Nagy hajrával nyert a Falco

Kellemetlen ellenfél várt Kálmán Lászlóékra, hisz az a Kecskemét látogatott hozzájuk, akik már a Pécs és ami ennél is nagyobb tett, a Paks otthonában is győzedelmeskedni tudtak. Igaz, a Falco mellett szólt, hogy eddig szárnyalnak a bajnokságban a szombathelyiek és már az elmúlt szezon mindkét döntőse (Szolnok, Albacomp) elbukott az Arena Savariában.

Szabó gólpasszából Simon szerzete meg a vezetést egy sikeres középtávolival a vendéglátóknak, majd Timberlake talált be a triplavonalon túlról (5-0). Radonjics révén válaszolni tudott a Kecskemét, majd Szabó Zsolt percei következtek hazai oldalon, egy gól jó plusz egyes akció után büntetőkből volt eredményes a válogatott bedobó. Dénes azonban nem hagyta leszakadni a vendégeket, két jó hárompontosával tartotta a lépést az Ivkovics legénység, majd büntetőkkel fordítottak is, Wittmann ziccere után pedig máris időt kellett kérnie Bencze Tamásnak (10-14). Nagy adok-kapok alakult ki a pályán, a szombathelyieknél Szabó vitte a hátán a csapatot, míg vendég oldalon Hegedűs mezőnymunkája és Radonjics pontjai tolták előre a Kecskemét szekerét. A negyed végén úgy tűnt Kálmán vezérletével zárkózni tud a házigazda, de ehelyett Wittmann Krisztián utolsó pillanatokban szerzett hárompontosával a Kecskemét szerzett megnyugtató előnyt (21-29).

Rengeteg hibával és kapkodással indult a második tíz perc, Pantelics duplája volt sokáig az egyetlen sikeres kísérlet, majd Ivkovics időkérése mindkét félnek hasznára vált, Timberlake kosarára Vukadinov válaszolt az ellentámadásból (25-31). Nagy iramot diktált mindkét csapat, a faultok is egyre csak gyűltek, a Falconak már négy perc után meglett a csapathibája, így Wittmann büntetőből növelhette pontjainak számát. Timberlake volt ismét eredményes a hazaiaknál, de az ellentámadásból hiába állította meg Pantelics harmadik sapkáját kiosztva Kelleyt ziccerben, a labdát Csorvási gyűjtötte be és helyezte a gyűrűbe. A Falco válaszul két hárompontossal (Kálmán, Will) jelezte, hogy ők bizony nem adják ilyen könnyen magukat hazai pályán, majd a korábban Kecskeméten is megfordult Will Tamás duplájával és triplájával a második negyed nyolcadik percében átvette a vezetést a szombathelyi gárda (38-37). Ivkovics mester igyekezett újból rendet rakni a fejekben, Radonjics Wittmann negyedik gólpasszából volt eredményes a 6,75-ös vonalon túlról, amivel ismét vendégelőnyt mutatott az eredményjelző tábla. Pantelics remek védőmunkát végzett hazai oldalon, ötödik blokkját kiosztva tovább űzte csapatát, a játékrész vége előtt a hetedik asszisztját kiosztó Kálmán László hozta kihagyhatatlan helyzetbe a Falco legeredményesebb játékosát, Szabó Zsoltot (12 pont), így a szombathelyiek mindössze egy pontos hátrányban vonulhattak a nagyszünetre (41-42).

Nem tétlenkedett sokat a Kálmán-Szabó páros a fordulás után, a szombathelyi ikon újabb gólpasszából a kosaras körökben csak ”Szösziként” ismert játékos volt újból eredményes, de a túloldalon is jól működött a Wittmann-Kelley duó, így tartotta kicsiny előnyét a vendéggárda (43-46). Triplára, tripla az adu, Dénes harmadik sikeres kísérlete után Kálmán Laci is betalált kintről, de Vukadinov azonnal válaszolni tudott. A blokk-király Pantelics újabb szerelése után azonban ismét a vendégek szedték össze a labdát és Csorvási révén ”meglógtak” öt ponttal (48-53). Míg a Falconál Harazin villant kétszer, addig a Kecskemét büntetőkből növelte pontjait és tartotta a különbséget. Bencze Zoltán duplája zárta a negyedet, ami után újból lélegzetvételnyi előnyhöz juthatott a Kecskemét (56-63).

A Falco egyébként legponterősebb játékosa (22,88-as átlag), Timberlake aktivizálta magát az utolsó felvonás kezdetére, két gyors kiharcolt fault után, büntetőkből kezdte meg a pontgyártást az amerikai, majd egy duplával toldotta meg mindezt, amivel három pontra zárkózott a hazai együttes (60-63). Ivkovics egy időkéréssel próbálta megelőzni, hogy a Falco ásza lendületbe kerüljön, de Timberlakre ez nem hatott. Wittmann próbálta felvenni a kesztyűt vele, az irányító kosaraival tartotta minimális előnyét a vendég gárda (63-67). A Falco egyre sűrüsödő rohamaira Csorvási tudott csak válaszolni, Timberlake egy hatalmas zsákolással ugrasztotta talpra a hazai publikumot, majd Szabó sikeres büntetőivel újból utolérte ellenfelét Bencze Tamás gárdája. Pantelics továbbra is áthatolhatatlan akadályt jelentett a kecskemétieknek (7 blokk), Timberlake pedig a támadótréfélén okozott komoly fejtörést a vendégeknek, az amerikai újabb kosarával immár szombathelyi vezetést mutatott az eredményjelző (71-69). A Kecskemét kezdett egyre többet hibázni, egy ellenük megítélt technikai után Timberlake büntetőivel tovább növelte előnyét a Falco (74-69). Kálmán középtávolijára csak egy sikeres Bencze büntető érkezett válaszként, majd Pantelics támadólepattanójából Szabó Zsolt szólt hozzá újra a mérkőzéshez, és egy sikeres hárompontos után az eddigi legnagyobb különbség alakult ki a két csapat között (79-70). Kelley válaszolt egyből a túloldalon, majd a halványan teljesítő amerikai büntetője után időkérés következett a Falconál (79-73). A bedobás után Dénes faultolta Kálmánt, akinek nem remegett meg a keze a vonalról, és két sikeres kísérlettel bebiztosította a győzelmet a szombathelyieknek. Kelley még rászórt egy triplát a végén, de a slusszpoén a hazaiaké maradt, Kálmán Laci 11-ik gólpasszát a legjobbkor magára találó Timberlake húzta a gyűrűbe, beállítva ezzel a 83-73-as végeredményt.

Falco-Szova KC Szombathely – Kecskeméti KSE 83–73 (21-29, 20-13, 15-21, 27-10)

Szombathely, Arena Savaria, vezette: Vígh P., dr. Frányó P., Szabó G. (Hartyáni)

Falco: Kálmán 18/6, Szabó Zs. 19/6, Timberlake 26/3, Pantelics 4, Simon 2 Csere: Will 10/6, Harazin 4, Szanati -, Jancikin -

Kecskemét: Wittmann 17/3, Dénes 9/9, Radonjics 10/6, Bencze 7, Kelley 13/3 csere: Hegedűs 4, Csorvási 9, Vukadinov 4

Fotó (1.): vasnepe.hu

Fotó (slide): vasnepe.hu