Hanga a 3. sikerből is kivette a részét

Hanga Ádámék a várakozáson felüli idényrajt után egy szintén náluk előrébb jegyzett gárdával, az Európa Kupában induló Gran Canariával mérték össze tudásukat hazai pályán a negyedik fordulóban. Dávid Kornél egykori klubja korán tudatosította a manresaiakban: ide ma nyerni jöttek és egy könnyű kosarat sem engedélyeznek a vendéglátóknak. Ennek megfelelően kissé akadozva indult a derbi, sok hiba volt mindkét oldalon. A Manresának leginkább a sérülésből visszatérő ukrán Gladyr tudott lendületet adni az első etapban, két hatalmas, emberről dobott triplát szórt be, de a közben a negyed derekán csereként érkező magyar légiós is mutatott szép dolgokat, legelőször rögtön egy alley-oop zsákolással kápráztatta a közönséget, majd büntetőket harcolt ki és értékesítette is mindkét lehetőségét a vonalról. Jelentős szerepe volt már akkor abban, hogy fordítani tudott a hazai együttes. A második játékrészben újra átvette az irányítást a Palacios vezette Gran Canaria, Hanga újfent a periódus második felében érkezett, ekkor lepattanókkal, szerzett labdával és egy negyedvégi blokkal segítette övéit, de a nagyszünetben így is 5 ponttal mentek a „kanárik”.

A fordulást követően kissé érthetetlen módon a lendületesen játszó magyar válogatott kosarast nem tette fel edzője a pályára, a társak pedig nem tudták helyzetbe hozni a formába lendülő Gladyr-t, a vendégek így szép lassan 10 pont feletti fórba kerültek. Hanga most is a játékrész közepén érkezezett és megint nagyot lendített a Manresa játékán. Lepattanóinak, faulttal együtti zsákolásának és remek védekezésének köszönhetően, valamint Doellman segítségével három perc alatt eltüntették a hátrányt, onnantól pedig szépen kézben tartották a találkozót. Ádámnak nem ment a büntetőzés a második félidőben, mindhárom lehetőségét elpuskázta, ugyanakkor öröm az ürömben, hogy mindannyiszor támadó lepattanót szereztek társai, melyek után még kosár is született a szóban forgó akciók után. A negyedik 10 percben egyébként már „kezdőként” vonulhatott fel honfitársunk is, valamint a végjátékban is a pályán tartózkodott. Összességében 6 pontig, 5 lepattanóig, 2 gólpasszig jutott 1-1 szerzett labda és blokk mellett, a negatív oldalon pedig egy eladott labda szerepelt nála 19 perc alatt. 5 büntetőjéből csupán 2-őt tudott értékesíteni, mezőnyből viszont 4-ból 2-vel zárt (ebből egyszer a triplavonalon túlról hibázott).

A 3 - 1-gyel hatalmas meglepetésre az ACB holtversenyes második(!) helyén álló Manresa játékán abszolút érződik, hogy még több lehet a csapatban, irányító poszton főleg Rodriguez részéről rengeteg a hiba, az éppen formában lévő játékosokban rejlő lehetőségeket pedig még nem képes teljesen kiaknázni a gárda. Sergiy Gladyr hatalmas erősítés így sérülésből visszatérten is, neki például jóval több dobóhelyzetet is ki lehetne dolgozni. Ezzel együtt már ma is ő volt a hazaiak legeredményesebbje a maga 17 egységével, a csapatkapitány Montanez 15-öse, valamint Doellman 16 pontja is kulcsfontosságú volt a sikerben. A másik oldalon a nagyobb neveknek nem igazán ment a játék, nagyon szépen levédekezték őket Hangáék. A görög válogatott Bramos is csupán 6-ot szórt, az egykori NBA-s Taurean Green pedig a gyűrűbe sem tudott találni. A Gran Canaria legjobbja a 12-ig jutó Palacios volt, ezzel a vereséggel a második legrosszabb mérleget tudják felmutatni Haynes-ék az egész ACB-t tekintve, ez abszolút csalódás a részükről.

Hanga Ádám és a Manresa legközelebb jövő szombaton este 8 órakor játszik a Cajasol vendégeként Sevilla városában.

A mérkőzés videós összefoglalója az alábbi linkre kattintva tekinthető meg!

Assignia Manresa – Gran Canaria 69 – 60 (14-13, 15-21, 19-8, 21-18)

Manresa: Rodriguez 1, Montanez 15/6, Gladyr 17/15, Doellman 16, Asselin 5. Csere: Landry 2, Hanga 6, Achara 7/3, Palsson -, Hernandez -, Oriola -.

Gran Canaria: Haynes 5/3, Bellas 9/3, Beiran 10/9, Nelson 2, Rey 11. Csere: Ekperigin 3, Bramos 6/6, Palacios 12, Green -, Martinez 2, Savane -.