Izgalmas végjáték után Factum siker

altTipikus alsóházi rangadó volt ez a mai hiszen mindkét csapat hét győzelemmel állt a feldobás előtt. Az őszi összecsapáson hajdúsági győzelem született, így Ferenczi Tamás együttesét fűthette jobban a bizonyítási vágy. Szegeden egy megnyert meccset engedtek ki a kezükből és ez nem volt túl jó előjel a hármas győzelmi szériában lévő Jimenez csapat ellen.

Szabó Miklós kezdte meg a pontgyártást ami nem sokkal Miskovics két hibátlan büntetője követett. Felváltva estek a kosarak, egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól. Mindkét oldalon akadtak apróbb gondok, leginkább eladott labdák és védekezési hibák, de az első etapot mindösszesen egy ponttal a vendég debreceniek abszolválták jobban (25-26).

Nem telt el sok idő és már a hazaiaknál volt az előny. Kandic két közép távolival három pontos fórt kovácsolt övéinek. Nem örülhettek sokáig Sitkuék, az eddig is jó formában lévő Ingram rázta meg magát egymás után szerzett öt pontjával (31-35). A másik mindig jó formában lévő debreceni, Michael Schachtener ma sem hazudtolta meg önmagát pontok tekintetében és Szabó Miklós is szépen termelt a mérkőzés ezen szakaszában, ezért tíz pontos vezetést mutatott javukra az eredményjelző (38-48). A végére Fekete és Warrick 1-1 hárompontossal faragtak a hátrányból, ennek ellenére Ingramék vonulhattak öt pontos előnnyel a szünetre (43-48).

Jót tett a szünet Mohácsiéknak a Factum pedig beragadt egy kicsit. Warrick és Fekete aktivizálta magát ismét, majd Miskovics volt eredményes a gyűrű alatt és már rögtön egálban találták magukat nem egész négy perc alatt (52-52). A negyed hátralévő szakasza is szorosan alakult, de Szabó ponterős játékának köszönhetően nem törtek meg és továbbra is tartották néhány pontos előnyüket.

Fekete volt eredményes a festékből, ezzel megint egálra hozta csapatát, izgalmas második félidőt láthatott ezekben a percekben a Bujtosi Sportcsarnok népe (66-66). Warrick is a jól teljesítők közé szerette volna tartozni, legalábbis mai produkciója alapján mindenképp. 20. pontját szerezte a palánk közvetlen közeléből ami egy pontos vezetést jelentett, pechjére Ingram és Moore távolról válaszolt (71-76). Nagyon küzdöttek a nyírségiek, az utolsó periódusokban többször ha minimálisan is, de átvették a vezetést, ennek ellenére a Factumban mindig volt valaki aki lendített a csapat szekerén. Szabó tarthatatlannak bizonyult, messze idei legjobbját nyújtva. A második félidő kifejezetten izgalmas játékot hozott. Feketéék küzdöttek becsülettel, még az utolsó pillanatokban is nyílt volt a találkozó kimenetele,de a vendégek sok jó teljesítménye miatt megérdemelt győzelmet könyvelhettek el, ami még nagyon sokat érhet a végelszámolásnál (88-90).

Ferenczi Tamás: Szoros mérkőzésen kaptunk ki a gyengébb büntető és három pontos százalékainknak köszönhetően.

Raul Jiménez: Mióta Én itt vagyok a játékosaim keményen dolgoznak, megérdemelték ezt a sikert. Örülök Szabó Miklós jó játékának és gratulálok a Nyíregyháza, valamint Mohácsi Máté teljesítményéhez is!

Marso-Vagép NYKK – Factum Sport Debrecen 88-90 (25-26, 18-22, 21-18, 24-24)