Nem volt ellenszere a Pécsnek az Albára

A bajnoki szünetben mindkét csapat egy-egy győztes edzőmeccsel hangolt: a pécsiek az Eszék, míg a fehérváriak a Kaposvár csapata ellen léptek pályára. A bajnokságban a PVSK legutóbb simán kikapott Pakson, az Albacomp viszont öt mérkőzés óta nem talált legyőzőre.

Dzunics Braniszlav együttese gondterhelten készülhetett a találkozóra, hiszen Chism játékára nem számíthattak bokasérülés miatt, de Hollis is csak a padon kezdett. A pécsiek lendületes játékkal kezdtek, Vaszojevics triplájával a 4. percben 10-8-ra vezettek, de Keller pontjaival már a vendégek jártak előrébb. Elég sok személyi hiba tördelte a játékot, a hazaiak a kihagyott büntetőik ellenére is tartották a lépést az Albával. Csirics hármasára az ex-pécsi El-Amin válaszolt egy a világ végéről szórt triplával (17-20). A védekezéssel minden bizonnyal nem lehetett túl elégedett egyik vezetőedző sem, de Hendlein távolija után főleg Csirke Ferenc idegeskedett, Tóth a negyed végén 24-29-re alakított az állást.

A második negyedben Csirics kapcsolt feljebb egy fokozattal: 5 pontjával zárkózott a PVSK. A 14. percben azonban Supola „találta meg” a helyét, ugyanarról a helyről szórt két hármasa után időt is kért Csirke Ferenc (31-39). Úgy festett egyik csapat sem kíván a triplavonalon belülről érvényesülni, igaz a negyedbeli 6. hármas a játékosokat igazolta. A dobópárbajból viszont a vendégek jöttek ki jobban, így a 18. percben 46-34-es Alba-előnynél ismét akadt mondanivalója Csirke Ferencnek. Keller kihagyott ziccere után még egy technikai hibát is „kiküzdött” magának, Dzunics edző rögvest le is kapta a pályáról a centerét, akinek a dühkitörését Bódi és Hollis igyekezett fékezni a kispadnál.. Az Alba előnye azonban így is nőtt, ez főleg Hollis mellett a fiatal Supolának volt köszönhető (40-53). A negyedet Csirics távolija zárta, a szerb bedobó ezzel már 20 perc után 19 pontnál járt.

A nagyszünet után Hollis zsákolhatott Tóth kihagyott hármasát követően egy leindításból. A pécsiek továbbra is pocsékul céloztak a büntetővonal mögül, igaz Vaszojevics egy hamar javította hibáját. A 26. percben Keller kapta meg 4. hibáját, így rögtön érkezett a helyére Juhos. Hosszú csend után szólt ismét a meccshez Bam Doyne, nem úgy Hollis, aki egyértelműen a hátán vitte csapatát. Hendlein és Hollis zsákolásait követően az addigi legnagyobb különbség, 18 pont alakult ki a felek között – jött is Csirke Ferenc menetrendszerű időkérése. A hazaiak mestere hamarosan egy reklamálásért kapott technikai hibával került a középpontba. Az Albacomp pedig Bódi kosarával ekkor már 21 ponttal is vezetett (49-71). Van-e innen visszaút? Kérdezhettek a pécsiek, és Tóth büntetője után még visszajött 16-ra a PVSK.

A záró szakasz egy 6-0-s pécsi periódussal indult, ekkor Doyne volt főleg elemében. Dzunics Braniszlav azonnal igyekezett megállítani a hazaiak zárkózását (61-75). Össze is kapták magukat a kék-fehérek és pillanatok alatt visszaállították a harmadik negyed végi különbséget. A negyed második felében már mindkét edző a fiatalokat küldte a pályára, pécsi oldalon Halász Ákos és Bíró Olivér is kosarakkal hálálta ezt meg, míg a túloldalon Supola növelte tovább pontjait, csapata pedig a különbséget. A fehérváriak végül nagy különbséggel, magabiztosan hozták el az újabb győzelmüket Pécsről.

Pécsi VSK-Pannonpower – Albacomp Fehérvár 71-98 (24-29, 19-24, 12-20, 16-25)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1600 néző. V.: Ádám, Király, Vétek.

PVSK: Vaszojevics (9/3), Kovács P. (2), Doyne (16/3), Csirics (24/9), Tóth N. (11). Csere: Lepsényi (2), Csabay (-), Halász (3/3), Bíró O. (4), Ignácz (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc

Albacomp: Simon B. (17/3), El-Amin (13/3), Bódi (-), Hendlein (12/6), Keller Á. (8). Csere: Hollis (23/3), Supola (18/6), Juhos (7/3), Gorzsás (-), Keller V. (-), Somogyfoki (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Csirke Ferenc: Sima lett a vége, sokáig tartottuk a 7-8 pontos különbséget, nem szoktam és nem is szeretek foglalkozni a külső körülményekkel, de a harmadik negyedben a játékvezetők pár ítélettel megrogyasztották a csapatot, és már nem tudtunk visszajönni.

Dzunics Braniszlav: Egész meccsen megküzdöttünk a győzelemért, ha a védekezésünk nem is működött mindig úgy, ahogy szerettük volna, támadásban mindig megtaláltuk a jó megoldásokat, így megérdemelten győztünk.

Kép: Szabó László