Körmendi siker Kecskeméten!

A vendég együttes néhány rövid periódustól eltekintve uralta a találkozót, szervezetten és jól játszottak. A hazaiak sokáig képtelenek volták távolról a gyűrűbe találni. Ez a tény és az, hogy Wittmannt és Kelley-t is jelentősen kivették a körmendiek a játékból alapjaiban határozta meg a mérkőzés végkimenetelét.

Az első perc végén Németh István triplája nyitotta meg a mérkőzést. Rögtön az ellentámadásból Kelley passzát Bencze zsákolta a gyűrűbe. Másfél perc alatt azonban két faltot is beszedett a kecskeméti középjátékos, Csorvási váltotta. Ruják sikeres középtávolijára Wittmann ziccere volt a válasz, de a fiatal körmendi irányító megszerezte csapata második hármasát. Viszont Ruják második eladott labdája után Kelley robogott végig a pályán és ziccerezett. (6:8) Jobbára hazai cserékkel és kihagyott támadásokkal telő periódus után Vukadinov két büntetőjével egyenlítettek a vendéglátók. (10:10) Townes középtávolit, Bell labdaszerzése után Németh triplát értékesített, majd egy újabb elcsent labda után Ruják ziccerezett. Kecskeméti időkérés következett. (10:19) A játékmegszakítást követően Dénes Gábor könnyű kosarával hosszú gólcsendet tört meg, de az ellentámadásból Powell volt eredményes, így iratkozott fel a táblára. A 7. perc végén Mladenovics váltotta a támadóhibát elkövető Rujákot. Powell és Kelley is kiosztott egy-egy blokkot az ellentétes oldalakon, mindkét csapat kapkodott a játékrész hajrájában, sok volt az eladott labda és figyelmetlenség. Wittmann kosarával, valamint Vukadinov büntetőivel zárkózott feljebb a hazai csapat. Bell elsüllyesztett egy középtávolit, majd hárompontos kísérlet közben faltolta Dénest, aki mindhárom lehetőséggel élt. (19:23) Bell visszaadta a személyi hibát Dénesnek, szintén három pont járt az akcióért, melyet 2+1-ben váltott be a légiós. Dénes ismét kétszer állhatott a büntetővonalra, hibátlan maradt onnan. Powell jegyezte a negyed utolsó sikeres kosarát, távolról talált a gyűrűbe.

Radonjics harmadik kihagyott hármasával indult a második tíz perc, az ellenakcióból Bell helyezte a gyűrűbe a játékszert, ezzel az addigi legnagyobb különbségre, 10 pontra hizlalta a vendég fórt. Wittmann elhibázott tripláját követően Powell tett vissza egy lepattanót, Vukadinov középtávolról válaszolt. Ruják osztotta le Ferencz Csabának a labdát, a frissen beálló hátvéd pedig értékesítette a helyzetet. Dénes ismét ziccerig ment, de Ruják és Ferencz lekopírozták előző akciójukat, újabb vendég távoli. (25:39) Dénes tartotta meccsben a hazaiakat, mivel egy 2+1-es akciót is betett a közösbe. Townes két támadásból két lasztit tett be, a második után „Ébresztő, ébresztő” és „Harcoljatok, harcoljatok” rigmusokkal próbáltak lendíteni a hazai szurkolók csapatuk szekerén. Wittmann és Vukadinov is pontokkal fejeztek be egy-egy akciót, 11 pontra jött fel a piros – fehér alakulat, Sabáli Balázs időt kért. Bell miután visszatértek a csapatok a pályára bevágott egy középtávolit, így elsőként jutott 10 pont fölé. Radonjics és Dénes elhibázott triplái után már 9-ből 0-val állt onnan a hazai alakulat. Fájó volt számokra, hogy mindkét akciót megkontrázta a Körmend, Németh, majd Bell volt eredményes, Sztojan Ivkovics kikérte második idejét. (32:50) Wittmann mindkét büntetőjét kihagyta, de Csorvási 2+1-es akcióval fejezte be a támadást a lepattanó megszerzése után, ezek voltak első pontjai. Townes két sikeres egypontossal már 10 pontnál járt. Csorvási valamint Kelley pontjaival faragott a különbségből a Kecskemét, de Németh tempója zárta a félidőt. Magabiztosan, jó játékkal vezetett a vendég együttes. (39:56)

