Kaposvári továbbjutás kettős győzelemmel

Lejátszották a Kaposvár – Pécs Magyar Kupa párharc visszavágóját ma este Kaposváron. Az első mérkőzést 5 ponttal nyerte a kék-fehér alakulat Pécsett, ezzel karnyújtásnyira került a továbbjutástól Fekete Ádám csapata. A Pécs azonban egyáltalán nem feltartott kézzel indult harcba, a hazai pályán összeszedett öt pontos hátrány még nem indokolja azt, hogy egy laza edzéssé avanzsálódjon a kupasorozat. Azon kívül a két csapat egymás után helyezkedik el a tabellán és mind a bajnokságban, mind pedig a kupában égető szükségük van a bizonyításra. Ilyen előjelekkel kezdődött tehát a találkozó, valamint a hazaiaknál bemutatkozott az új szerzemény, az amerikai Kwadzo Ahelegbe.

A találkozó első negyedében a Kaposvárnak voltak kiemelkedő percei, volt, hogy a Delfinek 11-1-es rohanást produkáltak. Ehhez kapcsolódik, hogy az új szerzemény Ahelegbe is sikeresen megszerezte első pontjait kék-fehérek színeiben. Michael Fey a hazaiak centere pedig megmutatta, hogy hárompontost is tud dobni. A negyed végén 24-21-et mutatott az eredményjelző.

A második negyedben csak úgy potyogtak a kosarak. Ezt a 10 percet 26-25-re nyerte a hazai csapat, akiknél eddig a pontig 9 játékos szerzett legalább 3 pontot. Ez óriási csapatbravúr egyelőre. A másik oldalon Vasojevic 14 és Kovács 12 pontja jelentette az esélyt az életben maradásra. Közben azt se felejtsük el, hogy bármennyi is az eredmény, a Kaposvár pontjaihoz adjunk hozzá ötöt, hiszen annyi előnnyel érkeztek a mérkőzésre. Az 50-46-os félidei állás némileg magabiztos 9 pontos előnynek tűnik, már ha a két meccs összesített eredményét vesszük alapul.

A harmadik játékrészben 7 pontos előnyt kovácsolt magának a Kaposvár, így a mérkőzés hajrájára nagyon össze kellene szednie magát a pécsieknek. Michael Fey ekkor már 19 pontnál járt. Ő volt messze a legeredményesebb a hazai csapatnál.

Az utolsó etap elején a Kaposvár felé billent a mérleg nyelve. A periódus közepére már 9 pontos előny volt a hazaiak neve mellett, azonban egy jó pécsi rohamnak köszönhetően 4 perccel a vége előtt 2 pontra olvadt a hazai előny és meglebegtette őket a találkozón először az esetleges kiesés szele. Fekete Ádám kaposvári edzőnek időt is kellett kérnie, hogy megállítsa a vendégek tündöklését. Közben a Pécs ki is egyenlített – 81-81 volt az állás 3 perccel a meccs vége előtt (ez így 5 pontos előny még mindig a Kaposvárnál). Az utolsó percben kiteljesedtek az izgalmak. Deák triplájával 83-86-ra vezetett a vendég csapat. Így összesen már csak két pontos hátrányban voltak, ezt követően viszont Raivio válaszolt szinte azonnal – szintén egy triplával. Eddig tartott a pécsiek reménye, hiszen a hazaiak ezt követően gyorsan berámoltak hat pontot, ezzel végleg eldöntötték a továbbjutás kérdését. A végeredmény 94-89.

Kaposvári KK – Pécsi VSK-Pannonpower 94 – 89 (24-21, 26-25, 20-17, 24-26)

Kaposvár, vezette: dr. Valovics I., Németh Cs., Vida B.