Lóránt remekelt a Caja Laboral ellen

Gyors kosarakkal és támadófaultokkal indult az utóbbi időben remeklő Lagun Aro hazai meccse a Caja Laboral ellen, aminek köszönhetően az első percekben együtt haladtak a felek. Ekkor megrázta magát a hazai csapat, és a két Andy, azaz Betts és Panko találatainak köszönhetően állva hagyták ellenfelüket. Az angol center viszonylag hamar beszedte a második hibáját, így le kellett ülnie, a Caja pedig elkezdett zárkózni. Lóránt Péter a 6. percben került pályára, majd azonnal egy szép 2+1-es akcióval kezdett, ami időkérésre kényszerítette az ellenfelet. Nem sokkal később szórt még egy duplát, amivel 12 pontra növelte csapata az előnyt, amiből a negyed végére kilenc meg is maradt.

Lóránt Peti a második negyedre nem tért vissza, de így is megtette a magáét a számára juttatott 4 perc alatt. Pláne, hogy a társainak is jól ment, Baron előbb triplát majd duplát szórt, előbbit legalább 9 méteres távolságból. Jól játszott a Lagun Aro, pontos tripláikkal és a labdaszerzésekből dobott ziccerekkel folyamatosan 10 pont fölött tartották a különbséget. Aztán egy kicsit meginogtak, kaptak 1-2 kosarat, majd Panko buta faultja után Teletovic értékesítette mindhárom büntetőjét, így feljött a Caja nyolcra. Ekkor érkezett azonban Doblas, a helyi legenda és egy gól jó plusz büntetővel visszaállította a két számjegyű előnyt. Gyűrték egymást a csapatok becsülettel, de a hazaiak meg tudták őrizni előnyüket, sőt 14 pontig növelni is tudták a félidőre.

A második félidőre igen csak feltüzelt csapatok jöttek ki, Panko és Teletovic rögtön egy kis dobópárbajjal nyitott, amely során mindketten elsüllyesztettek egy-egy bravúros találatot. Nagyon akartak a fele, azonban ennek nem igazán lett meg az eredménye, ugyanis majd' három percnyi gólcsend következett ezután, összesen vagy 6-7 elrontott dobással. A rossz sorozatból a Lagun Aro jött ki előbb, aminek köszönhetően a 20 pontot ostromolták a hazaiak. Épp mielőtt ez megtörténhetett volna, az 19 pontnál Ivanovics ismét időt kért, hogy felrázza az övéit, mert elmenni látszott a találkozó ebben a szakaszban. 6 perc alatt mindössze 3 pontra volt képes a papíron erősebb kerettel rendelkező Caja  Laboral, ami minimum nagyon gyengének nevezhető. A gólcsendet végül Teletovic törte meg egy újabb triplával, majd Heurtel is betalált a vonalon túlról, így a Lagun Aro is kénytelen volt időt kérni. A haszna megvolt, mert betalálgatott a csapat ezt követően, de a Caja rohamának intenzitása nem csillapodott. Záporoztak a vendég triplák és duplát, és pillanatok alatt már csak 10 volt a differencia! A végére még jutott 2 hazai büntető, illetve 10 másodperc Lóránt Petinek, így 12 pontos előnnyel várhatta a záró felvonást a hazai gárda.

Lóránttal a fedélzeten jött vissza az utolsó negyedre a Lagun Aro, és nem is kezdtek rosszul, Neto révén tovább növelték az előnyt, ráadásul a következő támadásuk egy Lórűnt által leszedett támadópattanó miatt több, mint 40 másodpercig tartott, és ebben a szituációban minden eltelt másodperc aranyat ért számukra. Nem sokkal később Lóránt ismét villant, egy alapvonali betörésből szerzett újabb szép kettest. Sőt, fél perccel később egy gyűrűszaggató zsákolással jelentkezett! Jól játszott Peti, több pontja mint játékperce volt ez időtájt, ami nem gyenge teljesítmény. Időt kért a Caja ismét, azt követően pedig a bajnokság legjobb dobója, azaz Panko jött vissza Lóránt helyére, aki megtette a magáét. Újabb Lagun Aro rohanás következett, ezúttal Vidal vezérletével futott egy 6-0-ás sorozatot a csapat. Stabilan 15 pont körül volt ekkor az előny, és mivel kevesebb, mint 5 perc volt csak hátra, nagyjából sejteni lehetett, hogy itt a lényegi dolgok már eldőltek. A Lagun Aro megérdemelten nyert meg a találkozót, és továbbra is folytatja bravúros szereplését. Lóránt Péter az utolsó másfél percre még visszatért, ám kosarat már nem tudott szerezni.

Honfitársunk összességében nem egész kilenc percet töltött a pályán, ezalatt 9 pontig és 4 támadólepattanóig jutott. Gratulálunk neki!

Lagun Aro - Caja Laboral 81-73 (27-15,23-21,15-17,16-20)

San Sebastián Arena, 10.000 néző

Lagun Aro: Papamarkarios 7/3, Salgado 3/3, Lasa , Panko 20/6, Betts 9. Csere: Neto 8, Vidal 8/3, Doblas 5, Baron 12/3, Ogide -, Lóránt 9.

Caja Laboral: Prigioni 4/3, Ribas 12/3, San Emeterio 14/3, Teletovic 20/6, Lampe 4. Csere: Bjelica M. 4, Heurtel 3/3, Oleson 4, Bjelica N. 8/3.