Könnyed fehérvári továbbjutás

Az Albacomp a Zalaegerszegen megrendezett első összecsapást is megnyerte, így nem lehettek vérmes reményei Perinéknek. Kis Attila vezetőedző is inkább gyakorlásnak tekintette az összecsapást, míg Dzunics mester abban bízott, hogy a mérkőzés kedvező alakulása esetén pihentetni tudja kulcsjátékosait a szombati Falco elleni rangadóra.

Komikus jelenettel kezdődött a mérkőzés: Farkas játékvezetőnek csak harmadszorra sikerült megfelelően elvégezni a kezdő feldobást. Ezt Hollis, majd Tóth Gergő ziccere követte és a rendre eredményes fehérvári gyorsindítások okán Kis Attila már 2. percben időt kért. Hiába, a hazai rohamokat nem sikerült megfékezni, El-Aminék átrobogtak a vendégeken. Hamar kialakult a 15 pontos különbség a felek között és már az első negyedben pályára kerültek az Alba csereemberei is. Néhány jó zalai triplának köszönhetően zárkóztak Gáspárék, így az első tíz perc végén 30-18-at mutatott az eredményjelző.

A folytatásban is sültek az egerszegi dobások a 6,75-ös vonalon túlról, ezzel hat pontra zárkóztak Bakiék. Magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Fehérvár és egy 13-0-ás rohammal ismét megnyugtató előnyre tett szert. A vendégek zónával próbálkoztak és ez jó húzásnak bizonyult, ismét csökkent a különbség a felek között. Számos ki nem kényszerített hiba "színezte" ekkor a játékot. Pernie például zsákolást hibázott, míg Dzunics mester a sok eladott labdát és elkapkodott támadást kérhette számon övéitől. A félidőben magabiztos 52-33-as Albacomp előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Whitworth hárompontosával indult a második félidő, erre a ponterősen játszó, a soproni betli után bizonyítani akaró Hollis felelt egy duplával. A ZTE továbbra is a zónát erőltette és ügyesen használták ki a szokásosnál szellősebb fehérvári védekezés hibáit. Támadásban azonban Simonék is eredményesen tették a dolgukat, így állandóvá vált a húsz pont körüli különbség a csapatok között. Továbbra is sok hiba jellemezte a játékot, főleg a számos eladott labda miatt bosszankodhattak a szakvezetők. Hollis zsákolása és El-Amin bravúrkosarai vittek egy kis színt a mérkőzésbe. A harmadik tíz perc 75-54-es Albacomp előnnyel zárult.

Az utolsó negyedre már eldőltek a nyitott kérdések, csendesen csordogált a mérkőzés. A fehérvári magasemberek továbbra is uralták a festéket, hatalmas volt a hazai centerfölény. Az addig hét emberrel játszó vendégeknél is pályára kerültek a csereemberek, akik közül a megilletődöttség nélkül játszó Kerkai mutatott szép dolgokat. El-Amin ötödik sikeres hármasával harminc pont közelébe kúszott a különbség, majd a mérkőzés utolsó perceire már mindkét szakvezető a fiataloknak adott lehetőséget a játékra. A meccset 91-67 arányban az Albacomp nyerte és két győzelemmel, magabiztosan masírozott be a legjobb nyolc közé a kupában.

Albacomp Fehérvár-ZTE KK 91-67 (30-18, 22-15, 23-21, 16-13)

Vodafone Sportcentrum, 1000 néző, vezette: Farkas G., Szabó G., Maár G.

Albacomp Fehérvár: Simon 6, El-Amin 26/15, Hollis 17/3, Hendlein 7, Chism 8. Cserék: Supola 2, Gorzsás, Somogyfoki, Bódi 6, Keller V., Keller Á. 9, Juhos 10/6.

ZTE KK: Pernie 9, Gáspár 17/3, Whitworth 6/6, Bödör 8, Tóth 7. Cserék: Kertész 2, Baki 16/9, Kerkai 2, Gáll, Daru.

Fotó: fmh.hu