Hírmorzsák - 2011-09-22

Elmaradnak az NYKK edzőmeccsei

Tegnapelőtt beszámoltunk arról, hogy az Igló, azaz a Spisska Nova Ves szlovák élvonalbeli gárdája a héten Nyíregyházán játszik két edzőmérkőzést. Pénteken 17:00-tól, majd szombaton 18:00-tól vívtak volna meg egymással a felek, de a szlovák csapat vezetői a mai napon jelezték, hogy nem tudják vállalni az utazást. Az egyébként is apróbb sérülésekkel küzdő nyíregyháziaknak nem jött jól ez a visszamondás, így ellenfél nélkül maradtak erre a hétre, miközben a riválisok sorra játsszák felkészülési találkozóikat. Az NYKK legközelebb hétfőn, Debrecenben lép pályára és az ott regnáló Factum Sport ellen gyakorolhat legközelebb.

Fotó: szon.hu

Rajtol a Göcsej Kupa

A mai napon startol a Göcsej Kupa, amely hazánk talán legnagyobb hagyományokkal bíró kosárlabda felkészülési tornája. Az idei évben már a 42. alkalommal rendezik meg az eseményt, amelyen ezúttal is nívós mezőnyt sikerült felvonultatni. Férfi és női csapatok egyaránt megmérettetik magukat Zalaegerszegen, ahova az idén is érkeztek más bajnokságokban szereplő klubok.

A férfi részen a csapatokat két csoportra osztották, amelyekben négy-négy gárda kapott helyet. Az A-csoportban a Güssing, a Zenica, a ZTE és a Falco kapott helyet, míg a valamivel erősebbnek tűnő B-csoportban a Komarno és a Sopron mellett az idei magyar bajnokság favoritjai közül a Körmend és az ASE is megtalálható. A csoportokon belül mindenki játszik mindenkivel, majd vasárnap következnek a helyosztók, ahol a két csoport azonos helyen végzett csapatai mérik össze erejüket.

A női mezőnyben négy csapat szerepel, náluk mindenki megmérkőzik mindenkivel, és ennek alapján alakul ki a végső sorrend. Itt is található külföldi együttes, mégpedig a horvát Gospic, amellyel a Pécs, a Győr és ZTE méri össze erejét.

A Göcsej Kupa részletes programja a következő:

2011. szeptember 22.(csütörtök)
ZALAEGERSZEG, VÁROSI SPORTCSARNOK

15:30        TECHNIKAI ÉRTEKEZLET

16:30 Komarno(SVK) - Kis-Rába menti Takarék Soproni KC

18:15        MJUS-Fortress Körmend - Atomerőmű SE

20:00        Zalakerámia ZTE KK - Zenica(BIH)

SZOMBATHELY, ARÉNA SAVARIA

18:00     Falco-Szova KC Szombathely - Güssing (AUT)

2011.szeptember 23.(péntek)

11:00      Falco-Szova KC Szombathely - Zenica(BIH)

12:45      Atomerőmű SE- Komarno(SVK)

14:30      MJUS-Fortress Körmend - Kis-Rába menti Takarék Soproni KC

16:15    Pécs- UNI SEAT Győr

18:00     MEGNYÍTÓ

18:45   ZTE NKK - Gospic(CRO)

20:30     Zalakerámia ZTE KK - Güssing (AUT)

KÖRMEND, VÁROSI SPORTCSARNOK

18:00     MJUS-Fortress Körmend - Komarno(SVK)

Vertetics megsérült

Vertetics Ádám, a ZTE irányítója sajnálatos sérülést szenvedett a legutóbbi felkészülési tornán. A zalai játékos a csuklójára esett rá egy ütközés után, amely során egy apró csontdarab levált.

Az orvosi vizsgálat után vélhetőleg három hét gipsz vár a játékosra, majd rehabilitáció. A teljes felépülése nagyságrendileg egy hónapra tehető.

Vertetics tavaly tért vissza Zalaegerszegre a másodosztályból, majd Zo Williams távozása után alapemberként számoltak vele. Így lesz ez az idei szezonban is, azonban amíg fel nem épül, az Albacompból visszatérő Kertész Dániel lesz a helyettese.

Ivosev továbbra sem léphet pályára

A hétvégén két edzőmeccset játszik a Naturtex-SZTE-Szedeák, és mindkétszer a Kaposvár lesz az ellenfél. A mérkőzések helyszíne az Újszegedi Sportcsarnok lesz, az időpontok pedig péntek 19.30, illetve szombat reggel 9.30.

Ami a Szegedet illeti, örömhír, hogy a sérült Farkas Attila felépült, és pályára is lép, viszont Tomiszlav Ivosevre továbbra sem számíthat Fodor Péter edző.

Göcsej-kupa: rajt soproni sikerrel

Kis Rába-menti Takarék SKC - Komarno (szlovákiai) 87-73 (18-17, 19-17, 24-20, 26-19)

Göcsej-kupa nemzetközi férfi torna, Zalaegerzeg

Sopron: THOMAS 22/15, Vesztergom 7, Molnár 8, Boldizsár 6/6, Chism 12. Cs: Lakatos 3, KERESZTES 10, Gombás 4, Takács, Ugaros, RUBIN 15/6

A kiegyenlített első negyedben a Sopron csapatában Thomas és Vesztergom vezette soproniakkal a révkomáromiak támadólepattanók utáni kosarakkal tartották a lépést.

