Hangáék Sevillában kaptak ki

Hanga Ádám és csapata, a Manresa az eddigi legnehezebb bajnoki mérkőzésére készült a sevillai Cajasol otthonában, ahol a harmadik fordulóban például a bajnok Barcelona is elbukott. A 3 - 1-es mérleggel érkező katalán kiscsapat az első negyedben még jól tartotta magát, honfitársunk a játékrész felénél szállt be és rögtön egy gólpasszal mutatkozott be. A palánk alatt egészen fantasztikus dominanciát bemutató Paul Davis (21 pont, 22 lepattanó) vezetésével szépen lassan elléptek a hazaiak, 30-at szórt ebben a 10 percben a Cajasol, Ádám ebben a periódusban 2 percet leszámítva végig a pályán volt, de támadásban nem sok szerepet kapott ekkoriban, inkább a nagyember, Asselin próbálkozott, valamint az egy hónapos szerződése lejárta előtt lévő Marcus Landry, aki igencsak kapart mindkét oldalon. A félidőre 19-es hátrányt szedett össze a palánk alatt nyomasztóan nagy hátrányban lévő vendég alakulat (47 - 25 a meccsvégi lepattanóarány a sevillaiak javára), ráadásul kintről se ment Hangáéknak, mindössze 25 százalékos triplamutatót tudtak felmutatni.

A fordulás után legalább védekezésben feljavult honfitársunk együttese, de támadásban továbbra sem akart semmi sem összejönni nekik, így nem tudtak faragni a hátrányból, sőt, az utolsó etapnak mínusz 20-szal futottak neki. Igen ám, de a vendégek éppen Hanga vezetésével vezényeltek le egy gyors 7 - 0-ás rohamot, a magyar légiós betalált mezőnyből, büntetőket harcolt ki, védekezésben pedig kiosztott két igen tetszetős sapkát, máris más lett a mérkőzés képe. A kezdő játékosait ekkor pihentető Cajasol viszont még időben rákapcsolt és le tudta hozni "épségben" a végjátékot. Hanga még egy triplát értékesített az utolsó percben, ami reméljük, áttöri nála a kisebb lelki gátat, amit az eddigi sok kihagyott távoli idézett elő nála, ez volt az első sikeres hármasa az ACB-ben.

A 25 játékperc alatt 8 pontig jutó magyar hátvéd a társak kiszolgálásában is jeleskedett, jól jelzi ezt 3 gólpassza. A védekezés egyre inkább jobban megy neki, ezt most 2 lepattanóval, 3 szerzett labdával és 2 blokkal demonstrálta, ráadásul a másik kritikus játékelemmel, a büntetőzéssel sem volt gond, 4 kísérletéből 3-at értékesített a vonalról. 3 kétpontost emelt rá, ebből egy ment be, a triplavonalon túlról szintén 3 alkalommal kísérletezett dobással és egyszer sült a keze. A negatív oldalon 3 eladott labda áll, amiből 2-őt sajnos a kritikus második negyedben ajándékozott oda az ellenfélnek, de azért összességében megint hasznos tagja volt a Manresának (11 VAL - a második legjobb a vendégeknél), mely ezzel a vereséggel is még pozitív, 3 - 2-es mérleggel áll az ACB táblázatán a középmezőny elején.

A hazaiaknál megállíthatatlan volt a 21 pontos, 22 lepattanós dupla-duplát összehozó Paul Davis, Asselin ez alkalommal nem nagyon tudott mit kezdeni vele, de sajnos a Manresa másik sarkalatos pontja, az irányító poszt is hagyott kívánnivalót maga után, a Rodriguez - Hernandez duó összesen 3 pontot és 5 gólpasszt tett be a közösbe, de védekezésben sem remekeltek ezen az estén. A katalánoknál ezúttal nem akadt átlagon felüli egyéni teljesítmény, a 11-ig jutó Landry volt a legeredményesebbjük. Hanga Ádám és társai legközelebb jövő szombaton este 6 órától lépnek pályára a tavalyi ezüstérmes, most Euroliga-résztvevő Bizkaia Bilbao otthonában.

A mérkőzés videós összefoglalója ide kattintva tekinthető meg.

Cajasol Sevilla – Assignia Manresa 76 - 65  (20-16, 30-15, 10-9, 16-25)

Cajasol: Tepic 8, Calloway 6, Urtasun 2, Rubio 2, Davis 21. Csere: Satoransky 2, English 12/6, Jasen 11/3, Bogdanovic 9/3, Triguero 3

Manresa: Rodriguez - , Montanez 10/3, Gladyr 8/6, Doellman 9, Asselin 10. Csere: Hanga 8/3, Achara 4, Landry 11/9, Oriola 2, Hernandez 3/3, Palsson -.