Fantasztikus volt Hanga és a Manresa!

Óriási diadalt aratott Hanga Ádám csapata, az Assignia Manresa Las Palmason, a Gran Canaria vendégeként. A rosszul kezdő vendégek már 25 ponttal is vezettek a második félidőben, végül 77 - 63 arányban diadalmaskodtak, nagyban köszönhetően a magyar légiósnak, aki beállását követően azonnal szórta a pontokat és osztogatta a gólpasszokat, végül 4-ből 2 értékesített triplával, 2-ből 1 büntetővel és 7-ből 4-es mezőnymutatóval 11 egységnyit ért el, ami mellett igen jól mutat az 5 gólpassz, a 3 lepattanó, 2 szerzett labda és az 1 blokk is, amit bő 21 játékperc alatt ért a mi fiunk. Összesen 18 VAL állt a neve mellet a lefújáskor, ami a második legjobb mutató volt az egész mezőnyben.

Elképesztő a tülekedés a spanyol élvonal középmezőnyében, nagyjából a 4. helytől a 12. pozícióig teljesen együtt vannak a csapatok, akár két hét alatt is fel vagy le csúszhat ezen a távon belül akármelyik csapat. Mindkét magyar érdekeltségű gárda ebben a tömörülésben található, így Hanga Ádám és a Manresa számára is minden bajnoki extra súllyal bír. A Gran Canariát Katalóniában már két vállra tudta fektetni honfitársunk egyesülete, így reménykedve utazott a Kanári Szigetekre Ponsarnau mester legénysége.

Az utóbbi hetekben bevett szokáshoz képest változtatott a szakvezető és Hangát csereként küldte be a pályára, a húzás pedig nyerőnek bizonyult, mivel az addig 12 - 7-re vezetett 5 perc elteltével a vendéglátó, ám Ádám azonnal triplát dobott, majd egy duplával még közelebb hozta a katalánokat. A játékrész végére már sikerült ki is egyenlíteni (16 - 16), majd a második negyedben éppen a magyar légiós játszotta meg kétszer jól Asselint, aki igencsak belelendült, egymaga vezényelt le egy 10 - 0-ás futást, majd a Gran Canaria eszmélése után újra Hanga dobott triplát, ekkor már 29 - 18-ra vezetett a Manresa! A félidő zárása előtt újra Ádám pillanatai jöttek el, előbb zsákolt egy embereset, aztán az ellenfél egyik legjobb magasemberének, Xavi Reynek osztott ki egy hatalmas sapkát. 30 - 44-et mutatott az eredményjelző a nagyszünetben, ami ha másért nem is, de a különbség miatt mindenképp meglepetésnek számított.

A fordulás után az addig bő 12 percet játszó honfitársunk hosszabb pihenőt kapott, de társai így is remekeltek, a harmadik etap derekán Downs zsákolásával már 20-szal ment a Manresa. A játékrész utolsó két és fél percére visszajött Hanga és megint hasznosan szállt be, gólpasszt adott Acharának, lepattanót szerzett, majd faultot harcolt ki, s két büntetőjéből egyet értékesített is. Éppen ekkor, 39 - 61-nél gyakorlatilag eldőlt a meccs bő egy negyeddel a végső dudaszó előtt. Ám nem állt le a vendég gárda, s Ádám sem, gólpasszal nyitotta a negyedet, s a katalánok 25 pontosra hizlalták előnyüket. A mi fiunknak volt még gólpassza, lepattanója, szerzett labdája is a maradék időben, a hajrát viszont már a kispadon nézte végig a többi kulcsemberrel, nagyon értékes diadalt aratott a Manresa, Hanga Ádám pedig abszolút kulcsszerepet játszott a sikerben!

A hazaiaknál a 18-at szóró Haynes emelkedett ki egyedül, a vendégeknél pedig a magyar légióson kívül a 18-18 egységig jutó Asselin és Doellman csipkedték magukat leginkább, de a Roman Montanez visszatérésével teljesen kiegészülő Manresa csapatként is fantasztikusan jó teljesítményt nyújtott.

Gratulálunk Hanga Ádámnak és csapatnának a fantasztikus produkcióhoz és a győzelemhez!

Hanga Ádám és a Manresa legközelebb kedden este lép pályára hazai környezetben, méghozzá 20:15-ös kezdettel az Obradoiro ellen, egy vélhetően online élőképpel nézhető találkozón!

Gran Canaria - Assignia Manresa 63 - 77 (16-16, 14-28, 14-19, 19-14)

Gran Canaria: Bellas 11/3, Haynes 18/12, Bramos 2, Palacios 9, Savane -. Csere: Dowdell -, Beiran 2, Alvarado 7/3, Rey 10, Nelson 4.

Manresa: Rodriguez -, Montanez 2, Downs 4, Doellman 18/6, Asselin 18. Csere: Gladyr 7/3, Hanga 11/6, Achara 12/3, Hernandez 3/3, Oriola 2, Palsson -.