen hamar begyűjtötte második hibáját. Kálmán betörése után már nyolccal ment a Falco, jókor jött hazai szempontból Deák hármasa. Bencze Tamás időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat, ami Kálmán és Will büntetőivel sikerült is.

A második negyed elején Pantelicset kettőzték sikertelenül a hazaiak, a szerb center kétszer is gólpasszt tudott kiosztani. Pantelics a negyed derekán is főszereplővé vált, előbb Lepsényitől kapott sapkát, majd ő maga osztott ki Doyne számára egy nagy blokkot. Az amerikai kedvét persze ez nem szegte: emberről dobott hármasával 28-25-re jött fel a PVSK. Katasztrofálisan dobták a büntetőket a hazaiak, így emiatt sem tudták igazán megközelíteni a szombathelyieket. Ráadásul Andrija Csirics is igen gyenge dobóformát fogott ki – Szabó középtávolijával időközben tíz pont fölé hízott a Falco előnye (27-39). A negyed végén Will adott nagy labdát Harazinnak, aki hatalmas zsákolással zárt a félidőt.

A nagyszünet után Vaszojevics aktivizálta magát hazai részről, négy pontja ellenére a Falco előnye 14 pontra nőtt a Csiricsen való jó védekezése mellett támadásban is hasznos Will kosarával (33-47). Pantelics verte meg a palánk alatt tanítanivalóan Eilingsfeldet: zsákolása után Csirke Ferenc kért időt. Hitehagyottnak és indiszponáltnak is tűnt a pécsi együttes, nem úgy a vendégek. A szombathelyieknek ráadásul ekkor minden be is esett, Simon tripla után egy duplát is dobott, így 21 ponttal vezetett a Falco. Akárcsak legutóbb Kaposváron, ezúttal is nagyszerű harmadik negyedet fogott ki Simon László, ám pontjai után még ebben a játékrészben megkapta ötödik személyi hibáját. Nem szegte mindez a vendégek kedvét, Szabó kosaraival 67-42-re vezette 30 perc után.

A záró negyedben úgy tűnt Doyne korai hármasa egy utolsó riadót fújhat a hazaiaknak, ám folytatás nem követte mindezt. Sőt, Pantelics centergóljai tartották a különbséget. A lényegi dolgok eddigre már bőven eldőltek, így mindkét csapatban kaptak lehetőséget a fiatal játékosok. Többen éltek is perceikkel, a végére még egy szép Harazin-Jarosevits összjáték is maradt.

A Falco két légiósa nélkül is nagyszerű teljesítményt nyújtva tudott nyerni a pocsék napot kifogó pécsiek ellen.

Pécsi VSK-Pannonpower – Falco-SZOVA KC Szombathely 62-89 (18-21, 11-20, 13-26, 20-22)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1200 néző. V.: Cziffra, Farkas G., Németh Cs.

PVSK: Vaszojevics (12/3), Doyne (15/6), Csirics (8/6), Tóth N. (4), Eilingsfeld (10/3). Csere: Kovács P. (1), dr. Deák (3/3), Lepsényi (4), Bíró O. (-), Halász (3), Ignácz (2). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Szaktanácsadó: Földi Sándor

Falco: Kálmán (12), Simon L. (18/9), Will (13/6), Szabó Zs. (12/3), Pantelics (10). Csere: Szanati (5/3), Harazin (11), Simon Be. (2), Jarosevits (6), Molnár B. (-). Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Csátaljay Gábor

Csirke Ferenc: Elnézést kérek a szurkolóinktól, a jövő héten kielemezzük, miért is játszottunk így. Ez is ugyanaz az a csapat, mint amelyik hét meccset nyert, jövő héten nyerni megyünk Kecskemétre!

Bencze Tamás: Tökéletes mérkőzést játszottunk korrekt körülmények között. Minden elismerésem a játékosaimé.

Kép: falcokc.hu