Nagy kecskeméti pofon a KKK-nak

Mindkét együttes jó előjelekkel készülhetett a 13. fordulóból elhalasztott mérkőzésre. A házigazda kecskemétiek három győzelemmel a hátuk mögött készülhettek, míg a Kaposvár legutóbb a Nyíregyházát verte magabiztosan és a kupában is továbbléptek. A vendégek kerete ráadásul a visszatérő Dávid Gergellyel is bővült.

Sikeres távoli dobásokkal indított a Kecskemét, előbb Djeraszimovics majd Kelley talált be a triplavonalon túlról. A vendégek lassan ébredeztek, Lekli 5 pontjával igyekeztek zárkózni. Wittmann rossz távolija után Csorvási szedte le újabb támadólepattanóját, kosara után 18-10-re vezetett a Kecskemét. A vendégek szintén friss irányítója Ahelegbe triplakísérlet közben ütött oda Wittmann, aki mind a 3 kísérletét a helyére is küldte. Djeraszimovics bizonyult ebben a negyedben tarthatatlannak, a légiós 12 pontot szerzett 9 perc alatt (26-14).

A folytatásban már 13 pontra is hízott a hazaiak előnye Kelley két duplája után. A kaposváriak saját dolgukat is megnehezítették, hiszen pocsékul dobták a büntetőket, Raivio egymaga hármat hibázott el. Sőt egy támadófault után Lekli a 13. percben begyűjtötte 3. hibáját. Fekete Ádám a negyed derekán unta meg csapata vesszőfutását, Csorvási sokadik könnyű kosara után időt kért (36-21). Fey sportszerűtlen hibáját 5 ponttal büntették a hazaiak, Hegedűs triplájával húszra nőtt a különbség. Nem állt azonban meg itt a Kecskemét, húsz perc alatt 56 pontig (!) jutva a félidőre kiütéses előnyt szereztek.

A hazaiak a nagyszünet után is ugyanott folytatták, ahol abbahagyták. Dénes hármasa majd Wittmann büntetői után pillanatok alatt 30 pontos különbség alakult ki a felek között (61-31). A látványra is futotta: Hegedűs balkezes zsákolása után nőtt tovább a hazai előny. A vendégek pocsékul dobtak távolról, mégis rendre ezzel próbálkoztak (a 29. percben 2/16 volt a mutatójuk), a hazaiak viszont Csorvási révén dupla annyi pontnál jártak ekkor (78-39).

A záró negyedben nem kellett nagy jósnak lenni ahhoz, hogy nagy változásokra ne számítsanak a szurkolók. A somogyiak továbbra is borzasztóan céloztak, a hazaiak pedig távolról is rendre betaláltak, igaz a KKK védekezése is „megfelelt” a támadójátékuknak. A Kecskemét a negyed közepén már a 100-as határt súrolták és a különbség is az 50-hez közeledett (97-48). A századosi „rangot” végül Kelley érte el egy büntetővel. A hazaiak parádés játékkal, kiütéses verést mértek a borzalmas napot kifogó kaposváriakra.

Kecskeméti KSE – Kaposvári KK 100-55 (26-15, 30-16, 24-8, 20-16)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Cziffra, Papp, Jakab.

Kecskemét: Kelley (13/6), Wittmann (7), Djeraszimovics (23/6), Dénes (11/9), Bencze (6). Csere: Csorvási (16), Vukadinov (14), Hegedűs (10/6). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics

Kaposvár: Ahelegbe (7/3), Raivio (12/3), Szőke (2), Lekli (13), Fey (15). Csere: Dávid (-), Kovács S. (6), Kiss K. (-), Koma (-), Kutasi (-). Vezetőedző: Fekete Ádám

Kép: kesport.hu
Kép (slide): pvsk-panthers.hu