Kína is jobbnak bizonyult a mieinknél

A mieink a tegnapi  nap folyamán legyőzték Új-Zéland csapatát a Kínában zajló Universiadén, így tovább küzdhettek a 17. helyért. A magyar csapat a hazaiakkal találkozott ma, és egy remek, végig izgalmas mérkőzésen szenvedett hét pontos vereséget. Válogatottunk jól kezdete a mérkőzést, és az egész tornán jól játszó Morgen vezérletével öt ponttal meg nyerték azt. A második negyedben aztán összeszedte magát a hazai gárda, és egálra hozta a találkozót. Innentől aztán végig fej-fej mellett a haladt a két csapat, mígnem a vége előtt öt perccel elkezdet növelni a különbséget a kínai együttes. És bár mindent megtettek a magyar fiatalok, sajnos már nem sikerült megfordítani az állást, így végül 79-72 arányban az ázsiai válogatott nyerte a találkozót. A mieink legjobbjai a 17/9-et vágó Kovács Péter, és az ismét dupla-duplázó, ezúttal 14/6 pontot, 10 lepattanót és 3 blokkot elérő Morgen Ferdinánd voltak.

A magyar csapat holnap a 19-20. helyért az Egyesült Arab Emírségek válogatottjával játszik majd.

Kína – Magyarország 79-72

(20-25, 15-11, 19-20, 25-16)

Kína legjobb dobói: Yuanyu 26, Hongfei 25/15, Junfei 10.

Magyarország: Szabó P. 7/3, Supola 19, Helmeczi -, Morgen 14/6, Somogyi 9. Cs.: Vas 4, Kinter -, Mohácsi -, Ugaros 2, Kovács P. 17/9.