Lóránték remekeltek a Real ellen

Cseppet sem volt irigylésre méltó helyzetben Lóránt Péter csapata, hiszen a ligaelső, eddig egyetlen vereséget számláló Real Madrid otthonában várt rájuk mérkőzés az ACB nyolcadik fordulójában.

A sztárcsapat nevéhez méltó módon kezdte a mérkőzést, az első percektől kezdve kontrollálta a meccset a Rudy Fernandez által vezetett Real. A hazaiak erejét jól mutatta, hogy Sergio Rodriguez és Serge Ibaka is csak a negyed második felében/végén érkezett a pályára, utóbbi két duplájával vezetett egy negyed után 25-12-re a Madrid.

A második negyed a vendégek szempontjából ideálisan indult, sőt mondhatjuk, hogy a mi szempontunkból is, hiszen Lóránt Péter is pályára lépett. Baron hét pontot szórt három perc alatt, majd Lóránt is betalált. Ibaka sportszerűtlen hibája után már füttykoncert áradt a játékvezetőkre, akik később egy technikait is kiszórtak a hazaiaknak. Persze a vendégek ezzel mit sem törődve 27-27-nél egyenlítettek! Sőt, Lóránt gyönyörű támadólepattanója után egy duplát is értékesített, így menetrendszerűen érkezett a hazai időkérés, mivel átvették a vezetést Salgadóék. A vendégek remekül tartották magukat, igaz eddigi meccseiket látva ez még a listavezető ellen sem tűnt meglepetésnek. Aztán az utolsó percet nagyon elrontotta a Lagun Aro, 39-39 után Llull hármasával 10-0-ás rohammal zárta ezt az időszakot a Real.

A második félidőben Baron és Panko is triplát szórt, így 56-50-ra jött fel a Lagun. Begic közelije után Salgado is távolról volt eredményes, így tartották magukat Lóránték. Fernandez és Ibaka büntetőivel kissé meglépett a Real Madrid, de Pankoék rendre tíz ponton belül tartották magukat – a második után a harmadik tíz percet is behúzták. Két jó Neto büntetővel 68-62 volt az állás, a hazaiak annak is köszönhették előnyüket, hogy rengeteg támadólepattanót gyűjtöttek. Panko ellen fújtak a játékvezetők véleményes lépéshibát, de bosszúból berámolt egy hármast (68-65). A játékba lendülő Mirotic és Tomic vezetésével újított a Madrid, és végül ez elengedőnek bizonyult, hogy behúzzák a mérkőzést.

Lóránt Péter a találkozót tekintve talán kevesebb időt kapott az indokoltnál, hiszen 8 perc 20 másodpercét igen hasznosan töltötte. Mindkét kísérletét kosárra váltva 4 pontot szerzett és lekapott 3 lepattanót is.

Real Madrid – Lagun Aro GBC 82-74 (25-12, 24-27, 17-18, 16-17)

Real Madrid: R. Fernandez (13), Mirotic (12), Begic (8), Llull (8/3), Suárez (7/3). Csere: Tomic (10), Ibaka (8),Pocius (8/3), S. Rodriguez (4), Carroll (2), Reyes (2).

Lagun Aro: Panko (19/6), Baron (15/9), Neto (8), Vidal (5/3), Betts (-). Csere: Adeleke (12), Salgado (11/6), Lóránt (4), Doblas (-), Papamakarios (-), Lasa (-).