Kálmán és Timberlake parádéja

A Falco csapata eddig az előzetes elképzeléseknek megfelelően,magabiztosan menetel a bajnokságban. Egyedül az ASE idegenbeli legyőzése nem jött össze a sárga-feketéknek, bár azon a találkozón is komoly győzelmi esélyeik voltak. Ellenben a Szeged koránt sem remekel, hiszen például a Debrecen otthonából is vereséggel távoztak, amely egy nyolcba igyekvő csapatnak nem fér bele. Azaz beleférhet, ha egy bravúrral pótolják az elszalasztott győzelmet. Erre rögtön itt is volt a Falco elleni meccs, amelyen Fodor Péter legénységének feltett szándéka volt, hogy meglepetést okozzon.

A meccs első kosarát ennek megfelelően a vendégek szerezték, az elmúlt meccseken kicsit visszafogottabban teljesítő Dukics talált be. Ezzel a kosárral igazi adok-kapok indult be, mert a hazai játékosok felvették a kesztyűt, és főleg a rendkívül aktív Timberlake révén fordítottak, majd elkezdték kiépíteni az utóbbi időben megszokott előnyüket. A túloldalon Dukics előbb egy kettest értékesített, majd miután Kiss Zsolt a vonalon túlról köszönt be, ő is hasonlóval kísérletezett, sikeresen. Ennek ellenére a vezetés stabilan a hazaiaknál volt, akiknél Szabó és Kálmán is beszállt a pontgyártásba, nem is akárhogyan. Ketten együtt már 11 pontnál jártak 6 perc után, ami Timberlake találataival megtoldva már kilenc pontos előnyt jelentett. A Szedeáknál ekkor a bajnokság egyik legkellemesebb meglepetése, Ivosev szerzett kosarat, ám az örökifjú Kálmán László rögtön elsüllyesztett két középtávolit válaszként, sőt ezek után még egy gólpasszt is kiosztott Pantelicsnek, amelyből a szerb triplát dobott. Félő volt, hogy a félidőre unalomba fulladhat a találkozó, ám ekkor két gyors mezőnykosárral és egy büntetővel látótávolságon belülre kerültek Drahosék. Mindkét oldalon potyogtak a kosarak, beállt egy 10 pont körüli különbség a csapatok között, és bár a Szeged próbálkozott becsülettel, nem tudott közelebb kerülni.

A második negyedet aztán kisebb meglepetésre a vendégek kezdték jobban, Tanács és Kiss kosaraival hét pontra felkapaszkodtak, míg a Falco részértől csak elpuskázott támadásokra futotta. Sőt, miután Tanács ismét betalált, már láthatóan elkezdtek aggódni a csarnokban helyet foglaló hazai drukkerek, ám ekkor, három perccel a játékrész megkezdése után végre Timberlake is eredményes tudott lenni, megtörvén a rossz sorozatot. Ezzel meg is nyugtatta kicsit az övéit, és 2 percen belül vissza is állta két számjegyű különbség a csapatok között. A negyed nem igazán a támadójáték diadaláról szólt eddig, miután hét perc alatt mindössze öt, illetve kilenc pontra futotta a csapatoktól. Öt pontot szórt az a Falco, amelynek az első 10 percben sikerült 31 egységnyit berámolnia az ellenfél kosarába. Timberlake ismét betalált, de a válaszként érkező Molnár Miklós tripla arra kényszerítette Bencze Tamást, hogy kikérje első idejét. És hogy ebből mi sült ki? A hátralévő két percben több pontot szereztek a felek, mint az azt megelőző nyolcban. Mikor felharsant a félidő végét jelző duda, és abbahagyták a tűzpárbajt a felek, az eredményjelző tábla 47-39 arányú hazai vezetést mutatott.

A második félidőre motivált arckifejezéssel jöttek ki a játékosok, láthatóan mindkét fél eltökélte, hogy megnyeri ezt a találkozót. Neki is ugrottak egymásnak, Ivosev például az eső két percben két duplát is szerezett, amivel megduplázta az addigi ponttermelését. Egyértelmű volt, hogy tőle komoly javulásra lesz szükség, ha a Szeged még győzni akar. Nagyon sok szabálytalanság akadt mindkét oldalon, szinte megállás nélkül a büntetővonalon álltak a játékosok. A szabaddobásokat azonban remekül értékesítették a játékosok, a két csapat 27 kísérletéből 22 jó volt, ami remeknek mondható. A különbség továbbra sem változott jelentősén, öt pont alá nem tudott lemenni a vendégcsapat, pedig Levy és Kiss Zsolt is igyekezett. A sárga-feketéknél azonban ezen az estén nem igazán lehetett mit kezdeni a Kálmán-Timberlake párossal, akik egyszerűen brillíroztak. A pontszerzés mellett előbbi gólpasszból, utóbbi pedig lepattanóból járt már a 26. percben hétnél, mutatván, hogy mennyire sokoldalú játékosokról van is szó. Többek között az ő jó játékuknak köszönhetően a Falco végre elmozdult erről a 7 pont körüli differenciáról, és elkezdte komolyan növelni az előnyét. Timberlake-Kálmán-Kálmán-Timberlake. Mintha külön versenyt vívtak volna, hogy kinek a neve mellett áll majd több pont a lefújáskor. A 20 pontot a 28. percben lépték át mindketten, sőt, ha a Falco 20 pontos előnyét is ide vesszük, akkor mindhárman. A mérkőzés ekkor gyakorlatilag eldőlt, nem volt benne a játék képében, hogy itt bármilyen fordulat beállhat.

A záró játékrészben a Szedeák minden-mindegy alapon nekiugrott a Falconak, előbb Vida, majd Dukics célzott pontosan, ám még így is 14 volt közte. A két sikeres kísérletet egy halom elrontott próbálkozás követte mindkét oldalon, mígnem állítottak a célzóberendezésen a játékosok, és újra elkezdtek betalálgatni. A Falco taktikus játékkal tartotta a különbséget, bármit is tett a vendégcsapat, nem tudtak közelebb jönni. Pedig Ivosev mindent megtett, hogy ne így legyen. Hat perc után már 14 pontnál járt ebben a negyeden, de még így is 10 fölött volt a különbség. A hátralévő időben helyenként igazi örömjátékot láthattunk a hazaiak részéről, akik a meccs képe alapján teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót. A végére Kálmán és Timberlake is elérte a harminc pontot, valamint utóbbi révén a Falco is a százat, így a nézők teljes körű kiszolgálásban részesültek ezen az estén.

Falco-Szova KC Szombathely - Naturex -SZTE Szedeák 104-80 (31-19,15-20,28-17,30-24)

Szombathely, 1800 néző

Falco: Kálmán 30/3, Simon L. -, Timberlake 34/3, Szabó Zs. 10, Pantelics 15/3. Csere: Szanati 6, Harazin 2, Jancsikin 7/3, Will -, Jarosevits -.

Szeged: Drahos 5, Levy 11, Kiss Zs. 11/9, Ivosev 23/9, Dukics 20/3. Csere: Tanács 4, Vida 3, Molnár M. 3/3.

Fotó(1): facebook.com

Fotó(slide): kosarifno.com