Nagy változást hozott a soproniak  játékában a tegnap érkező,s mégis bátor, ponterős játékkal kirukkoló Rubin pályára lépése.

Szünet után már Keresztes is meg-megvillant. A Sopron a harmadik negyed közepétől fokozatosan elhúzott a Szolnokról kölcsönben a szlovákiai csapatban játszó Szabó Péter mellett két amerikai és egy balti kosarast is foglalkoztató ellenfelétől, s végül biztosan nyert.

Körmendi siker az ASE ellen

Mindkét csapat jól kezdte a mérkőzést, sültek a dobások. Azonban csak egy darabig, mert a paksiak elkezdtek hibázni, a körmendiekkel ellentétben, akik a triplára is rákaptak. 18-11-nél paksi időkérés következett, mert az említett hármasokból már négyet is beszórtak a vasiak. Az edzői intelmek után kicsit összeszedettebb lett az ASE játéka, és bár Sabáli mester is magához hívta kicsit később a tanítványait, a Paks 2 pontra fel tudott zárkózni.

A második negyedben a Körmend ismét erőre kapott, köszönhetően főleg Németh István remeklésének. Az elmúlt években a sérülések miatt visszafogottabb teljesítményt nyújtó körmendi ikon mintha éveket fiatalodott volna, ami remek hír az MTE drukkerek számára. Közép távolról és betörésből egyaránt eredményes volt, aminek köszönhetően ellépett a csapata.  Az előny a félidőre 10 pontra hízott, így nyugodtan vonulhattak az öltözőbe.

A harmadik játékrészben aztán összekapta magát a Paks, de a palánk alatti emberhiány miatt nem nagyon tudtak mit kezdeni a Townes-Bell párossal. Bár Williams gólpasszaiból zárkózgattak, de mindössze 3 pontot tudtak lefaragni a hátrányból. Townes remekelt, szinte minden megmozdulásából kosár született, és az is látszott, hogy Bell-lel remekül megértik egymást.

Az utolsó negyedben aztán szép játékkal és könnyű kosarakkal 4 pontig zárkózott fel az ASE, amikor is Williams leült pihenni, és egyből el is lépett a Körmend. Az ASE nem hagyta magát, és láthatóan jobbak voltak a paksiak, mint a korábbi edzőmeccseken. A mérkőzés remek volt, jó iram és szemet gyönyörködtető megoldások jellemezték a találkozót, amelyet végül elsősorban centerei és Németh István remeklésének köszönhetően a Körmend nyert.

MJUS-Fortress Körmend - Atomerőmű SE 82-76

(22-20,25-17,18-20,17-19)

Körmend: Ruják 7/3, NÉMETH 21/15, Ferencz 3/3, BELL 22/6, TOWNES 19. Csere: Mladenovics -, Powell 6, Dávid 4, Cseh -.

ASE: Williams 12/3, WILSON 18/9, VOJVODA 15/3, Kámán 9/3, Tóth 1. Csere: Morgen 6, Körtélyesi 12, Kovács Ákos 3/3, Kovács Ádám -, Kerpel-Fronius -, Bus -.

Nem jött össze a győzelem az Olajnak

Tegnap egy, a felkészülés szempontjából nagyon értékes edzőmeccset játszott a Prostejovval a magyar bajnok. Ma hiába, hogy ugyanúgy hiányos szerkezetben kényszerültek pályára lépni Pór Péter tanítványai Pardubicében, a hasznos tapasztalatok ugyanúgy megvoltak, bár ezek nem feltétlenül számítanak olyan pozitív előjelűek, mint egy nappal korábban a cseh ezüstérmes ellen...

A házigazda magabiztosan kezdett, az igazi négyes nélkül kezdő Szolnok megszenvedte a kilók és a centik hiányát a palánk alatt, 27 pontot rámolt be a vendéglátó az első 10 percben a magyar csapat kosarába. A folytatásban némileg javult a helyzet, de a lepattanóknál újfent jelentős hátrányban voltak Báderék (41 - 28 oda a pattanó-versenyben), támadásban pedig a Trotter - Nkolov párosra maradt szinte minden. Az igazi nagy áttörés a folytatásban sem jött el az Olajnál, de azért többé-kevésbé sikerült tartani a lépést a 17 pontos Bohacik vezette hazaiakkal. A vége egy tisztesnek mondható, 7 pontos vereség, ennél nagyobb gond talán, hogy anélkül a Horváth Ákos nélkül, aki képes lenne még jobban széthúzni az ellen védelmét, illetve egy erőteljes négyes posztos légiós hiányában nehéz érdemben gyakorolni a különböző taktikai elemeket. Ám legalább Obie Trotter (29 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 41 VAL), a válogatott program előtt megszokott pontszóró formája kezd visszajönni, az előzetesen nem éppen pontzsáknak tartott Nikolovról pedig kiderült, hogy azért támadásban is fontos láncszeme lehet a szolnokiaknak. Az ellenfél edzője is dicsérettel illetve az Olaj gárdáját, ami mindenképpen pozitív, de minden bizonnyal jobban örülnének a Tisza partján, ha már a végleges felállásban tudnának gyakorolni az Euro Challenge és a magyar bajnoki küzdelemsorozat előtt. A két gárda holnap délután 4 órától újra megküzd egymással.

