Hullámvasút végén Olaj-siker

Jász-Nagykun-Szolnok megyei rangadóval rajtolt a férfi NB1/A csoportja 2012-ben. A Berény új légióssal, a Szolnoki Olaj Brandon Gay nélkül készülődött a mérkőzésre – az előjelek így is vendégsikert ígértek.

A JKSE nemrég igazolt kiscsatára, Kyle Austin nem sokat vesztegette az idejét, ő szerezte az összecsapás első pontjait, ám a Trotter-Mills páros vezetésével 9-0-s rohamot vágott ki a vendégcsapat. Ezután ismét Trotter percei következtek, akihez Nikolov is csatlakozott:  a hetedik percben Horváth Ákos triplája után 6-22 állt az eredményjelzőn! A negyed hátralévő része is Olaj-fölényben telt – 19 pontos előnnyel vonulhatott pihenőre a vendégcsapat, a Szolnok honosított játékmestere 12 pontot szerzett.

A lehető legrosszabbkor jött a szünet az Olaj számára, de talán még a Jászberény játékosai sem gondolták, hogy innen lesz visszaút – pedig volt. Amíg az egyik oldalon minden, még a büntetők is kimaradtak, a Berény megérezte a lehetőséget, kiválóan váltogatta az emberfogást és a zónát, aminek köszönhetően pontról pontra közelített. A 11-0-s hazai futást Grebenár duplája törte meg, ám erre egészen a 15. percig kellett várni. A légiós Sormaz volt a felzárkózás motorja, de a csapatba remekül beilleszkedő erőcsatár-center átmenet, Rastko Dramicanin is elkapta a fonalat – a 17. percben, Hodges triplája és Austin duplája után egyetlen pontra csökkent a különbség! Az Olaj a palánkközeli játékot erőltette, amiből büntetőket harcolt ki, ugyanakkor a túloldalon Hodges és Dramicanin sorozatban eredményes volt a triplavonal mögül és középtávolról, amivel tartotta a minimális hátrányt a Jászberény. Bár Trotter a negyed végén hat pontot is berámolt, a lehető legkisebb vendégelőnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Az Olajon érezhető volt a fejmosás, az első pillanatoktól igyekeztek nagyobb fordulatszámon pörögni, Hodges azonban nem hagyta, hogy a Nikolov húzta vendégek ellépjenek, rendre betalált, sőt a Medve-Sormaz hátvédpár segítségével 51-51-nél utolérték a Szolnokot. A válogatott Fodor Márton a legjobbkor csinált egy 2+1-es játékot, ekkor úgy tűnt, kicsit megnyugodott a vendéggárda – érkezett azonban a friss Horti a Berény kispadjáról, és zsinórban három kosarat szerezve néhány pontos előnyhöz juttatta csapatát. Az Olaj időkérése után sem változott a meccs összképe, maradt, sőt nőtt a néhány pontos hazai vezetés – dicséret illeti Austint, aki ekkor már 7. faultját harcolta ki. Bár Horti összeszedte a 4. faultját, a Szolnoknál mintha bedeszkázták volna a gyűrűt.

Az utolsó negyed kiegyenlített játékot hozott, majd Fodor Márton két kosarával 3 pontra zárkózott az Olaj. A hazaiak a palánk alatt jól működtek, de előbb Horváth, majd Trotter is bevert egy hárompontost, amivel egyetlen pontra zárkózott (75-74) a Szolnok. A fordulatos meccsen azonban újabb csavar következett, ezúttal Dramicanin és Austin talált be a triplavonalon túlról, és 4 ponttal megugrott a Jászberény. Olaj-időkérés után Nikolov rossz dobásai következtek, de Trepák visszatett labdája és Trotter triplája azt jelentette, hogy újra csak egy pont volt a két alakulat között. Hodges az utolsó előtti percben ziccert dobott, Trotter azonban újabb öt pontot rámolt be, és 87-87-nél kiegyenlített a Szolnok! Most a JKSE kért időt, Hodges harcolt ki büntetőt, de csak a másodikat dobta be. Szolnoki időkérés után Nikolov is a vonalra állhatott, ám ő nem hibázott, 88-89-re megfordította a meccset az Olaj! Hodges tempója lejött a gyűrűről, és bár a faultolt Fodor mindkét büntetőjét kihagyta, nem maradt idő - a Szolnok vért izzadva, a szerencsét sem nélkülözve győzött az újonc otthonában. A gárda erőcsatára, Brandon Gay ott volt a Szolnok kispadján, de játékára nem került sor.

Jászberényi KSE – Szolnoki Olaj KK 88-89 (10-29, 31-13, 26-17,21-30)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola. Vezette: Kapitány, Ádám, Gelencsér.

JKSE: Medve (4), Austin (20/3), Hodges (23/6), Horti (14), Fülöp (2). Cs: Dramicanin (12/6), Sormaz (9/3), Helmeczi (4), Borszéki (-).

Szolnok: Trotter (34/12), Mills (9/3), Horváth Á. (8/6), Nikolov (14/3), Trepák (8). Cs: Fodor (8), Soós (-), Grebenár (8).

Kipontozódott: Horti (40.)