Gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás

Az ASE magabiztos sikerrel zárta a hétvégi bajnokiját a Sopron ellenében, immáron Hernold Gardenerrel a fedélzeten. A center támadásban és védekezésben egyaránt jó teljesítménnyel mutatkozott be a publikumnak, erről 14 pontja, 9 lepattanója és 5 szerzett labdája is tanúskodik. Ami a Szegedet illeti, a hétvégén súlyos vereséget szenvedtek az Albacomp otthonában, ám Kiss Zsolt és Molnár Miklós hiányában nem is nagyon lehetett esélyük a győzelemre. Előbbi a mai mérkőzésre felgyógyult, így akár egy kicsit nyugodtabban is várhatta volna Fodor Péter a találkozót, ám most a csapat egy másik kulcsembere, Nebojsa Djukics nem tudta vállalni a játékot. Azonban a kupa azért kupa, hogy itt bármi megtörténhessen. Nézzük hát, hogyan alakult a találkozó!

Az ASE hozta el a labdát a feldobást követően, majd Vojvoda ziccerével a vezetést is megszerezték, majd nem sokkal később Zo Williams egy triplát meg is fejelte azt. A Szeged is kezdte megtalálni a játékát, előbb Tanács értékesítette a javára megítélt büntetőket, majd Ivosev  gyötört be egy duplát. Sőt, a következő ASE támadást is kivédekezték, ám örömük nem tartott sokáig, miután Vojvoda labdát lopott, és zsákolással fejezte be az akciót. Kezdtek belelendülni a felek, mint azt Nick Williams szép betörése is jelezte. A negyed feléhez érve hat ponttal vezetett az ASE, Fodor Péter érezte is, hogy időt kell kérnie. Ezt követően Morgen és Drahos süllyesztett el egy-egy triplát, majd egy labdalopást követően Ivosev talált be, majd kisvártatva ismét ő. A szegedi rohamot Tóth Ádám büntetője és Nick Williams triplája törte meg, majd Morgen is a helyére küldött két büntetőt. Ezúttal a paksiak repesztettek egy 6-0-ás etapot, ám mint minden sorozat, ez is megszakadt egyszer, mégpedig Tanács szép középtávolijával. A végére még belefért egy dupla a frissen pályára kerülő Gardenertől is, így nyolc pontos hazai előnnyel zárult ez a negyed.

A folytatásban előbb egy szép Gardener blokknak, majd egy zsákolásnak és az azt követő újabb blokknak örülhettek a nézők. Apró üröm az örömben, hogy időközben Tanács két újabb szép középtávoli dobást értékesített, ám az ASE így is magabiztosan őrizte előnyét, főleg hogy a Szeged centerei sorra szedték be a faultokat Gardeneren. Zajlottak az események, és bár be-betalálgattak a vendégek, a nézőkön nem igazán látszott az aggodalom, hogy itt bármi gond is lehetne. Sőt, ahogy haladt előre a mérkőzés, az ASE elkezdte cifrázni is, a Zo Williams - Kovács Ákos összjáték bravúros volt. Nem is bírta tovább Fodor Péter, ismét időt kér, ám Djukics hiányában és a 3 faultos Tanáccsal a padon nem nagyon volt variációs lehetősége. Küzdött a vendégcsapat becsülettel, ám a differencia egyre csak nőtt. Ivosev tartotta a lelket bennük, aki bármelyik paksival is nézett szembe, rendre győztesen került ki a párharcból. Időközben csatlakozott mellé Csorvási Levente is, így ketten együttes erővel 10 pontra faragták a különbséget, időkérésre kényszerítve Völgyi Pétert. Egy szép Zo Williams betöréssel, majd egy Kiss Zsolt triplával folytatódott a meccs, így ugyan csökkent egy kicsit a hazai előny a félidő végére, de az eredményjelzőn látható 48-37 szomorkodásra semmiképp nem adhatott okot.

