Nagy Manresa siker, hatalmas Hanga

Két, egymás nyakában lógó, a legjobb 8 közé hajtó gárda csapott össze Húsvét vasárnap délben egymással a spanyol élvonalban. A minket jobban érdeklő csapat a vendégeké volt, amelyben Hanga Ádám remekelt, s győzelemre vezette a Manresát a Malaga otthonában.

A mérkőzésnek a felsőházba kerülés volt a tétje, illetve az, hogy ehhez egy lépéssel közelebb kerüljön valamelyik alakulat. A hazaiak kezdtek jobban egy picivel, de ez csak pillanatokig tartott, utána a vendég Manresa lódult meg jobban. 10-15-nél ébredt fel az Unicaja, és 10-1-es etapot futva előnybe került, amit az első szünetig meg is őrzött.

Hanga Ádám egyébként kezdőként lépett pályára a Manresában, és egy duplája utána lecserélték, még a negyed derekán. Egészen a 15. percig pihentette őt trénere, s ekkor még nem tűnt úgy, hogy Zoric mellett róla fog szólni ez a derbi. Pedig így történt!

Amikor a magyar hátvéd visszatért a pályára még mindig egál körüli (28-29) volt az állás, és ez a nagyszünetig nagyjából meg is maradt. Sok kosár született, de komoly előnyre egyik alakulat sem volt képes, ahogy Hanga is főleg a faultok és, aminek nyilván jobban örült, a lepattanók szerzésében jeleskedett, s nem a kosárdobásban. Az első két dupláját egyaránt támadólepattanó megszerzése után érte el, ami harciasságát dicséri.

A második félidő Hanga kosarával indult, ám a másik oldal ásza, a center Zoric is betalált, s neki ez már a 19. pontja volt, őt tehát nem tudta tartani a Manresa.

Ezután azonban a vendégek szépen elléptek a hazaiaktól, bár gyakorlatilag az utolsó negyed hajrájáig izgalmasan alakult a meccs. Állandósult a 2-3 pontos vendégelőny, de az utolsó negyed előtt még egyszer visszavette a fórt a Malaga, ám érkezett megint Hanga, és a 30. perc végén is – ha csak kicsivel, de akkor is – a Manresa tartott előrébb egy pici pontocskával.

A záró szakaszban aztán robbantottak a látogatók, és örömünkre szolgál, hogy ebben tevékeny részt vállalt a magyar srác is. Az addigi 14 pontjához még 7-et tett hozzá, de nem csak ő, hanem a Manresa D-testvérei, Downs és Doellman (semmi közük amúgy egymáshoz rokonilag) is nagyon hasznosan játszottak. Hanga első triplájával 68-74-re ment el a Manresa, majd rövidesen újra könyörtelen volt Ádi a messzeségből (egy pillanatra hagyták magára, s bár először mást akart, láthatóan meggondolta magát és ha már ott volt, beszórt még egy trojkát), s ezzel már 70-79 állt az eredményjelzőn.

Innen nem volt visszaút a messziről gyenge Malaga számára, és Hangát egy jó büntetője után nem sokára le is cserélték, mert már – milyen jó ezt kimondani – nem volt rá, mint az egyik legjobbra szükség a végén. A Manresa még hozzápakolt pár egységet a különbséghez, de igazából maga az jelentett sokat neki, hogy legyőzte közvetlen riválisát az ACB Ligában, és van esélye a legjobb nyolcba kerülni az alapszakasz végéig. Igaz, egyelőre a Manresa még így is nagyot kell hajrázzon a legjobb nyolchoz, de van rá sansza, s ez a lényeg.

Összegzésképpen, az minimum érdekes, hogy a hazaiaknál csak Devries dobott hármast (hármat), a többiek erre képtelenek voltak. A Manresa azonban 7 alkalommal pontos volt távolról, és a mi Hangánk ebből kettővel vette ki a maga részét, ráadásul kulcsfontosságú pillanatokban majdnem egymás után. Okosan, s olykor látványosan játszott Hanga csapata, ami nagyon fontos sikert eredményezett számára a meccsen sokat hibázó hazaiak ellen.