Hanga: 9/3 pont, Manresa győzelem!

Hanga Ádám együttese, az Assignia Manresa sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg hazai pályán, ma este az Obradoiro volt a szenvedő alany. Ezzel már pozitív mérleggel (12-11) rendelkeznek Ádámék a spanyol első osztályban, az ACB-ben.

Ádám ezúttal csereként kapott lehetőséget Ponsarnau mestertől. Az első negyed derekán állt be és játékával átlendítette a holtponton a Manresat. Abban az időszakban sokat javult a vendéglátók védekezése, mely alapjában befolyásolta a mérkőzés további alakulását.

Honfitársunk 16 percet töltött a parketten, sajnos a faltjai nagyban befolyásolták játékidejét, 9/3 pontig jutott, leszedett 3 lepattanót, szerzett 1 labdát, továbbá volt még 3 kiharcolt faltja is.

Assignia Manresa 86 : 77 Blusens Monbus Obradoiro (27:28; 23:16; 17:16; 16:20)

Manresa: Doellman 20; Asselin 19; Rodriguez 3/3; Montanez 5/3; Hernandez 3/3; Gladyr 7; Hanga 9/3; Achara 5/3; Downs 15/3; Palson 0

Obradoiro: Lasme 13; Hopkins 4; Rodriguez 2; Cabanas 11; Bulfoni 11/9; Ere 7/6; Palacio 4; Washington 5/3; Kendall 10; Junyent 0; Corbacho 10/3

A mérkőzés statisztikáját ide kattintva tekinthetik meg.