A második félidő mindkét oldalon elrontott támadásokkal indult, egyik csapat sem tudott betalálni több, mint két percen keresztül. Hol a dobás volt rossz, hol lépéshiba akadályozta meg a kosarat. A gólcsendet ki más, mint Ivosev törte meg, aki ezzel már 19 pontnál járt, fél perccel később pedig már 21-nél! A túloldalon Gardener csipkedte magát a legjobban, továbbra is tarthatatlannak bizonyult, ám az ASE játéka mintha kicsit akadozott volna. Aztán jött Nick Williams újabb triplája, és Gardener támadópattanó utáni duplája, és az előny ismét 15 pont környékére kúszott fel. Közben a lépéshibák bírók általi megítélése okozott némi elégedetlenséget a nézőtéren, hozzá kell tenni, hogy mindkét oldal részéről. Nyugodt mederben csordogált ekkor a meccs, állandósulni látszott a különbség, és ebbe mintha beletörődtek volna egy kicsit a felek. Aztán az ASE ismét sebességet váltott, és Vojvoda, valamit Tóth Ádám találataival a negyed végére 20 pontra tornázta föl a differenciát.

A negyedik felvonás Kovács Ákos szinte futtából bevert triplájával rajtolt el, kicsit később Morgen is szórt egy szép kettest, majd zsákolt egy óriásit. Közben azért Ivosev sem tétlenkedett, szép csendben szórta a kosarakat, és nem úgy tűnt, mintha szándékában lenne abbahagyni. Az ASE tartotta a magas szintű védekezését, nem engedték a hazaiak, hogy könnyű kosarakhoz jussanak Kiss Zsolték. Tették ezt annak ellenére is, hogy a légiósok már hosszú percek óta a padon pihentek, és a rutinosabb magyarok sem voltak mára pályán. A csikócsapatot Kovács Ákos és Tóth Ádám "korelnökölte", utóbbi ezen a mérkőzésen is az elmúlt időszakban megszokott jó formáját hozta. A végén még játszottak egy jót a két oldal fiataljai, akik közül a hazaiak teljesítettek jobban, így a vége 94-61 lett az ASE javára. Ennek alapján a visszavágón nagy csodának kell történnie, hogy ne az Atomerőmű SE jusson tovább.

Atomerőmű SE - Naturex-SZTE-Szedeák 94-61 (25-17,23-20,23-13,23-11 )

Paks, 800 néző

ASE: L. Williams 10/3, N. Williams 9/6, Vojvoda 9, Kámán 4, Tóth 14. Csere: Kovács Ákos 7/3, Morgen 20/6, Gardener 17, Kovács Ádám 2, Kerpel-Fronius2 , Bus -, Czinger -.

Szeged: Drahos 5/3, Levy 6, Kiss 6/3, Tanács 10, Ivosev 25. Csere: Csorvási 4, Vida -, Wirth -, Varga -, Molnár B. 5,

Völgyi Péter: A célunkat elértük ezzel a mérkőzéssel, Sikerült tovább csiszolni a játékunkat, bár örültem volna ha Djukics is játszik, mivel az nagyobb próbatétel lett volna Gardenernek. ezzel a mérkőzéssel az ő próbajátéka lejárt, maradni fog a csapatnál. Hacsak valami csoda nem történik, akkor a továbbjutás eldőlt ezen a mérkőzésen, így nyugodtan utazhatunk Szegedre jövő héten. Továbbá van időnk koncentrálni egy fontosabb feladatra, ami a Falco elleni bajnoki mérkőzés a hétvégén.

Fodor Péter: Látszott az, hogy mi így egy kicsit kevesen vagyunk és nem is nagyon játszottunk még ebben az összetételben. Úgy gondolom, hogy részfeladatok igyekeztünk és meg is tudtunk oldani, de kijött a két csapat közti különbség. kicsit többet vártam a csapattól, de több elkerülhető kategóriába tartozó hibát is elkövettünk., támadásban és védekezésben egyaránt. Gratulálok a Paksnak, tudtuk, hogy ők az esélyesek. Nekünk mérlegelni és dönteni kellett, és a hétvégi Debrecen elleni bajnokit fontosabbnak éreztük.