Darian Townes-é volt a második félidő első két perce. A hetet sérüléssel végigbajlódó középjátékos két büntetője után egy támadólepattanó utáni 2+1-es játékot tett be a közösbe. (39:61) Mindkét oldalon egy-egy pont nélküli támadás zajlott le, majd Németh István harmadik tripláját is a gyűrűbe küldte, míg a vendéglátók 10-ből 0-val álltak már kintről. Dénes azonban a megtörte ezt a rossz sorozatot, aztán Bencze hozott egy gól jó plusz egyes akciót. 8-0-ás rohamot produkált a Kecskemét, Sabáli időkéréssel próbált gyorsan rendet tenni a találkozó menetében. (47:64) Pár nehézségekkel teli perc után újra pontokat szerzett a Körmend, Townes tett vissza egy lepattanót ismét. Németh negyedik távoliját is bepörkölte, így újra 20 pont fölé ment a két gárda közötti különbség. (47:69) Csorvási és Wittmann szállította a hazai pontokat, de az első kosarait jegyző Mladenovics egymaga több egységet tett a táblára. Vukadinov a játékrész végén még értékesített egy távoli dobást, így „csak” 20 ponttal vezetett a Körmend a záró negyedre fordulva. (54:74)

Németh és Townes is folytatta jól megkezdett sorozatát, előbbi passzát utóbbi váltotta sikeres 2+1-re. Wittmann nagy elánnal játszott, ő is megszerezte első tripláját. Ruják András lépéshibáját nem ítélték meg a játékvezetők, erre kifakadt Sztojan Ivkovics, kérdés nélkül megadták a kirohanásért járó technikait. Bell csak egy büntetőt váltott pontra. Vukadinov hármasa és Kelley szerzett labdája utáni sikeres gyorsindítása 16 pontra kurtította a távolságot, Sabáli időkérése következett. Az egy perces pauza után Kelley ismét labdát szerzett és középtávolról volt eredményes. Pár perces kosárcsend után Bell - Powell összjáték hozott vendég pontot. Kelley megint Rujáktól csente el a játékszert, de Townes majd Bell ziccerezett sikeresen. (68:84) Townes emelt be az utolsó percre fordulva egy középtávolit, nagyot játszott a center annak ellenére, hogy egész héten húzódással bajlódott. Vukadinov még szépítette a saját statisztikáját, harmadik tripláját dobta be, de az összecsapást pontok szempontjából Powell kosara zárta.

Kecskeméti KSE 71 - 89 Fortress Körmend (21:29; 18:27; 15:18; 17:15)

Messzi István Sportcsarnok, Vezette: Földházi T., Györffy P. A., Hegedűs T.

Kecskemét: Wittmann 11/3; Kelley 10; Radonjics 2; Dénes 15/3; Bencze 7

Cserék: Csorvási 7; Vukadinov 19/9; Hegedűs 0

Körmend: Ruják 7/3; Németh 16/12; Powell 11/3; Bell 20; Townes 24

Cserék: Cseh 0 ; Dávid 0 ; Ferencz 6/6 ; Fodor G. 0 ; Mladenovics 5/3

Edzői nyilatkozatok:

Sztojan Ivkovics:A Körmend ma sokkal jobban játszott, mint mi. De én már a jövőbe tekintek. Ha a hátralévő két meccsünket sikerül megnyernünk, akkor odaérhetünk az 5-6. hely valamelyikére.”

Sabáli Balázs: „Három nagyon nehéz meccsen vagyunk túl. Ettől a győzelemtől azonban nem szabad elszállnunk, továbbra is koncentrálnunk kell. Az elején elkaptuk a fonalat, így aztán a folytatásban is jól ment a játék. Tudtuk, hogy a Kecskemétnek két "szíve" van, Kelley és Wittmann. Sikerült őket megfognunk és a védekezésünkkel megleptük az ellenfelet.„