Kiütéses NYKK siker a Bujtosiban!

4:4-ig, azaz jó két percig tartotta a lépést a Sopron a Nyíregyháziakkal, attól kezdve a hazaiak a kiváló dobóformát mutató csapat valósággal szétzilálta a sérült irányító, Jermaine Thomas nélkül meglehetősen esetleges játékot mutató soproni csapatot. A hazaiaknak nagy magabiztosságot adott, hogy Damjan Kandicsot a soraikban tudhatják. Az újdonsült igazolás szerezte a találkozó első kosarát. Percek alatt Fekete és Miskovics vezérletével előnyt alakítottak ki a piros - fehérek, amit Kandics fejelt meg egy triplával és máris több mint 10 ponttal vezettek a vendéglátók. Feketén sorra gyűjtötték a faltokat a soproniak, Molnár András már a 7. percben két hibánál járt. Egemonye egyedül próbálta vinni a csapatot, de Kandics lubickolt a pályán, Mohácsi triplázott és pillanatok alatt komoly előnyre tett szert az NYKK. Már az első szakasz végén kerek 20 pontos szakadék tátogott a két csapat között. Nem kezdődött jól Horváth Imre fiai számára a második tíz perc sem, mert Molnár villámgyorsan beütötte 3. faltját is, de mestere nem ültette le. A folytatásban Rubin kosaraival, valamint Lakatos tripláival hellyel – közzel kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a Sopron, kezdek közelebb lopakodni. Ám amikor egy picit felzárkózhattak volna a vendégek, rendre jött egy tripla Kandicstól, Polyáktól, vagy Mohácsitól. A hátralévő percekben Rubin volt csak eredményes vendég oldalon, 11 pontot tett a közösbe a légiós, de így is 17 egységgel mentek a hazaiak.

A 3. negyedben ismét jött egy hosszabb rövidzárlat soproni részről, tovább növelte előnyét, az ekkor szinte már – már örömjátékot mutató hazai csapat. A játékrész eleje Miskovicsról, majd a második fele Sitkuról és a jó formát mutató Mohácsiról szólt. Nagy ritkán tudott csak kosarat szerezni a SKC ebben a periódusban. A 4. játékrész előtt kerek 30 ponttal vezetett a Nyíregyháza, László előbb duplát, majd a záró etap elején triplát jegyzett. Ebben a negyedben már mindkét részről a fiatalok, cserejátékosok jutottak szóhoz. Összességében a hazaiak valósággal kiütötték az irányítója nélkül meglehetősen szárnyaszegett soproni együttest.

Marso – Vagép NYKK 98 – 64 Kis Rába – menti Takarék SKC (33:13; 17:20; 28:15; 20:16)

Bujtosi Szabadidő Csarnok, 600 néző   Vezette: dr. Vígh P., Bognár T., Vida B.

NYKK: Fekete 12, Polyák 8/6, Mohácsi 18/9, Kandics 22/18, Miskovics16

Csere: László 11/3, Sitku 8/6, Jakab 2, Pavlovics 0, Nagy 1

Soproni KC: Lakatos 12/6, Rubin 17/3, Molnár A. 6, Gombás 7/3, Egemonye 6

Csere: Vesztergom 3/3, Boldizsár 5/3, Keresztes 4, Takács 4

Ferenczi Tamás: Minden kedves szurkolónknak boldog karácsonyt kívánunk!"

Horváth Imre: „Irányító nélkül nehéz kosárlabdázni, viszont Jermaine Thomas hiánya nem lehet mentség a mai indiszponált teljesítményünkre. Emellett a Nyíregyháza remek napot fogott ki, friss szerzeménye révén új impulzust kapott.”