Nem tudott szorongatni sem a ZTE

Az előző fordulóban mindkét csapat vereséget szenvedett, így nem lehetett más a cél mint a javítás. Nem kis feladat előtt álltak Gáspárék immár frissen kinevezett vezető edzőjükkel, Heinrich Róberttel együtt. Legfőbb álmuk, az osztályozó elkerüléséhez a legutóbb hazai pályán kilenc pontos vereséget elkönyvelő, nemzetközi kupában vitézkedő bomba erős címvédő, Szolnoki Olaj KK-n keresztül vezetett volna az út. Pór Péter betegség miatt távol maradt, ezért Dragan Alekszics irányításával érkezett a vendég gárda.

Feldobás után Báder ütötte el a labdát, ami Fodor kezébe esett. Több kihagyott dobás után meg is szerezte a mérkőzés elő pontjait, ha már ez egyszer kezdőként kapta meg a bizalmat. Erre Henderson csak kettessel tudott válaszolni. Egyik csapat sem kezdett túl szigorú védekezéssel, de négy triplát már vágott hat perc alatt a Szolnok, Heinrich Róbert időt is kért. Nem jött rosszul a rövid szünet, hiszen két hárompontossal jelentkeztek Verteticsék, hátrányuk mindössze öt pontra olvadt. Nem játszott megilletődötten a ZTE. Többször kényszerítették hibára ellenfelüket és labdákat majd szép kosarakat szerezvén csak egy ponttal voltak lemaradva a kissé fásultan kezdő Szolnokiaktól, mi több Kelley tempójával átvették a vezetést  egy perccel a vége előtt.

Withworth köszönt be kintről a második etap elején, amire csak Gay csúnya szabálytalansága volt a válasz, sportszerűtlen és technikai lett a "jutalma". Fodor azért berámolt egy triplát a sarokból majd Tóth Gergely szerzett ugyanennyit (35-26). Ritmust váltottak a vendégek, pillanatok alatt oda lett a kilenc pontos egerszegi előny. Egy gyors indítás után Gay triplájával egy pontos előnyt harcolt ki csapatának (35-36). Meg is torpantak a hazai játékosok, akiknél több fontos dobás és helyzet maradt ki, ennek eredménye tíz pontos szolnoki előny lett két perccel a vége előtt (43-53). Henderson tört be, de dobása csak a gyűrűt érte el, majd szabálytalankodott Trotterrel szemben, aki csak az első dobását küldte a helyére. Bödörék kicsit elszórakoztak a negyed végét, így 12 pontos Olaj előnnyel zárult az első félidő (45-57).

Két Báder kosárral kezdődött a harmadik játékrész, amire Tóth tudott csak haza oldalról válaszolni. A 24. percben már több mint 20 pont különbség volt, aminek időkérés lett a vége Heinrich Róbert részéről. Kicsit széthullottak a hazaiak, játékuk csak nyomokban hasonlított az előzőekben mutatottakhoz. Könnyű szerzett labdákkal és kosarakkal növelték előnyüket Trepákék.

A játék képe már nem sokat változott. Érződött ugyan az edzőváltás pozitív hatása, de a végére kiengedett Heinrich mester legénysége. Viszonylag kevés befektetett energiával megérdemelten nyert a vendég Szolnoki Olaj KK 109-80-ra.

Dragan Alekszics: Sok rotációval próbálkoztunk a szezon egyik legfontosabb mérkőzése előtt. Játékosaimmal elégedett vagyok, akik jól teljesítettek az első félidőben remekül játszó ZTE ellen.

Heinrich Róbert: Az első félidőben megrángattuk az oroszlán bajszát, de elejteni nem tudtuk. A játékosaim szívüket-lelküket kitették ezen a mérkőzésen és amíg bírtuk erővel partiban voltunk Magyarország talán legjobb csapatával.

Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olaj 80-109 (25-23, 20-34, 17-31, 18-21)