ICU BK Pardubice - Szolnok 85:78
(27:20, 20:23, 21:15, 17:20)

Szolnok: Trotter 29/6, Fodor 3/3, Soós 3/3, Nikolov 20/6, Báder 11. Csere: Grebenár 2, Djeraszimovics 10/6, Trepák -.

A Pardubice legjobb dobói: Bohacik 17, Muirhead 15, Arnold 12, Hampton 11

Fotó: olajkk.hu

Kiütéses Falco győzelem a Güssing ellen

A Falco is pályára lépett a mai napon a Göcsej Kupa keretein belül, ám a többi csapattól eltérően nem Zalaegerszegen, hanem az Aréna Savaria-ban, mégpedig a Güssig csapata ellen. A Falco végig kézben tartotta a mérkőzést, hiszen már az első negyedtől kezdet folyamatosan növelték az előnyüket. A harmadik negyedben pedig mondhatni átgázoltak a megzavarodott osztrákokon, akikre csak ebben a játékrészben 18 pontot verek. Az utolsó negyedet ugyan egy egységnyivel a vendégek zárták jobban, de ekkor már mindkét oldalon a cserék volta pályán, így ennek komoly jelentősége nem volt. A hazaiak legjobbja a 18 pontig jutó Timberlake volt, de Szabó és Kálmán is kiemelkedőt nyújtott.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Güssing Knights 89–60

(21–15, 23–17, 31–13, 14–15)

Falco: KÁLMÁN 14/6, TIMBERLAKE 18, SIMON L. 11/3, Harazin 4, Pantelics 6. Csere: SZABÓ ZS. 16/6, Szanati 4, Will 4, Jarosevits 6, Molnár B. 2, Nárai 2, Simon B. 2.

Sima fehérvári siker

A mai napon nem csak a Göcsej Kupa, hanem az Albacomp saját rendezésű tornája is kezdetét vette, mégpedig a házigazdák Darda elleni meccsével. Nem olyan rég a fehérváriak jártak vendégségben a horvátoknál, most viszonozták a meghívást. A mérkőzésben sok öröme nem volt a vendégcsapatnak, amely az első három negyedet elveszítette az Alba ellenében, míg a megnyert negyedikben is csak egy ponttal szerzett többet. Ennek ellenére remek felkészülési találkozó volt, hiszen a horvátok rendkívül hajtós, küzdős csapatnak bizonyultak, akik a hátrány ellenére is az utolsó pillanatig teljes elánnal játszottak.

A hazai csapat legjobbja a sérülése után csak a cserepadon kezdő Keller Ákos volt, aki 19 pontot szerzett ezen az estén, de dicséret illeti a 16 pontos Simont, és a 14 egységet termelő Hollist is. A vendégeknél a kezdőcsapatban kapott helyet a korábban Pakson bajnoki címet nyerő Zvonimir Ridl, aki 38 életévét meghazudtolva csapata egyik legjobbja volt.

Albacomp Fehérvár – OS Darda 79-55

(23-11, 17-11, 22-15, 17-18)

Albacomp: Simon 16/9, Madár 3/3, Hollis 14, Hendlein 9/3, Juhos 9. Csere: Keller Á. 19/3, Gorzsás -, Bódi 5/3, Somogyfoki 4, Keller V. -.

OS Darda: Jugo 9, Milekovic 6/3, Meznaric 2, Ridl 11, Gamma 4. Csere: Mandic -, Perajica 17, Galic -, Panduric 3/3, Bicvic 2.

Vereséggel kezdett a házigazda

A ZTE játszotta az első nap utolsó mérkőzését, amelyre nagyjából 400 néző jött össze. A hazaiak a bosnyák Zenica gárdájával találkoztak, akik a tavalyi szezonban a 12. helyen végeztek a bajnokságban. Mint azt korábban megírtuk, Vertetics Ádám nélkül kellett kiállnia ma az egerszegi csapatnak, aki hosszabb időre kiesett a múlt héten szerzett sérülése miatt. A bosnyákok hamar előnybe kerültek, amit a mérkőzés során meg is tudtak őrizni az elsősorban támadásban gyengélkedő ZTE ellen. A negyedik negyedben ugyan feljött 3 pontra a hazai gárda, ám utolérni nem sikerült az ellenfelet. A hazaiak legjobbja a Vertetics helyén játszó Kertész Dániel volt.

Zalakerámia ZTE KK - Zenica 52-62

(17-21, 12-22, 10-8, 13-11)

ZTE: KERTÉSZ 9, Gáspár 11/3, Baki 12/3, Tóth G. 10/6, Kinter 6. Csere: Bödör -, Délity 4.

Zenica legjobb dobói: Hrmcic 20/9, Vlaic 14.