Harmadik negyedben oktatott a Kaposvár

A Kaposvár óriási csatában vesztett otthon a címvédő Szolnok ellen, míg a Nyíregyháza nem játszott bajnoki meccset előző héten. Mindkét csapat kupavisszavágót játszott hét közben, ám amíg a nyírségiek simán elvesztették a jászberényi meccset, a Kaposvár óriási csatában kiejtette a PVSK-Pannonpower gárdáját, és négy közé jutott a Magyar Kupában.

A nyolc közé jutás szempontjából kulcsfontosságú meccsre készültek a felek, hiszen mindkét csapat hat győzelemmel áll a Sopronnal együtt a 8-10. helyen. Kaposvári és nyíregyházi oldalon is volt új ember, Fields és Ahelegbe nem régen csatlakozott a kerethez.

Miskovic villámgyorsan berámolt két ziccerével kezdődött a mérkőzés, ám a hazaiak Raivio és Ahelegbe szép megoldásaival előbb utolérték ellenfelüket, majd át is vették a vezetést. Miskovic-csal azonban nem igazán tudtak mit kezdeni védekezésben, a vendégek légiósa 11 pontot szórt az első játékrészben. Társa nem nagyon akadt (Fields 1-2 szép megoldást azért bemutatott mindkét oldalon), míg a túloldalon a negyed második felében Ahelegbe szórta meg magát, mellette 4 gólpasszt is kiosztott - 3 ponttal vezetett a hazai csapat a kisszünetben.

A második játékrész is Miskovic pontjaival indult, majd az új légiós, Fields indult be: pillanatok alatt 8 pontot (közte két hárompontost) rámolt be a kaposváriaknak. Ezt követően mindkét csapatnál bedeszkázták a gyűrűt, a 5-6 pontos vendégelőny az utolsó percekig nem változott - a hazaiak életét Raivio faultproblémái is megkeserítették. A bakiparádé végén ismét a játékmester Ahelegbe állt a dunántúliak élére, vezetésével a félidő végén 8-0-ás rohanást mutatott be a Kaposvár, amivel visszaállította a negyed eleji hárompontos differenciát.

Raivio jó megoldásaival kezdődött a második félidő, ám a Nyíregyháza hamar ledolgozta hátrányát, és 37-37-nél utolérte ellenfelét. Fey zsákolt két embereset, de Mohácsi triplájával csak egypontos hátrányban voltak a vendégek. 41-40-nél azonban, hasonlóan a második negyed végéhez, beindult és 7-0-t futott a Kaposvár (Szőke tripláját Ahelegbe két mezőnykosara foglalta keretbe). Miskovic vezetésével apránként ledolgozott négy pontot a Nyíregyháza, ám a kaposiak megint mentek egy 8-0-t (most Fey és Raivio vágott be hárompontost), és 60-48-nál kénytelen volt időt kérni a vendégek mestere. Ahelegbe azonban megállíthatatlannak bizonyult, előbb ziccert dobott, majd Szőkének adott gólpasszt - hiába a veterán Sitku kosara, a hazai előny 15 pontosra hízott a dudaszóra.

A negyedik negyed elején többször is sikerült megállítani a hazaiak ghánai irányítóját, de mindez nem jelentette azt, hogy csökkent a különbség: három perc alatt egyetlen Miskovic mezőnykosárral gyarapodott a vendégcsapat, miközben a túloldalon ziccerből, középtávolról és büntetőből is betaláltak a hazaiak, 20 pontra növelték a két csapat közötti differenciát - tulajdonképpen tét nélkülivé téve az utolsó öt percet. Hiába Miskovic emberfeletti játéka (27 pont, 11 lepattanó), társai eléggé enerváltan mozogtak (Fields már csak a végjátékban villogott, amikor régen eldőlt a csata), míg a túloldalon Ahelegbe-nek a tripláin kell még javítania, és akkor nagyon gyorsan feledtetheti Josh Wilsont. Tíz gólpasszával dupla-duplát ért el és kiválóan mozgatta a csapatot, emellett védekezésben is nagyszerűen teljesített.

Kaposvári KK - Marso-Vagép NYKK 88-69 (21-18, 13-13, 31-19, 23-19)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok. Vezette: Vígh, Török, Márton.

Kaposvár: Raivio (21/3), Fey (21/3), Szőke (10/6), Lekli (8), Ahelegbe (23). Cs: Kutasi (-), Kiss K. (2), Koma (3), Kovács S. (-).

Nyíregyháza: Fekete (7), Fields (17/6), Mohácsi (5/3), Miskovic (27), Kandic (6). Cs: Sitku (7/3), Nagy K. (-), Polyák (-).

Fekete Ádám: Az első félidő ritmustalan támadójátéka után sikerült javítanunk. Idő kell az új játékosunk beépítéséhez, de ezúttal is csapatként kosárlabdáztunk.

Ferenczi Tamás: Rendkívül mérges vagyok, mert ha az első félidőben értékesítjük a ziccereinket, akkor könnyen magabiztos előnyt harcolhattunk volna ki magunknak. Ehelyett a második félidőben engedtük felpörögni a kaposváriakat, akik éltek is a lehetőséggel.

Fotó (slide): sonline.hu