Megvannak Hangáék Euroliga-ellenfelei!

Percekkel ezelőtt zárult le az Euroliga 2013-2014-es idényének sorsolása, ahol a Hanga Ádám miatt magyar érdekeltségű Laboral Kutxa a D-jelű hatosba került - nagy múltú európai sztárklubok mellett "megoldhatónak tűnő" riválisokkal egyetemben!

A korábban Dávid Kornélt is foglalkoztató baszk klub Hangával a fedélzeten a harmadik kalapból húzva az izraeli Maccabi Tel Avivval, a 2011-es győztes és egyben görög címvédő Panathinaikosszal, az Európa Kupa 2013-as győztesével, az orosz döntős Lokomotív Kubannyal, az Adria Liga döntőjét is megjáró szerb Crvena Zvezdával és a nyolc csapatot felvonultató Euroliga-selejtezőtorna majdani nyertesével került össze a D-jelű csoportban.

Utóbbi csapat az olasz alapszakasz-győztes és bajnoki harmadik Cimberio Varese, a német döntős Oldenburg, a litván finalista Lietuvos Rytas, a lett bajnok VEF Riga, a cseh aranyérmes CEZ Nymburk, a török második Banvit, a tavaly az Euroligában a Top 16-ig jutó Himki Moszkva, illetve a belga bajnok Telenet Oostende közül kerül majd ki.

A klubok oda-vissza alapon játszanak majd körmérkőzéseket egymással, s tavalyhoz hasonlóan a hatos csoportok legjobb négy helyezettjei lépnek tovább a Top 16-os csoportkörbe, ahol két nyolcasra oszlik a mezőny. Abban a körben szintén mindenki mindenkivel összeméri erejét - saját pályáján és idegenben is - majd a legjobb négy-négy alakulat a rájátszásba jut, ahol már párokba sorolva küzdenek meg egymással a gárdák, méghozzá az egyik fél harmadik győzelméig tartó sorozatban, melynek nyertesei alkotják majd a Final Four mezőnyét.

A négyesdöntőt majd az olaszországi Milánóban játsszák, méghozzá május 15-től, ott már kuparendszerben folyik a csata és egy-egy mérkőzésen dől el minden.

Magyar játékos egyébként utoljára a 2006-2007-es idényben lépett pályára utoljára az Euroligában, akkor Báder Márton még a horvát Cibona Zagreb sikereiért küzdött. Hanga lehet az ötödik honfitársunk, aki fellép Európa első számú kosárlabda-színpadán, a 2000-es évek közepén még olyan is volt, hogy egyszerre mind a négy, eddig Euroligában már játszó magyar játékos (Dávid Kornél, Gulyás Róbert, Németh István, Báder Márton) szerepelt a kontinens legnívósabb nemzetközi ligájában.

A (további) csoportok:

A-csoport: FC Barcelona (spanyol), CSZKA Moszkva (orosz), Fenerbahce Ulker (török), Budivelnyk (ukrán), Partizan Belgrade (szerb), JSF Nanterre (francia)

B-csoport: Real Madrid (spanyol), Anadolu Efes Istanbul (török), Zalgiris Kaunas (litván), Brose Baskets Bamberg (német), EA7 Emporio Armani Milano (olasz), SIG Strasbourg (francia)

C-csoport: Olympiakosz (görög), Montepaschi Siena (olasz), Unicaja Malaga (spanyol), Galatasaray (török), Stelmet Zielona Gora (lengyel), FC Bayern Munich (német)

D-csoport: Panathinaikosz (görög), Maccabi Tel Aviv (izraeli), Laboral Kutxa (spanyol) , Lokomotiv Kuban (orosz), Crvena Zvezda (szerb), A kvalifikációs torna győztese